Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
Tomasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Brzeszcze woj małopolskie

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Tomasz » 09 wrz 2005, 22:53

Właśnie się dokształciłem i rzeczywiście przy sekwencyjnym wtrysku gazu nie występuje emulator sondyprzynajmniej w Landirenzo.
Podciśnieniowy wtrysk gazu natomiast posiada emulator
Obrazek

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Greegoory » 09 wrz 2005, 22:55

Myslę, ze gazownik cos wymysli - wtedy na pewno podziele sie informacjami
Nie jest to wszystko takie proste
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Torell007 » 11 wrz 2005, 19:14

zdjątka wstawione ;)
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Greegoory » 12 wrz 2005, 11:02

"Torell007" pisze:zdjątka wstawione ;)
Witam
Dzieki za umieszczenie zdjec - szkoda ze nie mam wolnych zasobów finasowych bo wzialbym auto od Ciebie bez oglądania :-) - ja w czerwcu za swoja zaplacilem wiecej niz TY chcesz i na pewno byla w gorszym stanie - teraz powoli robie w niej wszystko bo nie cierpie jak w aucie cos nie dziala albo trzeszczy i stuka. A korzystajac z okazji - pojawily mi sie delikatne stuki (pukania) z przodu auta ale tylko jak rano wyjade z garazu i jade po nierownosciach - potem jak troche pojezdze problem znika. Z przodu zawieszenie jest ok i powoli obstawiam amorki choc sprawnosc ich jest ponad 80%. A moze to ich mocowania????
pozdrawiam
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Greegoory » 17 wrz 2005, 18:21

Witam
Wczoraj bylem z wizyta u goscia co "siedzi" w kompach samochodowych - skierowal mnie do niego gazownik. Problem notorycznego wyswietlania "uszkodzone sterowanie silnikiem" jest juz standardem na moim wyswietlaczu. Auto chodzi nienagannie i perfekcyjnie ale "chek" i napis doprowadza mnie do bialej goraczki. Dziagnoza jest jedna i pewna: spaliny sa inne na LPG i inne na benzynie a to bardzo sie nie podoba komputerowi od benzyny (w wypadku sekwencji emulator sondy itd w ogole nie ewchodzi w rachube). Najdziwniejsze jest to ze juz wywala blad nawet jak nie zdazy sie przelaczyc na gaz. Za jakies dwa tytgodnie jade do Gdanska na hamownie i moze tam prawidlowo ustawia mi mape choc fachman stwierdzil ze 100% pewnosci nie ma. Poradzil aby w takim wypadku raz w miesiacu zdejmowac kleme na troche i wyzerowac pamiec gdzie zapisuje komp bledy, bo inaczej ciagle komputer bedzie wzbogacal mieszanke, az auto zacznie dymic :-(. Nie wiem co bedzie dalej jezdze i czekam na date wyjazdu na hamownie. Fachman wspominal cos o komputerze od gazu (tym moim) ktory ma spore opoznienia w prezesylaniu sygnalow do wtryskiwaczy. Powiem tak: nie znam sie zbytnio na tym wszystkim ale wywalajac cztery tysiaki liczylem ze nie bedzie problemow ale gdy slucham jakie cuda z gazem maja zupelnie nowe samochody to: podziekuje pojezdze na benzynie albo przesiade sie na ropniaczka. pozdrawiam wszytskich
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

Anonymous

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Anonymous » 30 wrz 2005, 21:16

witam!!
zalozylem u siebie w kappie sekwencje i mam taki sam problem jak ty swieci sie check i a komputer pokazuje defekt silnika..
jutro bede jechal z wizyta u gazownika..
u siebie sobie poradziles z ta usterka??
co bylo??
podpowiedz cos bo ja sie troche wkurzylem bo placac 4500 zl za instalke nie chce miec nawet najmniejszego problemu z gazem..
pozdrawiam i czekam na jakies info

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Greegoory » 30 wrz 2005, 21:58

"Mieczyk" pisze:witam!!
zalozylem u siebie w kappie sekwencje i mam taki sam problem jak ty swieci sie check i a komputer pokazuje defekt silnika..
jutro bede jechal z wizyta u gazownika..
u siebie sobie poradziles z ta usterka??
co bylo??
podpowiedz cos bo ja sie troche wkurzylem bo placac 4500 zl za instalke nie chce miec nawet najmniejszego problemu z gazem..
pozdrawiam i czekam na jakies info
Witam
Niestety nadal jezdze z palacym sie checkiem i czekam na telefon od gazownika zeby jechac na hamownie Elpigazu do Gdanska. ale zauwazylem bardzo ciekawa rzecz: check zapalal sie coraz czesciej jak jezdzilem przy koncu nawet sie zapalal zanim przelaczyl komputer na gaz (zaraz po uruchomieniu) pare dni temu skonczyl mi sie gaz i jezdzilem 50 km na benzynie bo nie mialem czasu zatankowac i...(check przestal sie palic) : gdy zatankowalem gaz i przelaczylem na gaz z powrotem 3 dni jedzilem na gazie bez Checka!!!!!!! juz myslalem ze sie nauczyla kapcia ale... od dzis znow sie zaczelo coraz czesciej i teraz juz standard zapala sie i check i komunikat - defekt sterowania silniekiem - poza tymi przypadlosciami wszystko u mnie chodzi jak burza wkreca sie na obroty i pali w granicach 14 - 15 litrow po miesicie przy normalnej jezdzie (nie oszczednosciowej) jak cos bede wiedzial dam znac i licze na to samo z Twojej strony
pozdrawiam wszystkich
grzegorz
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

Anonymous

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Anonymous » 01 paź 2005, 22:12

dzis bylem u gazownika, koles nie wiedzial co z tym zrobic, stwierdzil ze jest bardzo zajety wiec umowilem sie ze jak bede odbieral orginal homologacji to wtedy on cos podlubie, ale podlaczajc moja kappe do swojego kompa od gazu program pokazal ze wszystko jest ok..
bede musial znalesc mechanika ktory ma koncowke do komputera lancii i podlaczyc swoje autko wtedy powinno wyjsc co jest przyczyna tego wkurzajacego checka
rano jak jechalem do Grudziadza ( 33 km od mjego miejsca zamieszkania) to po 10 km check przestal sie swiecic, jak dojechalem do gazownika to na nieszczescie sie juz nie swiecil wiec wyszedlem na osobe ktora sie czepia, jak dojezdzalem do domu to znowu sie zaczal swiecic..

jak cos tylko bede wiedzial to Ci napisze..
pozdrawiam serdecznie

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Greegoory » 01 paź 2005, 22:46

Witam

Jest to wina niezgodnosci skladu spalin przy jezdzie na gazie z tym co komp od benzyny ma zapisane w pamieci. Ulozenie odpowiedniej "mapy gazu" dopiero da rezultat ale to bez hamowni jest niemozliwe. Gdybys dodal jeszcze pare tysiaczkow i kupil intsalacje holenderska z najwyzszej polki wtedy dolaczona jest dyskietka z ustawieniami do konkretnego modelu. a tu klops - jednak mam nadzieje ze Elpigaz na hamowni to wykona. Poza tym u mnie objawy sa dokladnie takie jak u Ciebie - gasnie na ladnych pare kilometrow by zaswiecicc sie z nienacka .... wkurza to niemilosiernie
pozdrawiam i oczywiscie jak bede jechal na hamownie dam znac
Grzegorz
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

Anonymous

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Anonymous » 01 paź 2005, 22:49

Greegoory możesz napisać gdzie ta hamownia w Gdańsku się znajduje i jakie maja ceny :wink:

Anonymous

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Anonymous » 02 paź 2005, 20:18

o wlasnie napisz ile taka przyjemnosc kosztuje??
pozdrawiam serdecznie

KJ
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 223
Rejestracja: 10 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: KJ » 02 paź 2005, 23:14

Do ustawienia mapy wtrysku na gazie hamownia potrzebna na pewno nie jest.
Zresztą w przypadku IV generacji takiej mapy wtrysków się nie tworzy; np. w Prinsie wystarczy (powinno wystarczyć) ustawić 2 (!) parametry i ma być OK.

A czasem nawet teoretycznie najlepsze instalacje stwarzają problemy...
******* KJ ******

Anonymous

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Anonymous » 03 paź 2005, 12:01

do ustawienia jest potrzebny komputer serwisowy lanci czy tylko komputer serwisowy do instalki gazowej...??
pozdrawiam

KJ
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 223
Rejestracja: 10 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: KJ » 03 paź 2005, 13:33

Instalacji gazowej.
Przy czym ten od Prinsa jest w stanie pokazać chyba wszystko....
******* KJ ******

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Greegoory » 04 paź 2005, 12:22

"mufnal" pisze:Greegoory możesz napisać gdzie ta hamownia w Gdańsku się znajduje i jakie maja ceny :wink:
Witam
hamownia jest firmy Elpigaz - Gdansk, ul. Szybowcowa ale numeru nie znam (koło lotniska) - koszt takiej diagnozy to okolo 150 zł (tak powiedzial mi dzis gazownik) ale trzeba najpierw do nich zadzwonic
ja bede jechal ok 18 paxdziernika - wiec na razie check bedzie mi przyswiecal w czasie jazdy (mam nadzieje, ze potem juz nie )
pozdrawiam
grzegorz
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”