Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Greegoory » 03 wrz 2005, 0:06

Witam
Dzis odebralem swoja kappe (z jednodniowym opóźnieniem) od gazownika. Troche to trwalo, gdyz dowiedzialem sie, ze mojej kappie jeden z przewodow w kompie byl zamieniony fabrycznie w zwiazku z tym byly problemy z prawidlowym uruchomieniem - na szczescie gosc, ktory mi to zakladal naprawde zna sie na rzeczy wiec dzis w poludnie odebralem kluczyki :-). Zdjecia calej instalacji przekaze w poniedzialek (jesli mozna) Torellowi do umieszczenia na forum (moze sie to komus przyda). Pan Marek, ktory mi to zakladal zmienil dysze i poprawil cos w mapie zeby auto mialo jeszcze lepsze odejscie i .... jestem pod wrazeniem. Do 7000 obtorow wkreca sie identycznie jak na benzynie - wolne obroty idealnie tak jak na benzynie 750 obr. Przyspiesza super (nie czuje zadnej roznicy). Plynnie przelacza sie na gaz po osiagnieciu wszystkich niezbednych parametrow. Spaliny ok wszystko w normie. Jako przecietny smiertelnik nie odczuwam kompletnie zadnej roznicy miedzy gazem a paliwem (licze ze odczuje to moja mocno juz nadwyrezona kieszen). Jutro wyjazd z rodzinka nad jezioro Strazym kolo Brodnicy - pozdrówka dla Tomka :-). W Brodnicy "dołacza" kuzyn z wawy (w niebieskiej kappie) wiec dwie lucyny zajada nad jeziorko. W przyszlym tygodniu opisze wrazenia z jazdy poza miastem i ciekaw jestem spalania (benzyny brala na trasie ok 9 litrow)
pozdrawiam

http://lanciaclub.com.pl/manuale/stella/1.jpg[/img]

http://lanciaclub.com.pl/manuale/stella/2.jpg[/img]

http://lanciaclub.com.pl/manuale/stella/3.jpg[/img]
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Greegoory » 05 wrz 2005, 22:36

Witam
dzis skonczyl sie gaz w zbiorniku po pierwszym tankowaniu -
przejechalem 256 km na 35 litrach
120 km trasa (120-140 km/h) reszta po miescie - jazda normalna caly czas na klimie. Uwaqzam ze spalanie jest w normie natomiast - i tu mam pytanie do Was - pojawia mi sie na wyswietlaczu napis 'błąd sterowania silnikiem" i mruga kontrolka "check" po czym zapala sie na stale by po 10 minutach bylo ok (gasnie) po czym po paru kilometrach znow to samo. Jak dzis odpalilem kappe to pol dnia jezdzilem bez pojawiajacego napisu i mialem nadzieje ze jej minelo ale znow to samo - jak robie jest test to wyswietla -00- wiec jest ok i chyba zadnego bledu nie zapisala do komputera - na pewno jest to kwestia zainstalowania gazu bo wczesniej czegos takiego nie bylo. Oczywiscie napis i kontrolka (poza tym ze drazni) nic nie zmienia w eksploatacji - auto super przyspiesza jest elastyczne i ogolnie zero roznicy na benzynie czy gazie. Czy mam z tym jezdzic czy mozna to jakos usunąc ??? moze ktos wie co jest tego przyczyna ? ????? z gory dzieki za sugestie
pozdrawiam
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: tomek » 06 wrz 2005, 8:17

"Greegoory" pisze: pojawia mi sie na wyswietlaczu napis 'błąd sterowania silnikiem" i mruga kontrolka "check" po czym zapala sie na stale by po 10 minutach bylo ok (gasnie) po czym po paru kilometrach znow to samo.
Jedz do gazownika cos jest nie tak podlaczone - nie powinna sie zapalac zadna kontrolka, ani napis na kompie. !!!
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Anonymous

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Anonymous » 06 wrz 2005, 8:28

Niezałożyli ci kostki do obejścia sondy lambda, jest to normalne u gazowników, choć niby się z silnikiem niedzieje ale sama kontrolka wkurza :wink:

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Greegoory » 06 wrz 2005, 10:04

Witam
Dzieki za info. Jutro jade do wawy robic auto tzn:
- wymiana sprzegla
- wymiana lozyska w lewym przednim kole
- montaz nowych silowników w tylnej klapie (popekaly uchwyty)
- wymiana termostatu
- "poprawa" ciegien zmiany biegów (jedynka i dwojka cos kiepsko wchodzi)
- i przeglad auta
Do gazownika pojade po powrocie
dam znac co i jak...
pozdrawiam
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

LukaszN
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław (bez Besancon :))

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: LukaszN » 06 wrz 2005, 10:39

to nie obejscie sondy, sonda musi dzialac, bo tak naprawde to system LPG pobiera dwa sygnaly do sterowania silnikiem - od londy lambda i TPS (czujnik otwarcia przepustnicy). Musi to byc emulator wtryskow (to "oszukuje" komputer benzynowy). Jak emulator bedzie chodzil to nie powinienies miec zadnych "check-ow"
Napisz, ile zaplaciles za ten system gazowy i ile kW ma parownik zastosowany w twoim pojezdzie.
Pozdrawiam kolejnego gaziarza

PS, a ile samochod pali ci benzyny na 100?
Jest 2.0T 20V byla Kappa 3.0

Awatar użytkownika
michał_kappa
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk Rydułtowy

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: michał_kappa » 06 wrz 2005, 17:01

LukaszN
Już Cię kiedyś pytałem czy masz instalację z wtryskiem? - przyznaję nie pamiętam...
ile zjada 3 litrówka?
Wcześniej miałem 2,4 z instalacją gdzie gaz był podawany przed przepustnicą - chodziło bez zarzutu i ze spalaniem mieściłem się w 13 litrach
pozdrawiam
Michał

LukaszN
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław (bez Besancon :))

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: LukaszN » 07 wrz 2005, 14:48

Mam instalacje wtryskowa (BRC Just Heavy)- ale nie sekwencyjna.
Srednio bierze mi 14 L/100. na autostradzie przy 140 km/h 13.6, przy jezdzie pomiedzy 160-180 cos ok. 17L.
(szczegoly sa opisane przeze mnie na forum cytat: Aby odpowiedziec na ten post przeprowadzilem eksperyment. Jadac niemiecka autostrada przez 240 km (na tyle wystarczylo mi 40L gazu) grzalem ile sie dalo. Srednia wyszla 160 km/h (w porywach bylo i 210km/h), a spalanie 16.7L/100km -jest to najwyzsze spalanie.
Najnizsze natomiast (tez na niemieckiej autostradzie i takowym LPG) objawia sie dystansem 300 km i 40L zuzytego gazu (srednia predkosc ~120 km/h) co daje 13.4L/100km. Nadmienie ze silnik ma 3.0L i niesprawny termostat. Podsumowujac wyniki spalania sa zadawalajace (cenowo) porownujac do kosztow benzyny. wraz ze zdjeciami http://www.lanciapolska.org/modules.php ... highlight=, juz nie pamietam szczegolow bo ostanio robilem "pomiary" w kwietniu)
Jest 2.0T 20V byla Kappa 3.0

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Greegoory » 09 wrz 2005, 14:22

Witam
Tak jak pisalem wczesniej instalacja wtrysku sekwencyjnego Elpigaz Stella spalanie na trasie przy predkosci do 120 km/h pozny wieczor wiec raczej plynnie - wynik 9,7 litra gazu na 100 km. Ciagle co jakis czas pojawia sie "uszkodzone sterowanie silnikiem" wiec w przyszlym tygodniu wizyta u gazownika. Poza tym wymienilem termostat, sprzeglo (chodzi leciutko jak maselko a w wyjetym sprzegle docisk byl na skraju zuzycia (padlina). Wymienione łozysko w kole lewym (juz teraz cisza przy zakretach w prawo) i przesmarowany mechanizm zmiany biegow (miodzio).
pozdrawiam
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

Awatar użytkownika
Tomasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Brzeszcze woj małopolskie

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Tomasz » 09 wrz 2005, 14:31

"Greegoory" pisze:Witam
Tak jak pisalem wczesniej instalacja wtrysku sekwencyjnego Elpigaz Stella spalanie na trasie przy predkosci do 120 km/h pozny wieczor wiec raczej plynnie - wynik 9,7 litra gazu na 100 km. Ciagle co jakis czas pojawia sie "uszkodzone sterowanie silnikiem" wiec w przyszlym tygodniu wizyta u gazownika. Poza tym wymienilem termostat, sprzeglo (chodzi leciutko jak maselko a w wyjetym sprzegle docisk byl na skraju zuzycia (padlina). Wymienione łozysko w kole lewym (juz teraz cisza przy zakretach w prawo) i przesmarowany mechanizm zmiany biegow (miodzio).
pozdrawiam
Miałem identyczny problem w swojej Kappie
Jest to wina gazowników sonda powinna być podpięta przez urządzenie które oszuka komputer wtrysku paliwa. Ja tego dowiedziałem sie dopiero w firmie landirenzo
Obrazek

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: tomek » 09 wrz 2005, 15:10

"Tomasz" pisze: Miałem identyczny problem w swojej Kappie
Jest to wina gazowników sonda powinna być podpięta przez urządzenie które oszuka komputer wtrysku paliwa. Ja tego dowiedziałem sie dopiero w firmie landirenzo
Zawsze musi byc podpiety jakis emulator sondy, momencie gdy ilnik spala LPG, inny bedzie sklad spalin, a emulator poda do CPU informacj o idealnym skladzie ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Tomasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Brzeszcze woj małopolskie

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Tomasz » 09 wrz 2005, 17:36

"tomek" pisze:
"Tomasz" pisze: Miałem identyczny problem w swojej Kappie
Jest to wina gazowników sonda powinna być podpięta przez urządzenie które oszuka komputer wtrysku paliwa. Ja tego dowiedziałem sie dopiero w firmie landirenzo
Zawsze musi byc podpiety jakis emulator sondy, momencie gdy ilnik spala LPG, inny bedzie sklad spalin, a emulator poda do CPU informacj o idealnym skladzie ;)
Zgadza się emulator + urządzenie do oszukania komputera.
Na mojej Lancii ćwiczyli to przez miesiąc :D
Obrazek

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Greegoory » 09 wrz 2005, 21:33

Witam
Dzieki Waszym informacjom mam juz z czym jechac do gazownika. Dziwne, ze facet o tym nie wie, a robi wozki najrozniejszej masci i jest bardzo dociekliwy. Zreszta od ostatniej wizyty umowilismy sie w przyszlym tygodniu na sprawdzenie dlaczego tak sie dzieje. Mysle, ze Wasze sugestie pomoga ominąc "drogi ciemnosci", przez które trzeba niezadko przebrnąc.
pozdrawiam
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

KJ
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 223
Rejestracja: 10 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: KJ » 09 wrz 2005, 22:42

"Tomasz" pisze: Zgadza się emulator + urządzenie do oszukania komputera.
Na mojej Lancii ćwiczyli to przez miesiąc :D
Emulator przy instalacjach z wtryskiem sekwencyjnym chyba nie jest potrzebny?
******* KJ ******

Awatar użytkownika
Tomasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Brzeszcze woj małopolskie

Kappa - elpigaz stella (pierwsze wrażenia)

Post autor: Tomasz » 09 wrz 2005, 22:45

"KJ" pisze:
"Tomasz" pisze: Zgadza się emulator + urządzenie do oszukania komputera.
Na mojej Lancii ćwiczyli to przez miesiąc :D
Emulator przy instalacjach z wtryskiem sekwencyjnym chyba nie jest potrzebny?
W moim przypadku jest to podciśnieniowy wtrysk gazu
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”