Lybra - zerwany pasek rozrządu

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

lybra I stało sie!!!! ZERWANY pasek rozrządu!!!!

Post autor: Łukasz » 15 lut 2007, 9:53

GATES i DAYCO tez mialo wpadki i to nie male. Moja lybra tez jest z 2000r i wymienilem rozrzad(poraz pierwszy) przy 95 000km. Rolka troszke szumiala a napinacz byl jak nowy. Pasek nosil oznaki "parcienia" czyli wymiana w sama pore.
Dziwna sprawa z ta wymiana rozrzadu przy 50 000km :?
Rozrzady na"pasku" wprowadzono tylko dlatego by byla kasa z teego w servisach i sklepach. 8)
Pytanko: w jakim momecie doszlo do zerwania paska?? czesto dawales lyberce po piz....ce??
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

lybra I stało sie!!!! ZERWANY pasek rozrządu!!!!

Post autor: Patryklancia » 15 lut 2007, 10:10

"bobkiler" pisze:
"Blash" pisze:a sam pasek byl wymieniany czy rolki również?
Gosc ktory to skladal powiedzial ze pasek byl zalozony odwrotnie!!!A co do rolek to niewiem czy byly wymienione,w ksiazce serwisowej pisze:wymiana paska rozrzadu.A tak apropo ten stary to byl Gates!
Z tego co piszesz to jest niemożliwe aby serwis czyli ASO pozwoliło sobie na założenie Gatesa proste coś musiało sie wydarzyć w między czasie jeżeli był założony gates a jeżeli był założony odwrotnie to widać robili to specjaliści według których bez "majzla i młota to ch... a nie robota" Na pasku są znaki montażowe według których powinno się ustawiać są one pomocniczymi przy ustawieniu-w tym przypadku 3 kreski a pozatym strzałki w którym kierunku ma to być założone więc jak tu się pomylić -rozrząd to "serce silnika" więc i lekarz który je transplantował był konowałem :!: :!:
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

lybra I stało sie!!!! ZERWANY pasek rozrządu!!!!

Post autor: Łukasz » 15 lut 2007, 10:39

"Patryklancia" pisze:
"bobkiler" pisze:
"Blash" pisze:a sam pasek byl wymieniany czy rolki również?
Gosc ktory to skladal powiedzial ze pasek byl zalozony odwrotnie!!!A co do rolek to niewiem czy byly wymienione,w ksiazce serwisowej pisze:wymiana paska rozrzadu.A tak apropo ten stary to byl Gates!
Z tego co piszesz to jest niemożliwe aby serwis czyli ASO pozwoliło sobie na założenie Gatesa proste coś musiało sie wydarzyć w między czasie jeżeli był założony gates a jeżeli był założony odwrotnie to widać robili to specjaliści według których bez "majzla i młota to ch... a nie robota" Na pasku są znaki montażowe według których powinno się ustawiać są one pomocniczymi przy ustawieniu-w tym przypadku 3 kreski a pozatym strzałki w którym kierunku ma to być założone więc jak tu się pomylić -rozrząd to "serce silnika" więc i lekarz który je transplantował był konowałem :!: :!:
Mi ASO zrobilo rozrzad na moich czesciach, zrobili wpis w ksiazke i dali gwarancje na robocizne.
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

lybra I stało sie!!!! ZERWANY pasek rozrządu!!!!

Post autor: Patryklancia » 15 lut 2007, 10:45

"Łukasz" pisze:
"Patryklancia" pisze:
"bobkiler" pisze:
"Blash" pisze:a sam pasek byl wymieniany czy rolki również?
Gosc ktory to skladal powiedzial ze pasek byl zalozony odwrotnie!!!A co do rolek to niewiem czy byly wymienione,w ksiazce serwisowej pisze:wymiana paska rozrzadu.A tak apropo ten stary to byl Gates!
Z tego co piszesz to jest niemożliwe aby serwis czyli ASO pozwoliło sobie na założenie Gatesa proste coś musiało sie wydarzyć w między czasie jeżeli był założony gates a jeżeli był założony odwrotnie to widać robili to specjaliści według których bez "majzla i młota to ch... a nie robota" Na pasku są znaki montażowe według których powinno się ustawiać są one pomocniczymi przy ustawieniu-w tym przypadku 3 kreski a pozatym strzałki w którym kierunku ma to być założone więc jak tu się pomylić -rozrząd to "serce silnika" więc i lekarz który je transplantował był konowałem :!: :!:
Mi ASO zrobilo rozrzad na moich czesciach, zrobili wpis w ksiazke i dali gwarancje na robocizne.
Zgadza sie jest taka możliwość tylko wtedy niema gwarancji z wiadomych względów, pisząc to że Aso by sobie nie pozwoliło miałem na myśli przypadek w którym to części są kupowane w serwisie wraz z usługą.
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

lybra I stało sie!!!! ZERWANY pasek rozrządu!!!!

Post autor: Savi » 15 lut 2007, 12:30

Moim zdaniem fabrycznie założony pasek powinień wytrzymać tyle ile jest napisane w książce serwisowej.W życiu bywa różnie.
Kolega Partyklancia ma rację jeśli chodzi o wybór paska czy bedzie to Gates czy też Dayco.Osobiście sam wachałem się z kupnem paska Gates ale kiedy zobaczyłem i porównałem obydwa to nie miałem wątpliwości że kupię Dayco.Z rozrządem trzeba bardzo ostrożne się obchodzić.Jeśli jest to możliwe to stosować przy wymianie narzędzia i przyrządy niezbedne do jego wymiany oraz zwrócić uwagę przy demontażu na znaki,ustawienia itp. Również nie można oszczędzać na rozrządzie i poprostu kupić spradzone produkty dobrej firmy.Przykładem jest to forum gdzie wszczyscy staramy się opisywać swoje za i przeciw.

Savi
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Awatar użytkownika
Miniol
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 89
Rejestracja: 22 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Śrem/Wrocław

lybra I stało sie!!!! ZERWANY pasek rozrządu!!!!

Post autor: Miniol » 15 lut 2007, 12:43

"Patryklancia" pisze:
"Miniol" pisze:ja znowu o Gatesach produkowanych w Polsce nie najlepsze opinie slyszalem. polecam Bosch lub Continental.
Pewnie myślałeś o contitechu , który jest montowany na pierwszym wyposażeniu w audi/vw
oczywiscie. Contitech jest pod szyldem Continentala, wiec sobie pozwolilem uzyc tej ogolniejszej nazwy ;)
Dla niedowiarkow http://www.contitech.de
bez Lancii,ale z pasja do pieknych samochodow ;)

volkswagenfan: Polo 6N, Golf V

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”