Lybra - falowania obrotow na biegu jalowym

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - falowania obrotow na biegu jalowym

Post autor: kartonik » 16 sty 2007, 20:45

Witajcie,

Mam maly problem ze swoja Lyberka. Otoz na zimnym silniku faluja mi obroty na biegu jalowym. W bardzo malym zakresie, ale jednak mnie to troche denerwuje. Dodatkowo w kabinie slychac jakby przelaczal sie jakis przekaznik. Takie pstrykanie dochodzace spod schowka pasazera. Po nagrzaniu sie silnika falowanie ustepuje i motorek chodzi juz bez klopotow.
Bede wdzieczny za pomoc w rozwiazaniu problemu. Od jakiego elementu rozpoczac szukanie przyczyny takiego zachowania motoru, bo jeszcze z taka usterka nie walczylem:(

Pozdrawiam,

M

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Lybra - falowania obrotow na biegu jalowym

Post autor: Łukasz » 16 sty 2007, 20:49

Wyczyscic krokowy, zaslepic EGR-jesli to mozliwe
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - falowania obrotow na biegu jalowym

Post autor: kartonik » 16 sty 2007, 21:26

EGR ma juz zaslepiony. Ale takie objawy mialem juz przed zaslepieniem. Najdzwniejsze jest to pstrykanie jakiegos przekaznika. Nie mam pojecia co to jest...

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Lybra - falowania obrotow na biegu jalowym

Post autor: Kubek » 16 sty 2007, 23:11

Te obroty mam tez w Dedrze od poczatku jej kupienia, a bylo gorzej bo mi nawet gasla na zimnym silniku, teraz tylko tak faluja jak mowisz, ale wymienilem w niej wszystko z elektroniki, sprawdzalem rozrzady itp i nic to nie dalo. Na gazie jednak nie ma tego problemu, silniczek krokowy tez czyscilem, przepustnice, listwe wtryskow, jedynie nie wymienialem na nowy silniczka krokowe, zastanawia mnie czy to moze byc jakis alternator czy cos.

To pstrykanie tez mam ale tylko przy wlaczonym panelu klimatronika i jak klima jest wlaczona mimo ze sprezarka nie jest zalaczon, tylko u mnie to pstryka pod maska silnika wiec tego nie slysze.
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
fragless
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 11 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: OLSZTYN

Lybra - falowania obrotow na biegu jalowym

Post autor: fragless » 02 maja 2007, 10:32

Ja u siebie zauważyłem że jesłi klima ma dużo roboty to na biegu jałowym żeczywiście silnik potrafi delikatnie"falować" w zakresie kilkudziesięciu obrotów, gdy wyłączam klime silnik pracuje normalnie. Co do tego pstrykania to u mnie nic nie pstryka więc nie pomogę
LYBRA 1,9jtd LX OLSZTYN

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - falowania obrotow na biegu jalowym

Post autor: Nat » 02 maja 2007, 11:17

Przy klimie na biegu jałowym bywa, że obroty troche falują, to chyba jest normalne (w autach różnych marek)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”