Lybra 1.8 16v - nie odpala/nie kręci

viriano
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2011, 10:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Lybra 1.8 16v - nie odpala/nie kręci

Post autor: viriano » 14 cze 2016, 20:43

Witajcie :) Wczoraj odpaliłem moją Lancie bez problemu, zajechałem w jedno miejsce, zgasiłem silnik, po 5minutach ponownie go odpaliłem i pojechałem w drugie miejsce. Po upływie 10 minut przekręcam stacyjkę i dobiegł do mnie odgłos braku mocy przy kręceniu. Radio zostało zresetowane, tak by wpisać kod, licznik dzienny również został skasowany. Moja pierwsza myśl akumulator. Wróciłem do domu autobusem ;p Potem pojechałem po Lancie z ojcem. Miernik napięcia wykazał na akumulatorze wartość 12+, a sam akumulator miał zieloną kropkę - więc tutaj on jest sprawny. Wzięliśmy Lybre na hol i z dwójeczki ją odpaliłem, autko chwile pochodziło na wolnych obrotach i spokojnie wróciło do domu. Pod blokiem odpalałem je 3 razy i za każdym razem odpalała (nie było to w odstępach 10 sekundowych). Dzisiaj schodzę na dół i auto ponownie nie odpaliło, radio i dzienny zresetowane. Dodam, że wczoraj cały dzień padało i były kałuże na mieście - jeśli to ma jakieś znaczenie, to nie mam osłony silnika na dole, którą zerwałem na rybach :) Około 1,5 miesiąca temu miałem taki przypadek, że również po intensywnym deszczu auto nie odpaliło, ale wtedy totalnie padł mi akumulator - tak jak bym zostawił światła na noc - co w LL jest niemożliwe ;) Ktoś wie coś na ten temat? Sam myślę, że może jakieś zwarcie, no ale kompletnie się na tym nie znam. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra 1.8 ben - nie odpala, nie kręci

Post autor: brygadzista1 » 14 cze 2016, 21:02

Przewód masowy od "-" na akumulatorze do karoserii i do skrzyni sprawdź. Szarp nim mocno bo może wyglądać ok a trzymać się na samej izolacji.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra 1.8 ben - nie odpala, nie kręci

Post autor: Pawcio78 » 14 cze 2016, 21:18

Masa to problem chyba wszystkich włoskich samochodów, chociaż w lybrze jak dotąd problemów z nią nie miałem natomiast w Y regularnie co rok masę na skrzyni muszę poprawić.
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

viriano
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2011, 10:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Lybra 1.8 16v - nie odpala/nie kręci

Post autor: viriano » 15 cze 2016, 17:13

Sprawdziłem dzisiaj ten przewód masowy. Na końcu przewodu był on przykręcony, odkręciłem, przetarłem papierkiem ściernym, rdzy żadnej nie było, założyłem z powrotem, przykręciłem, odpalam i nic.. Do karoserii nie sprawdzałem, nie miałem czasu, pogoda też do du.., bo leje cały czas

viriano
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2011, 10:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Lybra 1.8 16v - nie odpala/nie kręci

Post autor: viriano » 15 cze 2016, 20:48

Byłem z powrotem na dole, wziąłem klem, podpiąłem pod "-" na akumulatorze, a drugi koniec podpiąłem do karoserii, a potem do bloku silnika i nic, dalej nie kręci.

fiordek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:36
Imię: Maciej
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Lybra 1.8 16v - nie odpala/nie kręci

Post autor: fiordek » 15 cze 2016, 21:52

rozrusznik? ...stacyjka ? trzeba sprawdzic

viriano
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2011, 10:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Lybra 1.8 16v - nie odpala/nie kręci

Post autor: viriano » 20 cze 2016, 10:47

Problem rozwiązany. Po przekręceniu kluczyka grzała tylna szyba powodując zwarcie. Wcześniej też ona rozładowała akumulator, bo jak się załączyła, to już się nie wyłączyła i grzała cały czas. Temat do zamknięcia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”