Kappa 2.0 - problem z podnoszeniem szyby

harpusz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 28 cze 2011, 0:10
Imię: tomek
Lokalizacja: Łódź

Kappa 2.0 - problem z podnoszeniem szyby

Post autor: harpusz » 26 cze 2015, 22:22

Witam Wszystkich.
Nie działa podnoszenie szyby pasażera, w dół idzie świetnie do góry nie chce. Od strony kierowcy góra i dół działa. Gdzie szukać przyczyny? Może ktoś z Was już to przerabiał? Pewnie jakiś drobiazg, a nie chciałbym rozpruwać całych wiązek. Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam.
Kappa 2.0 20v 155KM

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa 2.0 problem z podnoszeniem szyby

Post autor: stabraf » 26 cze 2015, 23:14

Sprawdzałeś klawiszami w drzwiach kierowcy i pasażera ? Ani drgnie? czy ośw przygasa tylko szyba stoi w miejscu?

Awatar użytkownika
Al Boundy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1342
Rejestracja: 04 paź 2014, 7:40
Imię: All
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Kappa 2.0 problem z podnoszeniem szyby

Post autor: Al Boundy » 27 cze 2015, 7:48

nie chce....bo idzie powoli,czy też nie idzie wcale?

Ja mam swoje typy na takie zajawki...i nie będzie to pierdoła...
Lancia Kappa SW 2.4 TDs 1997
Fiat Ulysse 2.0 16V 2004


było...minęło....Citroen Zeta 2.1 TD Epic Free....Polonez Atu Plus 1.6 GLI ...Lancia Kappa 2.4Tds....more..more..more..

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4020
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa 2.0 problem z podnoszeniem szyby

Post autor: volf » 27 cze 2015, 9:16

Ja ten opis problemu zrozumiałem inaczej-szyba działa dobrze sterowana z klawiatury kierowcy a nie działa całkiem dobrze z przycisku pasażera. Moim zdaniem możliwa przyczyna takiego stanu rzeczy to albo coś w drzwiach pasażera (włącznik, kabelki) albo niekontakt w złączu na słupku A...
KAPPA TDS & JTD

harpusz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 28 cze 2011, 0:10
Imię: tomek
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa 2.0 problem z podnoszeniem szyby

Post autor: harpusz » 27 cze 2015, 10:17

Dokładnie jak napisał volf. Wszystko jest ok tylko szyba od strony pasażera nie podnosi się do góry przyciskiem od strony pasażera. Dodam, że przełącznik sprawdzałem i jest ok. Wygląda to jakby w drzwiach pasażera nie było kontaktu między podnoszeniem szyby, a siłownikiem szyby.
Kappa 2.0 20v 155KM

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa 2.0 problem z podnoszeniem szyby

Post autor: stabraf » 27 cze 2015, 10:18

volf pisze:Ja ten opis problemu zrozumiałem inaczej-szyba działa dobrze sterowana z klawiatury kierowcy a nie działa całkiem dobrze z przycisku pasażera. Moim zdaniem możliwa przyczyna takiego stanu rzeczy to albo coś w drzwiach pasażera (włącznik, kabelki) albo niekontakt w złączu na słupku A...
W takiej sytuacji najlepiej przerzucić klawisz z tylnych drzwi i sprawdzić czy zadziała ;) Jak nie to zabawa z kabelkami.

harpusz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 28 cze 2011, 0:10
Imię: tomek
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa 2.0 problem z podnoszeniem szyby

Post autor: harpusz » 27 cze 2015, 20:04

stabraf podmieniłem, niestety tak jak pisałem wcześniej przełącznik jest sprawny. Czyli musi być coś w drzwiach pasażera na chłopski rozum?
Kappa 2.0 20v 155KM

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa 2.0 problem z podnoszeniem szyby

Post autor: stabraf » 27 cze 2015, 20:40

Najwyraźniej tak

Ściągnij boczek i sprawdź dokładnie przewody między klawiszem a resztą wiązki w drzwiach. Dokładnie oglądaj każdą żyłę - może być gdzieś napuchnięta i tam może być przerwa.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5045
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa 2.0 - problem z podnoszeniem szyby

Post autor: Bichoń » 28 cze 2015, 20:16

Inna metoda - dobrać się do modułu sterowania szybami (w tunelu środkowym, dostęp od strony nóg pasażera) i na wtyczkach sprawdzić czy są sygnały po naciśnięciu przycisku. Chyba mniej roboty niż rozbieranie boczku drzwi.

harpusz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 28 cze 2011, 0:10
Imię: tomek
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa 2.0 - problem z podnoszeniem szyby

Post autor: harpusz » 29 cze 2015, 18:35

bichon dzięki za sugestie. Boczek drzwi i tak będzie jutro zdjęty, więc najpierw tam powęszę. Jutro wieczorem dam znać, co mi się udało zdziałać. Pozdrawiam.
Kappa 2.0 20v 155KM

harpusz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 28 cze 2011, 0:10
Imię: tomek
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa 2.0 - problem z podnoszeniem szyby

Post autor: harpusz » 30 cze 2015, 18:28

Panowie piszę historii ciąg dalszy. Zacząłem szukać powodu braku podnoszenia szyby, ale nic nie znalazłem podejrzanego tym bardziej, że wytłumienie drzwi nie było jeszcze zrywane i żal mi było wszystko pruć. Zrezygnowany przypomniałem sobie, że lusterko zewnętrzne przestało się zimą składać, więc w ramach relaksu zapsikałem WD-40 z zewnątrz bez rozbierania lusterka szparę, na której jest zamocowane. Po kilku siłowych masażach lusterkiem okazało się, że lusterko odżyło:) Mało tego szyba poszła w górę:) Myślę, że to miało związek, jeśli ktoś wie o co chodzi? proszę o Wasze opinie. Moim skromnym zdaniem wygląda to jak brak masy? Tylko gdzie i dlaczego?
Pozdrawiam.
Kappa 2.0 20v 155KM

harpusz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 28 cze 2011, 0:10
Imię: tomek
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa 2.0 - problem z podnoszeniem szyby

Post autor: harpusz » 14 lip 2015, 18:22

Ponownie witam kolegów. Wygląda na to, że naprawa podnoszenia szyby, za pomocą rozruszania lusterka jest krótkotrwała. Dziś szyba przestała się podnosić : beczy : Naprawdę nie wiem w czym tkwi problem? W tym roku boczki z drzwi zdejmowałem już 12 razy i chyba tracę zapał. Pozdrawiam.
Kappa 2.0 20v 155KM

Awatar użytkownika
Arek175
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 118
Rejestracja: 31 mar 2015, 19:16
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Siemianowice Sl

Re: Kappa 2.0 - problem z podnoszeniem szyby

Post autor: Arek175 » 14 lip 2015, 18:47

Postaraj sie jakos rozlaczyc polaczenie miedzy drzwiami i slupkiem, plastikowa zlaczka i popsikaj kontaktem. Pozniej dodam fotke co musisz sprawdzic dodatkowo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

harpusz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 28 cze 2011, 0:10
Imię: tomek
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa 2.0 - problem z podnoszeniem szyby

Post autor: harpusz » 14 lip 2015, 21:54

Dzięki Arek jutro to sprawdzę.
Wyciągnąłem wtyczkę w drzwiach na ile mogłem i zapsikałem WD - nie pomogło, łączyłem przewody tak jak kazałeś - nic się nie działo (niestety nie miałem miernika pod ręką).
Tak dla żartu złożyłem i rozłożyłem lusterka (nie składałem ich od dnia naprawy szyby) - szyba zaczęła się podnosić i dzisiaj działa. Wygląda na to, że lusterko i szyba ma jednak jakiś związek? :D
Kappa 2.0 20v 155KM

Awatar użytkownika
Arek175
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 118
Rejestracja: 31 mar 2015, 19:16
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Siemianowice Sl

Re: Kappa 2.0 - problem z podnoszeniem szyby

Post autor: Arek175 » 17 lip 2015, 13:52

To sa zupelnie inne uklady i przewody. Moim zdaniem gdzies jest uszkodzony przewod. Ja bym rozebral lusterko bo tak szyba to dzialac nie moze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”