Kappa 2.4 JTD - potencjometr gazu z innego modelu/wersji?

Karczycho
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2014, 10:01
Imię: Dominik
Lokalizacja: Poznań/ Legnica

Kappa 2.4 JTD - potencjometr gazu z innego modelu/wersji?

Post autor: Karczycho » 22 gru 2014, 16:29

Niestety padł mi potencjometr pedału gazu w Kappie 2.4 JTD. Problemy zaczęły się jednak dopiero przy próbie znalezienia kolejnej części, nie mogę znaleźć potencjometru z numerem odpowiadającym zepsutemu. Czy istnieją jakiekolwiek szanse na poprawne działanie potencjometru z innego egzemplarza Kappy 2.4 JTD?
Ostatnio zmieniony 22 gru 2014, 18:44 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!

mjerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 269
Rejestracja: 24 sie 2011, 15:49

Re: Kappa 2.4 JTD - potencjometr gazu z innego modelu/wersji

Post autor: mjerzy » 22 gru 2014, 19:28

Rozumiem, że sprawdzałeś kostkę potencjometru tak jak ci to sugerował Dominik w innym temacie, bo się nie wypowiedziałeś. Nie wiem jak do Kappy ale do Lybry 2,4 jtd pasuje potencjometr np. od Stilo 1,9 - numery niby inne. Niestety info nie potwierdzone, interesowałem się tematem jak u mnie wyskakiwał błąd. Czyszczenie kostki pomogło. Jaki masz błąd na kompie silnika zczytany kablem diagnostycznym?

Karczycho
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2014, 10:01
Imię: Dominik
Lokalizacja: Poznań/ Legnica

Re: Kappa 2.4 JTD - potencjometr gazu z innego modelu/wersji

Post autor: Karczycho » 22 gru 2014, 20:37

Wyskakuje "błąd pedału przyśpiesznika 2" po wykasowaniu pojawił się ponownie, komputer nie znajduje innych błędów. W pewnym momencie sytuacja była wręcz krytyczna, pomimo pedału w podłodze auto nie reagowało. Problem potencjometru wydaje się być rozwiązany- znalazłem część o tym samym numerze, wyjętą z AR156 2.4 JTD.

Awatar użytkownika
dobermannn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 428
Rejestracja: 16 wrz 2008, 0:00
Imię: Kuba
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa 2.4 JTD - potencjometr gazu z innego modelu/wersji

Post autor: dobermannn » 20 gru 2015, 0:07

Miałem ten sam objaw. U mnie zamieszkał z którejś z alfy (chyba 159) o tych samych numerach BOSCHa. Poprawy tylko konektory na kostce bo one potrafią platac figle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”