Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: red-blade » 24 kwie 2014, 19:26

Siema
ostatnio namierzyłem 3 kappy na szrocie dwie z nich maja elektryczne i podgrzewane fotele i zamierzam je przerzucić.
Jakieś rady pomocne ?:) elektryczne fotele są w kappie 2.4
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2014, 20:51 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5043
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: Bichoń » 25 kwie 2014, 10:21

Sprawdź na początek, czy masz wiązkę do foteli elektrycznych. Jeżeli nie masz, to będziesz musiał podciągnąć tam zasilanie. W mojej kappie 16vT z 95r wiązka do foteli nie była osobną wiązką, przewody były wplecione w całą wiązkę kabiny, więc wyjęcie tylko "wiązki foteli" nie jest prostą sprawą. Skłaniał bym się właśnie do pociągnięcia osobnego zasilania.
Poza fotelami będziesz chyba też potrzebował szyny.
Dobrze by było sprawdzić, czy te fotele działają przed wyjęciem ich z samochodu "dawcy".
Jaki silnik samochodu - to nie ma znaczenia, tylko przed- i po- liftowe fotele różnią się między sobą.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: Borek » 25 kwie 2014, 13:34

A czy przypadkiem nie jest tak, że fotele elektryczne są zawsze podgrzewane? Bo jeśli tak, to ewentualne robienie osobnego zasilania wypadałoby uzupełnić o podpięcie do odpowiednich kontrolek w zegarach, tych od grzania siedziska. ;)
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: Michor » 25 kwie 2014, 14:11

Tak też jest. Elektryczne są zawsze grzane.
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5043
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: Bichoń » 25 kwie 2014, 16:01

I, szczególnie w fotelu kierowcy, to grzanie w rzadko której kappie działa :-)

Volver
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 317
Rejestracja: 25 lis 2013, 20:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: Volver » 25 kwie 2014, 21:08

Yeah...some say... Grzałki podobno pękają nagminnie, na szczęście nie u mnie... ;-)
Lancia k Coupe 2,4 VIS 23.07.1998 nr 2448 Pluto Green 98 250 km...pomalutku rośnie przebieg

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: red-blade » 26 kwie 2014, 11:22

bichon pisze:Sprawdź na początek, czy masz wiązkę do foteli elektrycznych. Jeżeli nie masz, to będziesz musiał podciągnąć tam zasilanie. W mojej kappie 16vT z 95r wiązka do foteli nie była osobną wiązką, przewody były wplecione w całą wiązkę kabiny, więc wyjęcie tylko "wiązki foteli" nie jest prostą sprawą. Skłaniał bym się właśnie do pociągnięcia osobnego zasilania.
Poza fotelami będziesz chyba też potrzebował szyny.
Dobrze by było sprawdzić, czy te fotele działają przed wyjęciem ich z samochodu "dawcy".
Jaki silnik samochodu - to nie ma znaczenia, tylko przed- i po- liftowe fotele różnią się między sobą.

nie sprawdzałem jeszcze tego u mnie czy mam wiązkę czy nie, ale z tyłu modułu nie mam na bank ale co ciekawe wymieniałem lusterka na elektrycznie składane i kable były pociągnięte zmieniłem jeszcze tylko przełącznik i latało.
Miałem plan wymontować siedzenia z całymi wiązkami itp. tylko właśnie nie wiem czy to by wystarczyło, czy nie będzie jakiegoś ustrojstwa którego nie wyjmę. moduł, sensory poduch, i przekaźniki są jakieś dodatkowe w bezpiecznikach lub tunelu środkowym ?
Wydaje mi się że tylko w 2.4 chyba były elektryczne fotele to i może tylko tam dawali taką wiązkę.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5043
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: Bichoń » 26 kwie 2014, 11:45

red-blade pisze:moduł, sensory poduch, i przekaźniki są jakieś dodatkowe w bezpiecznikach lub tunelu środkowym ?
Nie kojarzę o jaki moduł chodzi (sterowanie i ruchy są realizowane w fotelach, a nie gdzieś na zewnątrz), ale przekaźniki do zasilania i bezpieczniki foteli są w bagażniku, pod klapką po prawej stronie. Prawdopodobnie jeżeli nie miałeś oryginalnie elektrycznych foteli, to będziesz miał pustą podstawkę pod przekaźnik i bezpiecznik, nie wiem tylko czy będą tam doprowadzone kable. Rozpiskę który przekaźnik do którego elementu znajdziesz w zwyczajnej instrukcji obsługi kappy, tam gdzie są opisane bezpieczniki w bagażniku. Zwróć uwagę na kolory podstawek, u mnie kolejność była chyba inna niż w instrukcji, ale kolory się zgadzały.
Wiązka fotela nie jest jakoś bardzo skomplikowana, poduszki i grzanie mają chyba osobne wtyczki, więc podpiął byś po prostu nowy fotel do istniejącej wtyczki. Do ruchów fotela jest tylko jedno główne zasilanie na osobnej wtyczce (2 lub 3 kabelki), reszta jest już realizowana w środku fotela.

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: red-blade » 26 kwie 2014, 12:21

dzięki bardzo chyba dam rade :) a jak jest z tapicerka idzie przełożyć ją samemu? bo np zagłówek zrobiłem sam jak mi się oberwał bo jest na spinki.

Ps: mówiąc moduł miałem na myśli http://allegro.pl/modul-foteli-lancia-k ... 08105.html :)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 12:26 przez red-blade, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5043
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: Bichoń » 26 kwie 2014, 12:26

Da radę. Topcio zrobił kiedyś manual ściągania i zakładania przy okazji prania tapicerki, poszukaj.

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: red-blade » 26 kwie 2014, 12:27

hehe może przy okazji i ja przepiorę xD

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: stabraf » 26 kwie 2014, 13:00

red-blade pisze: Ps: mówiąc moduł miałem na myśli http://allegro.pl/modul-foteli-lancia-k ... 08105.html :)
To jest moduł pamięci ustawień montowany w podstawie fotela, a nie na zewnątrz ;)

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: red-blade » 26 kwie 2014, 13:03

Aaa aa widzisz xD gafa :p

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: red-blade » 23 maja 2014, 13:09

Małe pytanie jeśli mam wiązkę do foteli z "dawcy" to jeśli ją podłącze będzie działać? czy może być tak że w kostce u mnie nie będzie jakiś kabli.
I jeszcze jedno jeśli mam fotele bez pamięci to można do nich zamontować pamięć i podnoszenie zagłówka elektryczne ? :]

Awatar użytkownika
Rapeek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 561
Rejestracja: 14 lip 2012, 10:37
Imię: Jacek
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kappa 2.4 vs 2.0 VIS - przekładka foteli elektrycznych

Post autor: Rapeek » 23 maja 2014, 14:45

Jeśli przełożysz wiązkę na pewno będą działać, mogą tylko nie świecić kontrolki na desce od podgrzewania. Pamięci nie da się dołożyć, bo są inne silniczki.
Lancia Delta HPE 2.0 16v
Lancia Kappa 2.0 20vT[/color]
Lancia Kappa Coupe 3.0 V6

wcześniej:
Lancia Dedra 1.8 LS
Lancia Kappa 2.4 20v LX

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”