Kappa 2.4 20v V.I.S. - pali się "code"

dodoxp
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 01 paź 2013, 12:05
Imię: Smok
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Kappa 2.4 20v V.I.S. - pali się "code"

Post autor: dodoxp » 05 gru 2013, 23:15

Witam, niestety kolejny problem na drodze ku odpaleniu auta. Zakupiłem komplet: stacyjka, komputer, immo, był do tego 1 kluczyk. Wszystko niby trybi, rozrusznik kręci ale niestety pali się CODE z kluczykiem i wiadomo auto nie odpala. A co dziwne w ogóle nie reaguje ta zielona dioda nad infocenter, który oczywiście wyświetla elektrice defekt czy jakoś tak. Jakieś wskazówki jak to rozwiązać? Przeprogramować kompa aby omijał immo czy coś innego spróbować?
Ostatnio zmieniony 06 gru 2013, 7:18 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: "w ogóle"!
Prowadnica rozmiarów kół i opon. Opinie o oponach na tirewheelguide.com

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4019
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa 2.4 V.I.S. 20V pali się code

Post autor: volf » 05 gru 2013, 23:41

Jak się pali code to nie za bardzo "wszystko trybi". A diodą nad infocenter to się nie przejmuj, w poliftowej wersji zastąpiła ją właśnie kontrolka w liczniku.
Co się stało z oryginalnym zestawem, z zasilaniami i anteną wszystko ok? Kartę z kodem posiadasz?
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa 2.4 20v V.I.S. - pali się "code"

Post autor: Borek » 06 gru 2013, 7:26

Jak jest electric defect na konsoli, to szukaj... przerwy w wiązkach. Ja ten błąd miałem raz, jak nie podpiąłem czujnika nad filtrem powietrza i raz, jak mi padło IGE, więc jest dość uniwersalny.

Co do diody nad infocenter - alarm w aucie masz uruchomiony czy wyłączony? Pika ci przy otwieraniu auta czy tylko miga kierunkowskazami? Bo to nie jest tak, ze po lifcie ta dioda jest tylko dla ozdoby - ona działa gdy jest uruchomiony alarm, sprawdzałem.
Drop a gear and disappear!

Alan

Re: Kappa 2.4 20v V.I.S. - pali się "code"

Post autor: Alan » 06 gru 2013, 9:34

Jeśli wszystko z jednego kompletu to powinno działać. Jeśli cokolwiek będzie zmienione nie odpali.

dodoxp
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 01 paź 2013, 12:05
Imię: Smok
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Kappa 2.4 20v V.I.S. - pali się "code"

Post autor: dodoxp » 06 gru 2013, 12:13

Zmieniałem w Kappie z 2000 r. silnik. Kappę kupiłem bez silnika i niestety bez komputera (sterownika silnika). Na allegro zakupiłem cały zestaw: stacyjka, komputer, immo, oprócz co mnie dziwi była jeszcze jakaś czarna skrzynka i skrzynka bezpieczników. Niestety jest tylko jeden kluczyk. Trochę poczytałem oraz wasze sugestie mówią mi, że muszę sprawdzić jeszcze: czy wszystkie czujniki są podłączone (nie mam podłączone w ogóle filtra powietrza, chłodnicy, klima i pewnie coś jeszcze). Sprawdzić czy w kluczyku jest transponder, czy działa bateria, sprawdzić antenkę, bezpieczniki od immo, styki, kabelki czy nie ma przerw. Jeszcze zadzwonię do tego sprzedawcy z allegro, aby mi powiedział czy wszytstko w tym zestawie trybiło.

Ze starego zestawu to właściwie też mam wszystko, oprócz kompa. I teraz pytanie jeżeli znalazłbym numer kodu do immo, ale mając inny komputer mogę coś z tym zrobić? Mam w tej wersji 2 kluczyki i pełno dokumentów serwisówki itp. może znajdę tam ten kod.
Prowadnica rozmiarów kół i opon. Opinie o oponach na tirewheelguide.com

Alan

Re: Kappa 2.4 20v V.I.S. - pali się "code"

Post autor: Alan » 06 gru 2013, 12:24

Ja do swojej kupowałem też pełen zestaw. Pestkę immo,czytnik immo (taka żółta skrzyneczka) i komp silnika. Po założeniu zagadała od pierwszego strzała.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”