[Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
Rafako

[Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: Rafako » 20 mar 2013, 9:14

Na prośbę jednego z Forumowiczów, w dniu wczorajszym obejrzałem jedną z oferowanych ostatnio na otomoto Lybr. Chodzi o ciemnozieloną berlinę 1.8 16V z Warszawy. Link do ogłoszenia: :link:

Ponieważ ów Forumowicz napisał mi na PW, że zdecyduje się na coś tam innego, wrzucam moje spostrzeżenia odnośnie tego egzemplarza, może komuś szukającemu Lybry się przydadzą.

To co rzuciło mi się w oczy:
- próg lewy (chyba ;) ) zaczyna domagać się interwencji blacharza na końcówkach, pewnie drugi próg też jest do dotknięcia, podłoga w jednym miejscu przy fabrycznym mocowaniu podnośnika, też domaga się poprawki. Jeśli ktoś chciałby dłużej jeździć, przed przyszłą zimą należałoby to zrobić.
- uszkodzona obudowa lewego lusterka (kawałek jest ułamany). Właściciel ma brakującą część, także można to skleić.
- poza powyższymi mankamentami, auto prezentuje się poprawnie, mogą być jakieś rysy itd ale w taką pogodę trudno to sprawdzić.
- nie wiem czy jest bezwypadkowa ale obstawiam, że nawet jeśli kiedyś miała przygody, to drobne. Dlaczego tak myślę :?: O tym później.
- brak najważniejszego "artefaktu", który spędza sen z powiek "łofcom bezwypatkóf za czy pińcet" - plastikowej osłony przy wzmocnieniu czołowym. Także drodzy "łofcy" i inni dewianci, moja rada dla Was - omijać szerokim łukiem :!:
- tłumik końcowy w bardzo ładnym stanie, właściciel wymieniał jakiś czas temu na oryginał-używkę ale w bardzo dobrej kondycji,
- opony zimowe na aucie średnio zużyte ale bardzo dobrze się zachowują na śniegu,
- przy odpaleniu na baaaardzo zimnym silniku, pojedyncze "klekotnięcie" wariatora, później po rozgrzaniu motoru, "wariata" też chyba trochę słychać ale bez tragedii. Będzie pewnie do wymiany ale za jakiś dłuższy czas moim zdaniem. Co prawda rozrząd był niedawno robiony i wariator wymieniany ale może "fachowiec" za wariator policzył nowy a włożył używany :?: :| Tak się zdarza, w środowisku warszawskich "fachofcóf łod Lanczy",
- poza tym brak zarzutów do pracy silnika i skrzyni, samochód przyspiesza bardzo ładnie, żadnych szarpnięć, przydławień, czegokolwiek niepokojącego. Biegi wszystkie wchodzą dobrze, sprzęgło też bierze jak nowe (podobno było niedawno wymieniane),
- zawieszenie bez zarzutu, żadnych niepokojących odgłosów, nawet na sporych dziurach, na mój gust i patrząc przez pryzmat posiadanego przeze mnie niegdyś SW, nic nie trzeba robić w tym egzemplarzu na obecną chwilę, Znów się zakochałem w jeździe Lyberką, w porównaniu z meganiastym śmietnikiem : buja w oblokach : : buja w oblokach : : buja w oblokach : : ok2 : : ok2 : : ok2 :
- auto prowadzi się bardzo dobrze, nigdzie go nie ściąga, hamulce również absolutnie bez zarzutu, żadnego bicia, ściągania itd.
- środek samochodu jest do ogarnięcia - czysto ale alcantara do przeprania i ogolenia (oczywiście, w odwrotnej kolejności :D ) bo nikt tego nie robił w ostatnich 3 latach, podłokietnik lekko przytyrany (jak to w Lybrze :roll: ), wszystkie przyciski są, piktogramy nie są mocno wytarte, raczej wszystko działa, łącznie z uchwytem na kubek i szufladką na miedziaki, kratki wentylacyjne nie połamane, skóra na kierownicy nie powycierana, radio działa, wszystkie głośniki chyba grają (przynajmniej ja się nie dosłuchałem żadnego niesprawnego, gra jak BOSE :D : ok2 : ).
- przebieg licznikowy ok. 220 000 km i jeśli nawet kręcony, to moim zdaniem niewiele

To chyba tyle, poza tym właściciele bardzo sympatyczni, normalni ludzie, a to już moim zdaniem, połowa sukcesu przy kupowaniu jakiegokolwiek auta...
Cena podana w ogłoszeniu, jak się dowiedziałem, jest do negocjacji w zakresie, który spokojnie wystarczy na naprawę progów, a myślę, że przy odrobinie dobrej woli, też i na wariator za jakiś czas.
Niemniej jednak, podsumowując - auto godne polecenia, mimo wymienionych mankamentów, samochód w stanie jak najbardziej do jazdy, wymagający w przyszłości pewnych inwestycji ale nie oszukujmy się, każda 13-to letnia Lybra za takie pieniążki ich wymaga...
...różnica jest tylko taka, że większość oferowanych egzemplarzy na rynku w tej kasie, wymaga ich znacznie więcej :D
Załączam zdjęcie auta z ogłoszenia, żeby było wiadomo o czym mówimy.
Serdecznie pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: [Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: skyblu » 20 mar 2013, 9:38

Jak zwykle, jak zwykle :lol:
ten "artefakt" nie występuje w mojej, przyznaję moja wina, fakt zaistniały nie wpłynął na dotychczasową kondycję
/przy okazji wymieniłem chłodnicę/, artefaktu poszukuję :-?

pozdrawiam :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

pääkäyttäjä

Re: [Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: pääkäyttäjä » 20 mar 2013, 9:43

Ale przecież nie każda z takim artefaktem się rodziła :lol: :D

Rafako

Re: [Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: Rafako » 20 mar 2013, 9:57

daghda pisze:Ale przecież nie każda z takim artefaktem się rodziła :lol: :D
Ale do września '01 teoretycznie każda mieć powinna :)
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Re: [Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: paśny » 20 mar 2013, 9:59

A w jakiej części W-wy auto stoi?
Viva la macchina

Rafako

Re: [Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: Rafako » 20 mar 2013, 10:00

paśny pisze:A w jakiej części W-wy auto stoi?
Sadyba.
Serdecznie pozdrawiam.

pääkäyttäjä

Re: [Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: pääkäyttäjä » 20 mar 2013, 10:02

Rafako pisze: Ale do września '01 teoretycznie każda mieć powinna :)
Serdecznie pozdrawiam.
Dla przykładu, u mnie tej osłony nie dałoby się do końca przykręcić - są dwa otwory na zaczepy na pasie przednim ale po bokach już nie ma na to miejsca (Lybra z czerwca 2000 r. - sprawdzałem, żeby nie było).

Rafako

Re: [Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: Rafako » 20 mar 2013, 10:05

daghda pisze:
Rafako pisze: Ale do września '01 teoretycznie każda mieć powinna :)
Serdecznie pozdrawiam.
Dla przykładu, u mnie tej osłony nie dałoby się do końca przykręcić - są dwa otwory na zaczepy na pasie przednim ale po bokach już nie ma na to miejsca (Lybra z czerwca 2000 r. - sprawdzałem, żeby nie było).
Przyznam, że nie zwróciłem uwagi jak to wyglądało w tej, może rzeczywiście w 1.8 nie było :?: Niech się właściciele takowych wypowiedzą :)
Serdecznie pozdrawiam.

pääkäyttäjä

Re: [Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: pääkäyttäjä » 20 mar 2013, 10:08

Od paru chłopaków z forum jak i z ASO wiem, że nie każde to miały (nie wiedzieć dlaczego). Osłona plastikowa na cztery korki, które obracają się - dwa z przodu i po jednym z lewej i z prawej. U mnie jest tak, że mogę ją przyczepić do przodu ale z boku już nie mam do czego.

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: Heathen » 20 mar 2013, 11:48

U mnie (1,8 2000r) mam osłonę i 4 punkty do zaczepienia;)
I nic nie wygląda na dospawane:P
QV...soon:)

benmali
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 11 maja 2012, 18:12
Imię: Ben
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: benmali » 20 mar 2013, 14:38

potwierdzam zdanie Heathena - moja Lybra 1,8 SW wersja LX - ma rzeczony artefakt.
Przydatny bardzo
....jest gdzie piwo postawić przy dłubaniu wewnątrz komory silnikowej.
Ben
Lancia Lybra 1,8 srebrna
wyjątkowa - pod wieloma względami.....

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: bronx » 20 mar 2013, 15:07

Nie chcę cię Damian stresować ale może tak jak z szyba, drzwiami i progiem, przód masz wszczepiany z auta po 01r :aniol: :aniol: :aniol:

A tak na serio, moje obie 99,00 ale JTD mają oczka do otworków.

Awatar użytkownika
zygmunt1
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1117
Rejestracja: 03 maja 2009, 15:58
Imię: Zygmunt
Lokalizacja: Kraków

Re: [Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: zygmunt1 » 21 mar 2013, 22:54

benmali pisze:potwierdzam zdanie Heathena - moja Lybra 1,8 SW wersja LX - ma rzeczony artefakt.
Przydatny bardzo
....jest gdzie piwo postawić przy dłubaniu wewnątrz komory silnikowej.
Witam.
Ja przy swojej 1,8 SW 2000 też mam artefakt.
:)
Były: Motorower Komar, WSK 125, Gazela 175,Zastava 1100p, Skoda 105, Fiat Ritmo 1,1, Fiat Tempra 1,6, Lancia Dedra 1,8 16V, Fiat Punto II, Lancia Lybra 1.8
Jest : Lancia Lybra 2.0
, Lancia Beta Coupe 2.0 oraz firmowy Fiat Fiorino i Peugeot Partner był -jest Dacia
Tel.: 794 610 042

Beta Coupe 2,0 -(klik)

Członek Zwyczajny Stowarzyszenia :roll:

pääkäyttäjä

Re: [Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: pääkäyttäjä » 22 mar 2013, 8:03

bronx pisze:Nie chcę cię Damian stresować ale może tak jak z szyba, drzwiami i progiem, przód masz wszczepiany z auta po 01r :aniol: :aniol: :aniol:

A tak na serio, moje obie 99,00 ale JTD mają oczka do otworków.
Żeś się uczepił :P Lepiej jak po stłuczce elementy były wymienione a nie szpachlowane :P

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Obejrzana] Lybra berlina 1.8 16V Warszawa c. zielona

Post autor: bronx » 22 mar 2013, 8:33

A nie tak jak u mnie, zapomnieli zamontować 8-O

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”