Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Anonymous

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: Anonymous » 02 mar 2004, 18:44

Cześć
Lancia pomyka aż miło. Spalanie 16 litrów. Trochę dużo ale i moja w tym wina (ciężka noga). Nie miałem czasu podjechać do warsztatu ale może jutro mi się uda i coś podkręcą. Liczyłem na jakieś max 14. W sumie te 2 litry nie kosztuję dużo ale zawsze .....
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: Krzysiek » 03 mar 2004, 8:35

Trochę dużo, ale nie wiem w jakich warunkach. Poza tym wyniki na gazie trzaba uśredniać z większych przebiegów dla wiarygodnych wyników.
KiTek dodaj auto w stopce. Jaki to był silnik 2.0?
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: Arek » 03 mar 2004, 9:05

zgadzam się z tym usrednianiem. Co do spalania to wynik 16 wcale nie jest taki tragiczny.
Ha ha ha a ja właśnie wymieniłem wahacz wzdłuzny i pare silentbloków. Kapiszon miga po garbach bez stuku stuku. :lol: aaaa no i oczywiscie wynająłem garaż - rewela no ice, no snow and warm inside :roll:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: tomek » 04 mar 2004, 8:58

"Arek" pisze:Ha ha ha a ja właśnie wymieniłem wahacz wzdłuzny i pare silentbloków. Kapiszon miga po garbach bez stuku stuku.
Gdzie kupowales i jakie ceny?

Co do spalania Kitka- miasto nie jest miarodanym miernikiem, srawdz spalanie w trasie - u mnie wychodzi 11-12 l/100. Miasta nie moge sprawdzic bo jak juz czesto pisalem moja instalacja LPG 'potrzebuje' w jezdzie miejskiej duzo paliwa.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: Arek » 04 mar 2004, 14:10

masz racje z tym spalaniem w mieście - ja bym sobie darował kalkulacje. Co do spalania poza miastem to u mnie było ok 12 litrów LPG.
Co do wahacza to kupował mi to mechanik :!: (co za złote ręce, jestem pod wrażeniem - facet zna się na rzeczy i lubi to co robi = kurka POEZJA) + jeszcze 1 silentblocek = razem z robocizną 400 pln
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Anonymous

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: Anonymous » 09 mar 2004, 19:28

W ten wek zaliczyłem Kołobrzeg. Auto (4 osoby + bagaż) jechało poprawnie. Poza miastami non-stop 140-160. Spalanie wyszło 13,2 więc nie jest źle :) Tak na marginesie polecam łowienie dorszy :D Super sprawa.

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: tomek » 10 mar 2004, 8:07

"KiTek" pisze:W ten wek zaliczyłem Kołobrzeg. Auto (4 osoby + bagaż) jechało poprawnie. Poza miastami non-stop 140-160. Spalanie wyszło 13,2 więc nie jest źle :)
No chyba zle nie jest jak na te predkosci. Ja mialem kiedys przygde, ktroa mocno mnie zadziwila: jechalem do Hamburga z rodzinka, auto dosc mocno zapakowane, od Swiecka 150-170, normalnie auto przejezdza >600 km. Ledwo przejechalem troche ponad 300 km a tu :!: brak gazu. Tankowalem na Shellu. Do Hamburga (400 m) dojechalem < 3 godzin ;). Przy duzych predkosciach Kappa pali jak smok.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: PeGaZ » 23 sie 2005, 15:52

"KiTek" pisze:W ten wek zaliczyłem Kołobrzeg. Auto (4 osoby + bagaż) jechało poprawnie. Poza miastami non-stop 140-160. Spalanie wyszło 13,2 więc nie jest źle :) Tak na marginesie polecam łowienie dorszy :D Super sprawa.
KiTek mam pytanko - trochę wody upłynęło, więc pewnie już możesz duuużo więcej napisać na temat zachowania Kappy na gazie.

Czy wszystko jest OK? No i ważne pytanie - czy musieli o Ciebie odłaczać VIS (patrz mój post:
http://www.lanciapolska.org/modules.php ... ic&?p=1736
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

hardwired

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: hardwired » 24 sie 2005, 1:11

ja na 56 litrach robie 360 km. tylko miasto i jazda czesto do odciecia :P

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: tomek » 24 sie 2005, 7:44

"hardwired" pisze:jazda czesto do odciecia :P
A potem sie dziwic, ze komus lok wyhodzi przez blok ilnika ;)
NMSP
:lol:
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

hardwired

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: hardwired » 24 sie 2005, 12:01

no coz do tego sluzy silnik aby go krecic

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: tomek » 24 sie 2005, 12:52

"hardwired" pisze:no coz do tego sluzy silnik aby go krecic
Skoro tak uwazasz...
Ja uzywam silnika do jezdzenia autem a nie do krecenia go ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Makgajwer
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 24 sie 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań - tak mniej wiecej

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: Makgajwer » 09 wrz 2005, 14:37

no fajnie... ale ile tak na poważnie trzeba dać za dobrą instalację do Kappy 2,4 ??? Zaznaczam że mój silnik jest po 200 tys a kiedyś słyszałem opinię mechaniorów (...a większość z nich ma uczulenie na silniki z gazem), że nie powinno się wstawiać gazu pow 100 tys przebiegu. Natomiast rozmawiałem z taryfiarzami którzy ładują gazownie do peugeotów i VW z 300 tys przebiegiem i nadal śmigają (...myk...myk..) po krawężnikach.
I jak to jest naprawdę ???
Oddam w dobre ręce Jaguara XJ8 V8 3,2 Executive z 1999r. mały przebieg, kolor szaro-srebrny, wnętrze kremowa skóra,
Stan: bardzo śliczny :))

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: tomek » 09 wrz 2005, 15:07

"Makgajwer" pisze: a kiedyś słyszałem opinię mechaniorów (...a większość z nich ma uczulenie na silniki z gazem), że nie powinno się wstawiać gazu pow 100 tys przebiegu.
Tez kiedys slyszalem tak opinie, moi znajomi gazowali auta 150, 200 i ponad 200 kkm i wszystko jest ok. Wszystko zalezy od silnika. Jezeli prezanie bedzie ok, nie bedzie mial zadnych wad to nie bedzie wiekszego znaczenia jaki bedzie przebieg.
Co d ceny, to zapewne sekwencja do 5 cylindrow bedzie cos kolo 4500-5000.
Podobno dbre sa holederskei Prinsy, n i Vialle, ale oni maja wtrysk ciekly - ok 8-10 tys.zl.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1375
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - pierwsze jazdy z LPG

Post autor: Luckyy » 09 wrz 2005, 18:44

zanim kupilem swoja kappe zastanawialem sie nad 2,4 (nie jTD) lub 2.0 Turbo i pytalem o LPG do tego to najlepszym wyborem byla PRINS i robilbym to w ENERGY GAZ POLSKA http://www.egp.pl !! mimo ze mieszkalem w Krakowie
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”