Thesis - problem z sensorami parkowania

marecki259
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 29 sie 2012, 15:17

Thesis - problem z sensorami parkowania

Post autor: marecki259 » 14 lut 2013, 9:20

Witam

Wczoraj wsiadłem do thesisa i zaświeciła się awaria parktronika , jednakże po przykrywaniu wszystkich czujników z osobna , wszystkie normalnie działają , powiedźcie mi dlaczego świeci awaria a wszystko działa jak należy ? Powiem jeszcze że przy tym wyświetlaniu , wydaje dźwięki pikania ...

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Thesis - problem z sensorami parkowania

Post autor: kecajgo » 14 lut 2013, 9:43

to oczywiście tylko domysły, ale należałoby sprawdzić połączenie z centralką, przy obecnej zimie wystarczy zaśniedziały styk plus wilgoć i awaria gotowa, u nas z kolei lakiernik malując zderzak uszkodził jeden z czujników, co zaowocowało zaprzestaniem działania najpierw przodu a potem tyłu bo system dezaktywuje po jakimś czasie wszystkie czujniki, sprawdź to co powyżej napisałem, jak to nie to wówczas bedziesz się wtedy martwił dalej. Pozdrawiam :-)

marecki259
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 29 sie 2012, 15:17

Re: Thesis - problem z sensorami parkowania

Post autor: marecki259 » 14 lut 2013, 22:27

No właśnie - ciekawa sprawa bo dzisiaj było wszystko ok ... :) , może przez tą wilgoć w powietrzu faktycznie ..

LUKI82

Re: Thesis - problem z sensorami parkowania

Post autor: LUKI82 » 15 lut 2013, 11:02

Sprawdzenie czy dany czujnik działa bez użycia examinera najlepiej jest wykonać na słuch, a nie na zakrywanie kolejno każdego bo łatwo jest zahaczyć o fale z czujnika obok. Czujniki w Thesis mają spory kąt pomiarowy.
Gdy czujniki są uruchomione i przyłoży się do nich ucho słychać z nich dochodzące " cykanie ". "Cykanie" musi być w każdym czujniku jednakowo głośnie, jeśli choćby jeden "cyka" ciszej to będziemy informowani o tym błędem lecz jak go zakryjemy błąd zniknie a usłyszymy dźwięk jakby auto zbliżyło się do przeszkody.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”