Kappa - problem z ustawieniami Infocenter

Awatar użytkownika
Hanzii
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 31 lip 2011, 18:04
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk

Kappa - problem z ustawieniami Infocenter

Post autor: Hanzii » 17 lis 2012, 18:24

Witam. Przed kilkoma dniami nabyłem wreszcie kappe ( na forum mam konto załozyłem już wcześniej). Jest to wersja z silnikiem 2.4 LX gaz z roku 1995. Nie kupilem tego samochodu za jakieś wielkie pieniądze, więc wiem, że będę musiał trochę zainwestować i mam taki zamiar. Moim celem jest doprowadzenie lancii do naprawdę niezłego stanu, choć trochę czasu to zabierze. Na początek zaczynam od drobniejszych rzeczy.
Dziś zmieniałem w swoim komputerze język z niemieckiego na angielski. Udało się, następnie chciałem zmienić wyświetlanie na dzienne, bo ciągle to nocne było i nie mogę... Trzymam przycisk clima/date przez 4s i wszystko znika, żadne podświetlenie się nawet nie pojawia i stąd moje pytanie co jest nie tak, czy ja coś źle robię? A może jest to popsute. Druga sprawa, czytałem, że w kappach po lifcie na infocenter w jezyku angielskim jest pokazywana temperatura w celsjuszach. Czy taki komputer będzie pasował do mojej kappy z 95 roku ? To na początek mam nadzieję, że mnie nie okrzyczycie i pomożecie. :)
Ostatnio zmieniony 17 lis 2012, 19:02 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy zakładać posty w odpowiednim dziale i poprawnie tytułować!

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - problem z ustawieniami Infocenter

Post autor: Polej » 17 lis 2012, 19:19

W najlepszym wypadku masz spalone wszystkie trzy żaróweczki od podświetlenia nocnego. W najgorszym infocenter jest uszkodzony i trzeba go wymienić na inny-sprawy. Nie ma problemu z dostępnością używanych, ale radzę szukać w pewnych źródłach (czyli sprawdzone pod kątem występowania martwych linii, zużycia przycisków itp). Jak założysz nowszy (po 96 roku) infocenter, to będziesz miał stopnie celsjusza i język angielski równocześnie, ma pasować. Oczywiście jak założysz z innej wersji silnikowej (z 2.0 nie będzie problemu) to mogą być drobne różnice w wyświetlaniu przeglądów itp. , ale w codziennym użytkowaniu różnicy nie będzie.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Astrom
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2012, 21:40
Imię: Astrom
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Kappa - problem z ustawieniami Infocenter

Post autor: Astrom » 17 lis 2012, 22:09

Witam. Najprawdopodobniej będą to spalone żarówki - jak otworzysz infocenter - to te bez zielonych kapturków.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - problem z ustawieniami Infocenter

Post autor: Borek » 18 lis 2012, 0:48

Żeby je wymienić to nawet nie trzeba info rozkręcać, wszystkie są wyjmowalne "do tyłu" modułu - tylko go wyjąć spod "drewna".
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Hanzii
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 31 lip 2011, 18:04
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kappa - problem z ustawieniami Infocenter

Post autor: Hanzii » 18 lis 2012, 11:23

Dzieki chlopaki, sprawdze to. Moze jeszcze z jednym pomozecie.... Przycisk od ustawiania daty/godziny dziala zupelnie inaczej niz cala reszta tzn jest jakby staly nic sie nie rusza. to normalne czy jest uwalony ? A druga sprawa to opcja service. Tam jak rozumiem wyswietlane jest np. kiedy wymiana plynow itp. u mnie wszystkie te wartosci pokazuja zero i nie wiem o co chodzi.

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - problem z ustawieniami Infocenter

Post autor: marceli » 18 lis 2012, 12:40

Przycisk od godziny jest stały,naciskają sie jedynie guziczki H i MIN,wiadomo od czego:P


Co do wartości w service to trzeba je poustawiać(kombinacja klawiszy jakaś) inaczej tak będzie.Jest gdzieś opis na forum,ja nie pamiętam nigdy tam nie ustawiałem zawsze zapisuję sobie w motostacie.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Kappa - problem z ustawieniami Infocenter

Post autor: grzesiekj23 » 19 lis 2012, 8:16

W service tylko kasujesz liczniki. Jeśli masz wszystko na zero tzn. że dawno ktoś tego nie robił. Przy wybranym liczniku musisz wcisnąć przycisk H lub Min od ustawiania zegara i powróci do nominalnych wartości.
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

Awatar użytkownika
Hanzii
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 31 lip 2011, 18:04
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kappa - problem z ustawieniami Infocenter

Post autor: Hanzii » 24 lis 2012, 21:33

Słuchajcie, następna kwestia. Infocenter ciągle pokazywał mi awarię świateł pozycyjnych, oraz podświetlenia rejestracji. Wymieniłem żarówki na nowe ( świecą się) ,ale mimo to blędy są nadal pokazywane. Co mogę z tym zrobić?

Problem rozwiązany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”