Kappa - centralny zamek, dziwne zachowanie cetralki

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Kappa - centralny zamek, dziwne zachowanie cetralki

Post autor: Krzysiek » 12 lip 2012, 11:03

Przeszukałem tematy z centralnym i nigdzie nie znalazłem podobnej awarii. Dlatego zakładam JESZCZE jeden temat.
Objawy są takie:
Okazjonalnie i przy wysokiej temperaturze centralny zamek nie zamyka auta. Migają kierunkowskazy, ale mechanizm nie zamyka zamków. W druga stronę, czyli otwieranie auta nie ma problemów. Ale, i to jest dla mnie tajemnicą, centralny zamek doskonale działa gdy siedzę a samochodzie na dowolnym PRZEDNIM fotelu. Nie ma znaczenia położenie pilota (druga osoba bierze pilota i operuje z zewnątrz), wygląda na to że jedyną zmienną jest to czy ktoś siedzi na (przednim) fotelu. Kable pod fotelami sprawdzone, nawet powypinane ? bez rezultatu. Długo miałem podejrzenia że problem leży w położeniu samochodu (przód niżej niż tył). Myślałem że może alarm ma jakiś czujnik położenia do holowania. Niestety ostatnie eksperymenty tego nie potwierdzają. Obciążenie maski stojącego samochodu nie przynosi rozwiązania, ani obciążenie tyłu, ani symetryczne/niesymetryczne obciążenie środka (stanięcie na progach). W momencie gdy posadzę cztery litery na fotelu ? cud.
Pierwsza awaria rok temu na wakacjach. Temperatura powietrza około 40. Długie kombinacje, w końcu się auto zamknęło i wszystko było OK przez rok czasu. Problem (na razie dwa razy) pojawił się niedawno, również gdy było bardzo gorąco.
Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to proszę o pomoc.

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”