Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu

Post autor: jjash » 19 kwie 2012, 19:00

Jak w temacie, ale by rozwinąć, musze dodać, ze cały connect nie włącza się samoczynnie po włączeniu stacyjki. Dlaczego? Jak wcisnąć gałką lewą, to się włączy i działa ok. 20min. To znak, że nie "widzi" włączenia samochodu. Później znowu gałka i znowu 20 min. I tak w kółko. Kiedyś widział, działał po włączeniu a teraz coś mu siadło i nie działa padło. Ktoś miał już taki przypadek? Ktoś wie od czego i w którym kierunku iść z diagnozą? A może jakiś magicman od connenta w okolicach Poznania bądź Leszna bądź Zielonej Góry?
Ostatnio zmieniony 03 maja 2012, 10:19 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami - poprawiłem.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu.

Post autor: argenta67 » 19 kwie 2012, 20:37

jjash pisze:Jak w temacie, ale by rozwinąć, musze dodać, ze cały connect nie włącza się samoczynnie po włączeniu stacyjki. Dlaczego? Jak wcisnąć gałką lewą, to się włączy i działa ok. 20min. To znak, że nie "widzi" włączenia samochodu. Później znowu gałka i znowu 20 min. I tak w kółko. Kiedyś widział, działał po włączeniu a teraz coś mu siadło i nie działa padło. Ktoś miał już taki przypadek? Ktoś wie od czego i w którym kierunku iść z diagnozą? A może jakiś magicman od connenta w okolicach Poznania bądź Leszna bądź Zielonej Góry?
Janie temat nadzwyczaj prosty w rozumowaniu czyli po prostu brak zasilania po stacyjce i Connect pracuje w trybie oszczędności energii dlatego 20min i koniec. Uważam, że nie ma wytłumaczenia przez sieć gdzie jest uszkodzenie czyli przerwa w zasilaniu +15.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu.

Post autor: jjash » 20 kwie 2012, 20:42

No tak, przerwa w zasilaniu... Tylko jak się do tego zabrać? Wiesz, nie mam pojęcia jak częsta to usterka. Mógłbym sam pogrzebać, ale potrwa to wieki zanim zdiagnozuję. Oddałbym jakiemuś znachorowi do zrobienia, ale o znachora ciężko. Co ciekawe, jak jest "wilgotniej" to funkcjonuje. A co masz na myśli pisząc "przerwa w zasilaniu +15? Tylko się zaraz nie denerwuj, że być może pytam o oczywistości (dla Ciebie).
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu.

Post autor: argenta67 » 20 kwie 2012, 20:48

jjash pisze:No tak, przerwa w zasilaniu... Tylko jak się do tego zabrać? Wiesz, nie mam pojęcia jak częsta to usterka. Mógłbym sam pogrzebać, ale potrwa to wieki zanim zdiagnozuję. Oddałbym jakiemuś znachorowi do zrobienia, ale o znachora ciężko. Co ciekawe, jak jest "wilgotniej" to funkcjonuje. A co masz na myśli pisząc "przerwa w zasilaniu +15? Tylko się zaraz nie denerwuj, że być może pytam o oczywistości (dla Ciebie).
+15 to umowne zasilanie po przekręceniu stacyjki w pozycje zapłon. Szukanie przerwy przez "sieć" to tak jak bym miał prorokować, którą gumę pierwszą złapiesz.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu.

Post autor: jjash » 20 kwie 2012, 21:17

Proroku mój, a bawisz się takimi rzeczami? Będę prawdopodobnie w W-wie w okolicach 8-9 maja. Może byś spojrzał w swoją szklaną kulę i zdiagnozował? Nie chcę się narzucać. Z resztą nie mam potwierdzonej wizyty w stolicy na 100%.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu.

Post autor: argenta67 » 20 kwie 2012, 21:23

jjash pisze:Proroku mój, a bawisz się takimi rzeczami? Będę prawdopodobnie w W-wie w okolicach 8-9 maja. Może byś spojrzał w swoją szklaną kulę i zdiagnozował? Nie chcę się narzucać. Z resztą nie mam potwierdzonej wizyty w stolicy na 100%.
To jak bliżej potwierdzisz to dasz znać to może coś popróbujemy, z tym że szklana kula na maj planuje urlop więc w razie co to będę bez przyborów pomocy :lol: :lol: :lol:

odysik2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 03 wrz 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu.

Post autor: odysik2 » 02 maja 2012, 23:44

Hm kiedyś działało i nagle przestało działać jak się zrobi wilgotno to potrafi zadziałać. Diagnoza jest prosta zaśniedziała wtyczka. Jeśli nie jesteś w majsterkowaniu uzdolniony to się tego nie dotykaj. Koszt naprawy będzie uzależniony od czasu w jakim gość znajdzie to miejsce średnio godzina pracy elektryka to 200zł. Jeśli ci się to stało po sezonie zimowym to bym obstawiał łączenia w środkowej części konsoli za wyświetlaczem to miejsce jest tak zbudowane że para wodna z wilgoci z dywaników i dalej nie ma gdzie odparować. Przed wejściem do samochodu trzeba otrzepać buty ze śniegu nie tylko po to aby mniej do sprzątania było. Zapewne też nie masz gumowych dywaników na zimę.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu

Post autor: jjash » 03 maja 2012, 13:54

Odysik2,
nie mam gumowych dywaników - co Ty, czarnoksiężnik jesteś? No, rację masz z tymi dywanikami. A co do łączenia to sugerujesz rozebranie konsoli środkowej? To akurat nie problem. Nie jestem strachliwy albo jakaś guła w temacie elektroniki. No, ale przyznam, że to nie mój zawód jest. Kiedyś się tym namiętnie bawiłem. Kiedyś, gdy wszystko było prostsze i mniej scalone.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu

Post autor: jjash » 29 sie 2012, 20:52

Już nie mam siły. Trwonię urlop na męczenie się z nieposłusznym connectem. Wciąż mam eol error. Rozebrałem już connecta (bo może coś nie abla), przy okazji wyczyściłem soczewkę, sprawdziłem styki i tu jest dobrze. Chyba, że gdzieś coś padło, ale w trybie awaryjnym działa. Awaryjnym, czyli uruchamianym nie z kluczykiem a "z pokrętła". Rozebrałem pół deski by dowiedzieć się, dokąd tak spieszno kablom, odpowiedzialnym za uruchomienie z kluczyka i nie mam już siły. Z eLearn w lapku na kolanach siedzę i dumam. Cholera, powinno być tak, że idzie sygnał z body compa po linii can żeby się dziadostwo odpaliło. A tu sie nie odpala. Teroetycznie sygnał powienien iść skrętką różowo-czarną i różowo-białą. Wychodzi ze złącza H pinem 17 i 5. Tylko, że nie mogę, śledząc drogę, dojść do tego, gdzie po drodze są jakieś jeszcze złącza, gdzie ta skrętka wędruje od NIT. Wychodzi mi z obserwacji, że gdzieś na tył, ale nie chce mi się już rozbebeszać bagażnika. Ma ktoś może wiedzę, jak rozkminić czy jest czy nie ma napięcia po przekręceniu kluczyka? Im dłużej patrzę w te schematy, tym mniej już widzę. Masakra jakaś.
Pomóżcie chłopaki, bo już nie mogę patrzeć na EOL Error na cyferblacie.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu

Post autor: argenta67 » 29 sie 2012, 21:19

jjash pisze:Już nie mam siły. Trwonię urlop na męczenie się z nieposłusznym connectem. Wciąż mam eol error. Rozebrałem już connecta (bo może coś nie abla), przy okazji wyczyściłem soczewkę, sprawdziłem styki i tu jest dobrze. Chyba, że gdzieś coś padło, ale w trybie awaryjnym działa. Awaryjnym, czyli uruchamianym nie z kluczykiem a "z pokrętła". Rozebrałem pół deski by dowiedzieć się, dokąd tak spieszno kablom, odpowiedzialnym za uruchomienie z kluczyka i nie mam już siły. Z eLearn w lapku na kolanach siedzę i dumam. Cholera, powinno być tak, że idzie sygnał z body compa po linii can żeby się dziadostwo odpaliło. A tu sie nie odpala. Teroetycznie sygnał powienien iść skrętką różowo-czarną i różowo-białą. Wychodzi ze złącza H pinem 17 i 5. Tylko, że nie mogę, śledząc drogę, dojść do tego, gdzie po drodze są jakieś jeszcze złącza, gdzie ta skrętka wędruje od NIT. Wychodzi mi z obserwacji, że gdzieś na tył, ale nie chce mi się już rozbebeszać bagażnika. Ma ktoś może wiedzę, jak rozkminić czy jest czy nie ma napięcia po przekręceniu kluczyka? Im dłużej patrzę w te schematy, tym mniej już widzę. Masakra jakaś.
Pomóżcie chłopaki, bo już nie mogę patrzeć na EOL Error na cyferblacie.
Miałeś kiedyś ochotę na kurs do centrum ale nie dotarłeś :-? Błąd znany i tylko ciekawe co jeszcze popsułeś przez ten czas poszukiwania : gafa : . Nie mogę powiedzieć niczego "na pewno" ale już parę razy udało się pozbyć tego napisu i na dodatek tez chcesz kupić nasz "dodatek" do Connect więc jednak chyba do mnie trafisz : ok2 : .

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu

Post autor: jjash » 29 sie 2012, 21:45

Miałem trafić - nie trafiłem. Miałem połączyć wyjazd służbowy z naprawą. Nic z tego nie wyszło. No, EOL też nie wyszedł, choć mu drzwi szeroko otwierałem.
Popsuć to nic nie popsułem. Dlaczego miałbym zepsuć? Nie jestem aż taki psuj i głąb by ot tak, dla samej idei, coś spartolić. Szukam nadal tego braku sygnału o włączonym silniku. I tak sobie myślę, po sprawdzeniu przewodów, czy aby nie mam czegoś walniętego w bodym albo w stacyjce. Od niej idzie sygnał o położeniu kluczyka w pozycji MAR. Muszę obadać.
A tak przy okazji - mam podłączony do connecta kabel do obsługi tv, a jej nie mam. I tu zagadka, nie było czy znowu Herr Niemiec coś zdemontował?
Swoją drogą, odwiedził bym Cię z tym moim autem, ale kurna, to jakoś tak daleko.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu

Post autor: argenta67 » 29 sie 2012, 22:45

Jak masz oryginalną wiązkę przy Connect to drugi jej koniec powinien być w bagażniku i może jak to ktoś demontował to coś wyciął.
Swoją drogą to jeśli miałeś w oryginale TV a teraz jej nie ma to błąd się nie da usunąć bez specjalnego programu ale to tylko w real.

Awatar użytkownika
bartek wroclaw
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:13
Imię: ???
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Re: Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu

Post autor: bartek wroclaw » 30 sie 2012, 21:31

Mam podobny problem . Tylko że u mnie nie da się włączyć radia przy wyłączonym kluczyku . Myślałem przy zakupie że widocznie ten typ tak ma i już .... a tu oglądając inną Teresę zonk ! Do tego na bezpieczniku od radia jakiś magik pomontował jakieś kable z przekaźnikiem :x No i nie ma chyba wyjścia tylko jeszcze lepszego "magika" muszę szukać :lol:
THESIS 03' 2.4 JTD EMBLEMA 150 kucyków + CHiP
DMD>>>DieselMusiDymić
JEST DYM >>> JEST MOC
Tel.662035652
Myjnia Stary Browar Zakrzów . Zapraszam

argenta67

Re: Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu

Post autor: argenta67 » 30 sie 2012, 21:35

bartek wroclaw pisze:Mam podobny problem . Tylko że u mnie nie da się włączyć radia przy wyłączonym kluczyku . Myślałem przy zakupie że widocznie ten typ tak ma i już .... a tu oglądając inną Teresę zonk ! Do tego na bezpieczniku od radia jakiś magik po montował jakieś kable z przekaźnikiem :x No i nie ma chyba wyjścia tylko jeszcze lepszego "magika" muszę szukać :lol:
Connect działa niezależnie od włączonego kluczyka jedyną różnicą jest sterowanie z wł/wył zapłonem.

Awatar użytkownika
bartek wroclaw
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:13
Imię: ???
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Re: Thesis - radio nie działa po włączeniu samochodu

Post autor: bartek wroclaw » 30 sie 2012, 21:56

argenta67 pisze:
bartek wroclaw pisze:Mam podobny problem . Tylko że u mnie nie da się włączyć radia przy wyłączonym kluczyku . Myślałem przy zakupie że widocznie ten typ tak ma i już .... a tu oglądając inną Teresę zonk ! Do tego na bezpieczniku od radia jakiś magik po montował jakieś kable z przekaźnikiem :x No i nie ma chyba wyjścia tylko jeszcze lepszego "magika" muszę szukać :lol:
Connect działa niezależnie od włączonego kluczyka jedyną różnicą jest sterowanie z wł/wył zapłonem.
No właśnie u mnie działa tylko przy przekręconym kluczyku . I w dodatku nie zapamiętuje ustawień ( np. bass ).
THESIS 03' 2.4 JTD EMBLEMA 150 kucyków + CHiP
DMD>>>DieselMusiDymić
JEST DYM >>> JEST MOC
Tel.662035652
Myjnia Stary Browar Zakrzów . Zapraszam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”