Kappa - zawieszenie, co wymienić

Awatar użytkownika
dj_tygrys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 250
Rejestracja: 11 mar 2010, 13:09
Imię: Grzechu
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kappa - zawieszenie, co wymienić

Post autor: dj_tygrys » 16 sty 2011, 7:36

Witam, szykuję się na mały serwis lancii i do wymiany będzie szło:
- Amortyzatory (na razie tylko przednie)
- Osłony, odboje
- łączniki stabilizatora (dam te od fiata bravo)
- poduszki i łożyska amortyzatorów
- tarcze przód
- klocki przód
- łożyska przód

Sworznie były wymieniane (te przykręcane) i mam pytanie czy od razu wymienić te 2 inne sworznie na wahaczu czy to się raczej nie psuje, no i czy coś jeszcze w zawieszeniu trzeba wymienić np. drążki i końcówki kierownicze bo chce zrobić za jednym zamachem wszystkie takie rzeczy "eksploatacyjne" i mieć na jakiś czas spokój.
Lancia Kappa 2.4 Benz. LX 2000 rok

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11991
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Kappa - zawieszenie, co wymienić

Post autor: topcio » 16 sty 2011, 13:45

Sworznie wahaczy to najczęściej wymieniany element przedniego zawiasu. Najlepiej pojechać na diagnostykę aby diagnosta sprawdził na szarpakach co kwalifikuje się do wymiany.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Karol
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2010, 9:54
Lokalizacja: Zalesie

Re: Kappa - zawieszenie, co wymienić

Post autor: Karol » 16 sty 2011, 13:56

Łączniki stabilizatora przód od fiata bravo do kappy pasują??????? niemożliwe,ja kupiłem za ok.100zł,a od bravo są po ok. 30zł

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11991
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Kappa - zawieszenie, co wymienić

Post autor: topcio » 16 sty 2011, 14:02

Pasują, pasują. Trzeba uważnie czytać forum :D
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Karol
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2010, 9:54
Lokalizacja: Zalesie

Re: Kappa - zawieszenie, co wymienić

Post autor: Karol » 16 sty 2011, 14:05

dzięki za odpowiedz!

Awatar użytkownika
bogdan
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1789
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Narew
Kontakt:

Re: Kappa - zawieszenie, co wymienić

Post autor: bogdan » 16 sty 2011, 14:19

Łącznik stabilizatora kupowałem w LT po około 110 zł/szt. solidne i pasują idealnie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dj_tygrys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 250
Rejestracja: 11 mar 2010, 13:09
Imię: Grzechu
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa - zawieszenie, co wymienić

Post autor: dj_tygrys » 16 sty 2011, 15:29

Tak łączniki pasują, przeczytałem forum, sworznie wahaczy wymieniałem w czerwcu, na szarpakach nie wykazuje auto żadnych luzów a stuka mi z prawej strony sądzę że mogą to być 3 rzeczy (1 rzecz ale 3 przyczyny), albo przegub na łączniku "siedzi" albo zaraz przy "główce" łacznika zrobił się luz i stuka albo jest nie do końca dokręcony i ma minimalne luzy bo jak jadę po równej drodze to jest taki dźwięk jakby coś miało z pół milimetra luzu i obijało się góra, dół stawiam na łącznik bo to właśnie z jego okolic idzie.

Na razie robie przednie zawieszenie, łączniki i tak muszę zmienić dwa bo ostatnio też w wielką dziure uderzyłem straciłem osłone spod silnika i zaczęło troszkę głośniej stukać amortyzator nie puścił oleju, sprężyna cała, felga i opona też, więc wydaje mi się że będzie to łącznik bo na przeglądzie ani nawet mój mechanik łyżką nie wyczuli luzów fakt że teraz po zimie pewnie coś tam może nie domagać bo zaliczyło się kilka dziur na szczęście w kappie jest chyba łatwe zawieszenie

- wahacz (3 sworznie)
- amortyzator
- poduszka + łożysko + osłony + odboje
- łącznik stabilizatora
- końcówka drążka

Filozofii nie ma zwłaszcza że wszystko wymienne, i w dość dobrych cenach jak liczyłem to amory monroe na allegro 440 zł komplet do tego sprężyna około 200 zł komplet komplet sworzni 300 zł poduszka około 50 zł łożysko tak samo łącznik 30 końcówka drązka z 40-60 zł

Będę szukał oczywiście coś taniej ale nie chińczyki tylko wszystko w zakresie trw, febi, sasic a amorki kayaba albo monroe sprężyny też jakieś markowe
Lancia Kappa 2.4 Benz. LX 2000 rok

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4020
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - zawieszenie, co wymienić

Post autor: volf » 16 sty 2011, 23:38

Co do łożysk kół to jeśli nie ma takiej potrzeby to nie widzę konieczności wymiany "na wszelki wypadek", podobnie zresztą z innymi częściami. Proponuję weryfikacje części koniecznych do wymiany po demontażu zawieszenia. Czasami może się okazać, że te stare dłużej wytrzymają niż nowe...
Coś tanio te amortyzatory, nie mogę znaleźć tej oferty na allegro... Jeśli kayaby są w tej samej cenie to ja bym właśnie je sugerował.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Re: Kappa - zawieszenie, co wymienić

Post autor: paśny » 17 sty 2011, 0:08

Kiedyś użytkownik tanifiat z Allegro oferował mi amrtyzatory oryginalne po 490 PLN.
Viva la macchina

Awatar użytkownika
dj_tygrys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 250
Rejestracja: 11 mar 2010, 13:09
Imię: Grzechu
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa - zawieszenie, co wymienić

Post autor: dj_tygrys » 17 sty 2011, 18:38

Już się zorientowałem z częściami, co do łożysk kół to właśnie były weryfikowane i jak jadę powiedzmy 80 i daje na luz to słychać je, mechanik też oglądał itp i mówił o łożysku jednym z prawej strony, łożysko firmy Ruville (ruville jest pakowalnią ale pakuję np. INA lub SKF) kosztuje 153 zł. Amorki oglądałem monroe ale ostatecznie decyduje się na kayabę pod warunkiem że te co mam są do wymiany i cena za amortyzator 288 zł w sumie około 580 zł za komplet, sprężyn nie mogę znaleźć w hurtowniach będzie trzeba na allegro kupić też KYB. Tarcze i klocki idą do wymiany i zestaw tarcz z klockami TRW kosztuje 340 zł zapomniałem tylko znaleźć końcówek i drążków kierowniczych, a łączniki już kupiłem od fiata tipo, w dziale z łącznikami dałem fotki są dość solidne i chyba pochodzą długo
Lancia Kappa 2.4 Benz. LX 2000 rok

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Re: Kappa - zawieszenie, co wymienić

Post autor: mikaeltdi » 17 sty 2011, 18:43

dj_tygrys pisze:, a łączniki już kupiłem od fiata tipo, w dziale z łącznikami dałem fotki są dość solidne i chyba pochodzą długo
wytrzymają pod warunkiem że nie będzie luzu między stablilizatorem a łącznikiem ale i na to są sposoby ;)
Pozdrawiam
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
bylo Renault Espace 1,9DCI 2004r.
bylo Renault Laguna 2 1,9DCI 2002r.
jest Lancia k 2.0 155KM 1996
jest Renault Laguna 3 2.0DCI 2008r. 180KM 400Nm

Zbynek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 14 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Kappa - zawieszenie, co wymienić

Post autor: Zbynek » 17 sty 2011, 19:47

Karol pisze:Łączniki stabilizatora przód od fiata bravo do kappy pasują??????? niemożliwe,ja kupiłem za ok.100zł,a od bravo są po ok. 30zł
Ja kupowałem od Alfy 164 : ok2 :

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”