Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Grupa Łódzkie

Moderatorzy: ktoś ŁDZ, SEBAkappa

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: fotisk » 08 paź 2010, 19:27

Witajcie,
nadeszła chwila, kiedy trzeba wymienić w mojej Kappie 2.0 rozrząd...
z racji, że nie lubię przepłacać trzeba wybrać mechanika... części już mam i...
w LT uprzejmie proszą za wymianę 350pln, w zaprzyjaźnionym ASO Fiata 250pln...
może ktoś ma jeszcze inną propozycję, jakiego fachowca polecić...
a może z innej beczki: kupić blokady za 150pln, wymienić w garażu i mieć w Łodzi blokady na przyszłość, a nuż ktoś też będzie sam wymieniał... czy ktoś z łodzian wymieniał własnoręcznie rozrząd i stwierdzi: prosta robota jak coś to pomogę...???
Doradźcie...
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: lulu85 » 08 paź 2010, 19:47

Mogę Ci założyć za 49 pln. bez gwarancji
Nigdy tego nie robiłem, ale na czymś trzeba się uczyć :D

Poważnie mówiąc,
Sorry ale na rozrządzie się nie oszczędza, robi się to raz na 100 tyś. kilometrów..
Zaoszczędzone 100 pln. poskutkują zerwaniem paska albo złym ustawieniem i wydasz 3 razy tyle na poprawkę ... :-?
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: fotisk » 08 paź 2010, 20:15

Lulu, nie szukam Pana Henia (bez urazy), który robi to po raz pierwszy, szukam kogoś sprawdzonego, godnego zaufania... po co mam przepłacać u fachowca X, jeżeli sprawdzony fachowiec Y zrobi to taniej, na tym samym poziomie, a może i lepiej...
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

Awatar użytkownika
Gepard
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1109
Rejestracja: 26 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: Gepard » 09 paź 2010, 1:55

Rozrząd w mojej Kappie TDS wymieniał znajomy mechanik - specjalista od Citroenów, ale inne wynalazki też naprawia - blokady porzyczył z serwisu Fiata.
Zapłaciłem 180 zł. Tyle tylko, że on ma warsztat w Zgierzu. Jeśli wolisz w Łodzi skontaktuj się z naszym klubowiczem Egonem - ma sklep z częściami, jak kupowałem u niego rozrząd to polecał mi jakis warsztat, chyba na Legionów.
Ojciec michala1045.

- Kappa SW 2.4 TDS 1997 - moja była
- Y 1.2 16V 1997 - była żony.
- Lancia Phedra 2,0 jtd 2004 - była
Aktualnie na stanie
- Y 1,2 8v 2001 Marie Claire - żony
- Citroen BX 19 TRI, 1989
- MZ ES 250 1965 - mój rocznik :D
- Dodge Grand Caravan 3,3 2007

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: fotisk » 09 paź 2010, 8:38

Dzięki Gepard, podpytam Egona...
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

argenta67

Re: Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: argenta67 » 09 paź 2010, 8:47

Gepard pisze:Rozrząd w mojej Kappie TDS wymieniał znajomy mechanik - specjalista od Citroenów, ale inne wynalazki też naprawia - blokady porzyczył z serwisu Fiata.
Zapłaciłem 180 zł. Tyle tylko, że on ma warsztat w Zgierzu. Jeśli wolisz w Łodzi skontaktuj się z naszym klubowiczem Egonem - ma sklep z częściami, jak kupowałem u niego rozrząd to polecał mi jakis warsztat, chyba na Legionów.
A to ciekawe bo ja nie widziałem i nigdy nie robiłem w TDS-sie z blokadami. Parę a może trochę więcej TDS, JTD zrobiłem i blokad nie stosowałem i nawet ostatnio Phedra 2.0 16V JTD też dała się zrobić bez blokad choć sorry włożyłem blokadę ze śrubki fi-8 do wałka rozrządu bo tam jest jedno koło a dwa wałki.

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Re: Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: Egon » 09 paź 2010, 9:13

rozrzad w 2.0 20V wyminiałem u siebie sam (w 2.4 tds u kolegi) w oby przypadkach bez blokad , (jest manual w zrób to sam jak ktoś już wymianiał rozrząd w jakimś aucie i wie jak to działa da sobie spokojnie rade) niedługo będe też wymieniał u kolegi Maliniaka (z forum) wraz z nim no chyba ze sam da rade :) jak ktoś chetny na wymiane to nich pisze do mnie na PW to może 2 lub 3 kappy odrazu się zrobi :)
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Alan

Re: Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: Alan » 07 mar 2011, 18:14

Panowie szpece,a powiedzcie mi czy przy wymianie rozrządu w tdsie jest konieczna wymiana kół na pompie i wałku?

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Re: Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: Egon » 07 mar 2011, 22:31

Alan pisze:Panowie szpece,a powiedzcie mi czy przy wymianie rozrządu w tdsie jest konieczna wymiana kół na pompie i wałku?
nie, ale koło na pompie po zdjęciu paska zmieni polozenie trzeba je sobie zablokować
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Alan

Re: Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: Alan » 08 mar 2011, 6:56

Rozrządu,nie robiłem nigdy sam..no poza Polonezem :) Pytam bo posprzeczałem się wczoraj w pracy z mądrusiem który nabijał się ze mnie że nie wymieniłem kół pasowych.

anyzraj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 103
Rejestracja: 15 wrz 2009, 0:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: anyzraj » 08 mar 2011, 23:59

Jeżeli mogę Ci coś poradzić-a niestety coś o serwisie kappy w Łodzi i okolicach wiem, to nie daj Bóg nie rób tego w tym mieście, jeśli nie masz kogoś mądrego i PEWNEGO, na pewno nie rób tego w renomowanym serwisie, w którym tylko Właściciel wie co mówi i robi, tylko jedź do Wawy do Argenty, który dosłownie chwilę temu uratował moją Lucynę po zerwaniu rozrządu i niech on Ci ten rozrząd wymieni. Bierze nieduże pieniądze, do Wawy masz chwilę dosłownie a przynajmniej nie będzie się tego uczył na Twoim aucie, tylko wykorzysta posiadaną wiedzę i doświadczenie.
Sprawdzone i przetestowane rozwiązanie.
: ok2 :

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: Polej » 09 mar 2011, 0:02

chyba LanciaTeam też wszyscy zachwalaja, o ile kojarzę..
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
michal1045
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1645
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: michal1045 » 09 mar 2011, 1:39

Polej pisze:chyba LanciaTeam też wszyscy zachwalaja, o ile kojarzę..
Generalnie to chwalili aż do rozłamu...
Niestety ceny stoją w miejscu a konkurencja rośnie, więc cieszą się coraz mniejszą popularnością. A skargi na ich "fachowość" się zdarzają......

No i teraz to już jest ELTEAM...
Pozdrawiam Michał, syn Geparda
Y 1.2 8v Cosmopolitan + Delta 1.4 Tjet 120 KM LPG
Są jeszcze Y 1.2 8v Marie Clarie + BX 1.9 TRI + Xsara Picasso 2.0 HDI + Dodge Grand Caravan 2007
Były Kappa SW 2.4 TDS, Y 1.2 16v, Piaggio ZIP 2010, Phedra 2.0 JTD
Obrazek

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: Polej » 09 mar 2011, 14:25

michal1045 pisze:
Polej pisze:chyba LanciaTeam też wszyscy zachwalaja, o ile kojarzę..
Generalnie to chwalili aż do rozłamu...
Niestety ceny stoją w miejscu a konkurencja rośnie, więc cieszą się coraz mniejszą popularnością. A skargi na ich "fachowość" się zdarzają......

No i teraz to już jest ELTEAM...
No z opiniami klientów bywa różnie, bo niektórzy klienci to piekielni klienci, a Ci zwykle krzyczą najgłośniej, nawet jeśli nie mają racji. No i rozłamy to takie przeciąganie liny, gdzie zawsze będzie ktoś lekko naciągał na którąś stronę..
Oczywiście nie wiem jaka jest dokładnie rzeczywistość, bo to nie mój rejon, ale na zdrowy rozum chyba mają już dość sporo doświadczenia z tymi autami i wymiana rozrządu nie powinna być dla nich zagadką, a rutynową czynnością. No ale jeśli przestają być konkurencyjni cenowo, to może faktycznie niewarto, nie wiem;)
Zaproponowałem na podstawie obserwacji forum;]
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kappa - rozrząd, mechanik, dylemat...

Post autor: Heathen » 09 mar 2011, 14:39

Rutyna zabija...^^
QV...soon:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Łódzkie :::”