Thesis - światła dzienne

Miniek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 19 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Przemyśl

Thesis - światła dzienne

Post autor: Miniek » 11 sie 2010, 22:48

Witam kolegów.

Czy ktoś z szanownych użytkowników thesisa myślał nad zamontowaniem świateł dziennych???
Może ktoś już to zrobił?? Jeżeli tak to gdzie je zamontował?? czy LEDy czy zwykłe???
Ja chciałem zamontować LEDy ale niebardzo jest miejsce w tym samochodzie a przyznacie chyba, że ksenonki troszke sobie "ciągną" prądu z akumulatorka... :-)
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to niech się podzieli na forum...
Miniek
Lancia Thesis 2,4 JTD Emblema

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: bassman » 12 sie 2010, 0:23

Obawiam się, że palniki ksenonowe są mniej prądożerne od halogenowych. Więc ja bym sobie darował. Wiem, że to kwestia gustu, ale takie "gadżety" w Thesis'ie to przesada.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: Michael G » 17 sie 2010, 0:24

Dokładnie tak. Ksenon to palnik gazowy a więc w zasadzie jarzeniówka/ świetlówka a te w zasadzie są obecnie traktowane jako "energooszczędne".
LED by jeszcze mniej wziął Wattów ale po co? Z tyłu masz chyba LEDów dostatek :-)
Jak to różnica dla 95-100A baterii. A oklejony LEDami Thesis wygląda jak Cepellia (czytaj "wiocha totalna").
PS
Bez urazy klubowicze z mniejszych miejscowości : gafa :
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: szerszen » 27 wrz 2010, 22:45

Bym trochę odkopał temat...
Mimo, że czyste i dobrze ustawione, to jednak światła w Thesis są fatalne. Dokładnie ten sam problem, co w AR166. Pomyślałem, że warto je nieco ulepszyć, nie psując przy tym doznań wizualnych. W nowej Delcie LEDy wyglądają bardzo przyzwoicie. I coś takiego bym widział właśnie w Thesis. Pytanie jak to zrobić, żeby było gustownie - ktoś podsunął mi pomysł, że może jakieś profile aluminiowe wycięte tak, żeby można było je wstawić do reflektora i na nie mocować LEDy. Taśmy raczej odpadają, bo są słabe, raczej mocne diody, takie, jak w nowej Delcie. Macie jakieś pomysły?
Na tym etapie kwestię homologacji i aspektu prawnego takiego działania pomijam, żeby dyskusja niepotrzebnie się nie rozjechała. Cel, to lepsze światła w Thesis.

Jeszcze jedno - ostatnio, jak wymieniałem postojówki, to stwierdziłem, że xenony nie mają poziomowania. Z tego, co zauważyłem, to wszystko jest manualne. Za długo nie miałem czasu deliberować, bo zaczęło padać, ale żadnego systemu tam nie zauważyłem. I by się to zgadzało, bo xenony przy odpalaniu nie poziomują się, jak to miało miejsce w AR166.
Jak to wygląda u Was?

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: fazi » 27 wrz 2010, 22:56

Mam dokładnie to samo w thesisie nie poziomują sie ,gdy miałem 166 wykonywały taki ruch góra dół,widze .że to normalne ,już myslałem ,że coś nie działa :D
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
zrobek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 152
Rejestracja: 31 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: zrobek » 28 wrz 2010, 0:21

fazi pisze:Mam dokładnie to samo w thesisie nie poziomują sie ,gdy miałem 166 wykonywały taki ruch góra dół,widze .że to normalne ,już myslałem ,że coś nie działa :D
nie jest to normalne, na pewno muszą się poziomować. Sprawdź, możliwe, że wypadł czujnik ... jeśli dobrze pamiętam, to znajduje się w pobliżu wahacza

argenta67

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: argenta67 » 28 wrz 2010, 6:53

szerszen pisze: Jeszcze jedno - ostatnio, jak wymieniałem postojówki, to stwierdziłem, że xenony nie mają poziomowania. Z tego, co zauważyłem, to wszystko jest manualne. Za długo nie miałem czasu deliberować, bo zaczęło padać, ale żadnego systemu tam nie zauważyłem. I by się to zgadzało, bo xenony przy odpalaniu nie poziomują się, jak to miało miejsce w AR166.
Jak to wygląda u Was?
fazi pisze:Mam dokładnie to samo w thesisie nie poziomują sie ,gdy miałem 166 wykonywały taki ruch góra dół,widze .że to normalne ,już myslałem ,że coś nie działa :D
Nie bardzo rozumiem waszych doznań u mnie każde włączenie świateł to cykl góra-dół, dół-góra a czujniki do samo-poziomowania są z przodu jeden i z tyłu jeden a połączone są ze stabilizatorem.
Pobór prądu jest znikomy a natomiast większym problemem może być wypalanie się palników i przetwornic i tu Thesis idzie z pomocą bo po zamontowaniu świateł do jady dziennej można ustawić na automat i światła będą się same zapalały.
Kształty Thesis trochę taki montaż utrudzają ale może coś da się wykombinować, trochę jest wszystko za okrągłe i dopasowanie jest trudne aby nie zepsuć uroku auta.

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: bassman » 28 wrz 2010, 7:57

jednak światła w Thesis są fatalne
Co przez to rozumiesz? Kwestię estetyczną lamp, czy może zmniejszony strumień świetlny, który świeci zbyt krótko i się "rozmywa" dalej?
Jeśli chodzi o estetyk to taki urok ksenonów i tych lamp, jeśli chodzi o zmniejszony strumień świetlny, skoncentrowałbym się na zmatowieniu klosza.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: szerszen » 28 wrz 2010, 9:46

zrobek pisze:
fazi pisze:Mam dokładnie to samo w thesisie nie poziomują sie ,gdy miałem 166 wykonywały taki ruch góra dół,widze .że to normalne ,już myslałem ,że coś nie działa :D
nie jest to normalne, na pewno muszą się poziomować. Sprawdź, możliwe, że wypadł czujnik ... jeśli dobrze pamiętam, to znajduje się w pobliżu wahacza
No właśnie na tym myk polega, że lampy są oryginalne, ale systemu poziomowania w nich nie widać.

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: szerszen » 28 wrz 2010, 9:49

bassman pisze:
jednak światła w Thesis są fatalne
Co przez to rozumiesz? Kwestię estetyczną lamp, czy może zmniejszony strumień świetlny, który świeci zbyt krótko i się "rozmywa" dalej?
Jeśli chodzi o estetyk to taki urok ksenonów i tych lamp, jeśli chodzi o zmniejszony strumień świetlny, skoncentrowałbym się na zmatowieniu klosza.

Pozdrawiam.
Do estetyki nic nie mam, w tej kwesti Thesis to dla mnie majstersztyk. Chodzi o jakość świecenia - one po prostu fatalnie oświetlają drogę.
Jesteś pewien, że zmatowienie klosza poprawi sprawę? Moim zdaniem pogorszy.
Kolega ostatnio polerował w 166 po lifcie (miał właśnie zmatowione) i jest dużo, dużo lepiej przy idealnie przejrzystym kloszu.

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: bassman » 28 wrz 2010, 13:30

!Zmatowienie teraźniejsze, powodujące jak to ująłeś "kiepskie światła"! - W sensie żeby je właśnie wypolerować! Broń Boże nie zmatowić bardziej lampy!

Pozdrawiam.

argenta67

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: argenta67 » 28 wrz 2010, 19:23

szerszen pisze: Chodzi o jakość świecenia - one po prostu fatalnie oświetlają drogę.
Nie rozumiem czego ty chcesz od tych lam, mam prawo jazdy od 85r i miałem różne auta i lepszych niż w Thesis nie widziałm.

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: szerszen » 28 wrz 2010, 20:25

argenta67 pisze:
szerszen pisze: Chodzi o jakość świecenia - one po prostu fatalnie oświetlają drogę.
Nie rozumiem czego ty chcesz od tych lam, mam prawo jazdy od 85r i miałem różne auta i lepszych niż w Thesis nie widziałm.
A ja widziałem i uważam, że w Thesis jest pod tym względem lipa. Skupmy się może na tym "jak", a nie "czy", bo to każdy oceni we własnym zakresie.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3249
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: Marcin_D » 28 wrz 2010, 20:36

W lampy przednie główne nie wsadzisz - raz nie bardzo jest jak, dwa - nie wolno - bo homologacja.

Trzeba by pokombinować w zderzaku - najłatwiej byłoby wywalic oryginalne halogeny i wsadzić zamiast nich do jazdy dziennej - okrągłe oczka - tylko że szkoda halogenów.

A jakby tak pomyśleć i wsadzić ładne okrągłe oczka obok oryginalnych halogenów - tylko nie na zasadzie "na odpie.....ol się" - tylko ładnie wyciąc dziury i wyprofilować zderzak - coby wyglądało jak oryginał - tylko że to wyższa szkoła i trzeba mieć narzędzia żeby dokonać takich modyfikacji.

Codee

Re: Thesis - światła dzienne

Post autor: Codee » 28 wrz 2010, 21:04

Moim zdaniem idealnym miejscem zamontowania DRL w Thesis jest część zderzaka z halogenami. Żeby Thesis nie wyglądała "jak ze wsi" nie obejdzie się bez profesjonalnego nacięcia zderzaka i dobrze dopasowanymi lampami.
Poniżej foto gdzie ja widziałbym w Thesis profesjonalny montaż DRL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”