Dedra 1.9TD SW - problemy z elektryką

gianni1989
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 22 lip 2010, 17:34
Lokalizacja: wołomin

Dedra 1.9TD SW - problemy z elektryką

Post autor: gianni1989 » 29 lip 2010, 0:48

Witam wszystkich, po dłuższym postoju postanowiłem doprowadzić moją lucyne do stanu świetności, ale od progu powitała mnie dosyć oschle... :| :-? a mianowicie:

meksyk elektryczny, łatwiej byłoby wymienić co działa byłoby szybciej, lecz to dział problemów i bolączek wiec wymieniam mankamenty mej lubej : szyby elektryczne przód- tył zero reakcji, climatronic zero oznak życia, prędkosciomierz zaniemógł (lecz obrotomierz gra normalnie), światła tył pracują wedle własnego widzi mi sie, lusterka elektryczne nie pracują wogóle, wycieraczki nawet nie drgną, podświetlenie deski- zegarów nie świeci, kierunek w prawo działa tylko na skręconych kołach w prawo... i masa innych elektrycznych pierdół... Tak, to autko pali jezdzi normalnie.
Jest to dedra 1.9td kombi rocznik 1999 po wszytkich liftach.
Bezpieczniki przekazniki pod kolumną kierowniczą wyglądają ok, więc gdzie jest pies pogrzebany :?: :?: :?: :|

Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów posiada schematy elektryczne do takowej dedruchy, i zechciałby sie nimi podzielić byłbym po stokroć wdzięczny!!(merc18@op.pl) ;) interesuje mnie lokalizacja mas w takowej lucynie, wszystkie pomysły i domniemania co się mogło spieprzyć i co zrobić, aby to naprawić ;)
Pozdrawiam wszystkich! ;)
Ostatnio zmieniony 29 lip 2010, 8:32 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Uczymy się tytułować tematy postów!

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra 1.9TD SW - problemy z elektryką

Post autor: bassman » 29 lip 2010, 22:06

Jeśli przed dłuższym postojem było wszystko dobrze to wyczyść wszystkie kostki i złączki elektryczne. Bardzo dobrym pomysłem jest oczyszczenie wszelkich punktów masowych. Punkty te są w tych samych miejscach co w starszych modelach.
Co do manuala do tej wersji to jest nieosiągalny, tak jak do mojej... Z doświadczenia wiem, że dużo pokrywa się z Fiatem Marea.

Pozdrawiam.

gianni1989
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 22 lip 2010, 17:34
Lokalizacja: wołomin

Re: Dedra 1.9TD SW - problemy z elektryką

Post autor: gianni1989 » 30 lip 2010, 14:06

to może mi ktoś podpowie gdzie te punkty masowe są ulokowane :?: Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Dedra 1.9TD SW - problemy z elektryką

Post autor: dr_scott » 30 lip 2010, 14:25

1. Sprawdź pod maską przy lewym kielichu amortyzatora (od strony kierowcy), znajduje się skrzyneczka z czterema bezpiecznikami. Są to GLOW, IGN 1, IGN 2 i coś tam jeszcze. Sprawdź bezpieczniki IGN, są chyba 40A.

Jeśli to nie pomoże to przeczyść ich styki i dalej:

2. Wszystkie możliwe połączenia elektryczne (szczególnie zasilania) jak również punkty masowe do wyczyszczenia. Najlepiej uzbroić się w specjalny środek do konserwacji styków elektrycznych. Trzeba jechać po kolei wiązki i złącza, wszystkich punktów masowych pewnie nikt nie jest w stanie wskazać.

gianni1989
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 22 lip 2010, 17:34
Lokalizacja: wołomin

Re: Dedra 1.9TD SW - problemy z elektryką

Post autor: gianni1989 » 30 lip 2010, 15:07

bezpieczniki przy kielichu sprawdziłem- są ok
Czy może mieć to coś wspólnego z wilgącią dywanika po stronie pasażera? i skąd to zawilgocenie? trefna klima?

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dedra 1.9TD SW - problemy z elektryką

Post autor: Bany » 30 lip 2010, 23:26

Skrzynka z bezpiecznikami jest przeważnie problemem.
Druk jest niedopracowany w środku i daje dupy,
Schematy mam ale tam nie ma punktów masowych.

gianni1989
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 22 lip 2010, 17:34
Lokalizacja: wołomin

Re: Dedra 1.9TD SW - problemy z elektryką

Post autor: gianni1989 » 31 lip 2010, 0:34

kasete bezpieczników też już otwierałem, ścieżki są ok, w dwóch miejscach poprawiłem i powinno grać.. a jednak tak nie jest :| coraz mniej mi się to podoba.. znajomy elektryk powiedział że bez schematów się nie dotknie : cenzura :
Prosiłbym o jakiekolwiek materiały schematów elektrycznych, może ktoś się orientuje gdzie są jakieś punkty masowe :?: pomocy : beczy :

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”