Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Moderator: stabraf

berhauser80
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2010, 12:13
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: berhauser80 » 26 kwie 2010, 12:42

Witam. Mam pytanie bo o Alfach i ich awaryjności krążą legendy. Czy Lybra ma coś wspólnego a Alfa nie licząc ze to koncern Fiata? JTD silniki były w Lanci i Alfie tak jak ta sama płyta podłogowa. Pytam bo chcę kupić Lancie Lybre 1.9 JTD ale podobno to jest to samo co Alfa i trochę odstrasza ta awaryjność. Podobno do Alfy nie ma zamienników i tylko orginalne części wchodzą w grę. Myślałem o Fordzie Monde, Oplu Vectra, Alfie Romeo 156 i VW Passacie. Może i są ładniejsze od Lybry ale tracą na wyposażeniu no i mają te TDI a ich nie chcę. Dlatego pytam o Lyberke jak z tą awaryjnością i ile w niej z Alfy. Dziękuję Koledzy za pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: Nat » 26 kwie 2010, 12:53

Używaj opcji szukaj na forum :!:
To nie boli!

Nietrudno sie domyslić, że odpowiedzi na tak oczywiste pytania - już dawno padły. Często wielokrotnie.
Np. tu:
kliknij tutaj


P.S. Skąd piszesz? uzupełnij, proszę profil o nazwę miejscowości !
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: Heathen » 26 kwie 2010, 13:50

Z pkt widzenia autora tematu miedzy Lybra 1.9 a AR156 postawilbym znak rownosci jesli chodzi o
-awaryjnosc
-koszty utrzymania
W przypadku Lybry jest gorsza dostepnosc czesci ( jednak AR jest troszke wiecej co widać na drogach)

Autor pisze:
Myślałem o Fordzie Monde, Oplu Vectra, Alfie Romeo 156 i VW Passacie. Może i są ładniejsze od Lybry ale tracą na wyposażeniu no i mają te TDI a ich nie chcę.

O ile z AR (po FL) nie bede dyskutował o tyle podobne rocznikowo Mondeo, Vectra C, czy VW...to brzydale jakich mało w porównaniu z Lybrą....
Na pewno z calego tego zestawienia lybra ma najfajniejszy srodek i tyle:)
Ja swój związek z Lybrą podsumuję tak;
"Związek z miłości, nie z rozumu.."
QV...soon:)

Awatar użytkownika
kogut
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 182
Rejestracja: 04 mar 2008, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa

Re: Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: kogut » 26 kwie 2010, 14:07

Nie wdając się w szczegóły mogę jedynie z premedytacją podpowiedzieć w kwestii Lancii Lybry: GO AHEAD!!!

Pozdrawiam
kogut
była: Lancia Lybra SW 1,9 jtd
była: Lancia Thesis Emblema 2,4 jtd
jest: Alfa Romeo 166, 2.0 T.Spark

Awatar użytkownika
Art92
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1905
Rejestracja: 25 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Sierakowice/Słupsk

Re: Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: Art92 » 26 kwie 2010, 16:07

nie powinienes kierowac sie stereotypami, po 1 Alfe i Lancie duzo dzieli (zglownie zawieszenie ktore w lybrze jest trwalsze). po 2 sa zamienniki do alfy, moze nie tylko co do vw czy forda ale bez problemu mozna znalesc prawie kazda część. Co do wyglada mimo ze o gustach sie.... to jak dla mnie Lybra jest 100x ladniejsza. Pisze to jako obecny wlasciciel Mondeo 2.0 TDCI. W kwesti awaryjnosci w alfie najwiekszym problemem jest chyba zawieszenie i silniki benzynowe.Co do zawiechy to w passacie tez czesto pada, ma po 4 wahacze aluminiowe z przodu przy jednym kole.Reszta jest taka jak w Lanci czyli poza pierdołami praktycznie bezawaryjna. Silniki diesla sa najbardziej niezawodne z grona nowoczesnych diesli common rail czy pompowtryskiwaczy.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: Nat » 26 kwie 2010, 16:14

A co do zawiasu i silników w Alfie 156, to:
1. Zawias z początku produkcji faktycznie przegrywa z naszymi drogami. Później tę część poprawili
2. Silnik benzynowy 2,5 V6 jest w Alfie rewelacyjny!
to, że znakomite są też JTD - nie będę pisał - wiadomo.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Art92
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1905
Rejestracja: 25 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Sierakowice/Słupsk

Re: Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: Art92 » 26 kwie 2010, 16:37

no ja pisalem Nat o mniejszych pojemnosciach 1.6-2.0. I co do zalet niemcow. Sa z pewnoscia przestronniejsze, szczegolnie Mondeo, w srodku przepasc chociaz w Lybrze miejsca takze bylo duzo. jesli nie chcesz sie wyrozniac kup niemca, Mondeo ma lepsze wlasciwosci jezdne od Lybry, w Alfie nigdy nie siedzialem. Ale reszte wygrywa Lancia. Lybra ma o wiele lepsze wyciszenie, trwalsze diesle, komfort, wykonczenie. Poprostu Lybra jest klasa premium i nie powinno jej sie porownywac do Passata, Mondeo itd. Audi A4, Lexus IS, to ta liga a te samochody juz pod wzgledem przestronnosci sa podobne lub ciasniejsze.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: Dudi » 26 kwie 2010, 20:09

Heathen pisze:Z pkt widzenia autora tematu miedzy Lybra 1.9 a AR156 postawilbym znak rownosci jesli chodzi o
-awaryjnosc
-koszty utrzymania
W przypadku Lybry jest gorsza dostepnosc czesci ( jednak AR jest troszke wiecej co widać na drogach)
Widać, że nigdy nie miałeś Alfy ;)

Jeśli chodzi o dostępność części - nie ma żadnej różnicy, tylko trzeba wiedzieć gdzie i jak szukać.
Jeśli chodzi o zamienniki - w tej chwili znajdzesz zamienniki do wszystkiego (jedynie nie ma tylnych wahaczy, ale możesz sobie kupić wszystkie tuleje).
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: brygadzista1 » 26 kwie 2010, 20:57

Jedno i drugie ladne...na to madrych nie ma :D Lybra bardziej elegancja Alfa bardziej sport o czym swiadcza np wytloczone zegary z wiszacymi w dol wskazowkami (cholernie mi sie to podoba). Tego sportu w Lanci mi troche brakuje. Nie zeby chodzilo o dynamike ale w wygladzie Lybry trudno nawet kombinowac z alusami zeby sprawy nie spierdo*** i nie zrobic wiochy. Proponuje Ci kupic Lybre i poczekac z nia az bedzie Cie stac na AR 159. Ja nadal na to czekam :D
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: Heathen » 26 kwie 2010, 22:12

Dudi pisze:
Heathen pisze:Z pkt widzenia autora tematu miedzy Lybra 1.9 a AR156 postawilbym znak rownosci jesli chodzi o
-awaryjnosc
-koszty utrzymania
W przypadku Lybry jest gorsza dostepnosc czesci ( jednak AR jest troszke wiecej co widać na drogach)
Widać, że nigdy nie miałeś Alfy ;)

Jeśli chodzi o dostępność części - nie ma żadnej różnicy, tylko trzeba wiedzieć gdzie i jak szukać.
Jeśli chodzi o zamienniki - w tej chwili znajdzesz zamienniki do wszystkiego (jedynie nie ma tylnych wahaczy, ale możesz sobie kupić wszystkie tuleje).
Zgodze sie gdy patrzymy na JTD:)
Ja mam egzotyczne 1,8w lybrze i uwierz mi...to prawdziwa egzotyka w GOP...^^
QV...soon:)

Awatar użytkownika
zoom
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 25 lip 2007, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: StalowaWola Ulubione piwo: Żywiec
Kontakt:

Re: Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: zoom » 27 kwie 2010, 10:41

A ja jako posiadacz alfy 156 powiem ze to kwestia gustu. W moim odczuciu to jakby brat i siostra. Brat bardziej agresywny, rozbujnik, chuligan :D A siostra elegancka i pelna gracji. Wsiadajac do alfy, czuje jakby ktos szeptal mi do ucha: "szybciej! mocniej!" a fotel obejmuje mnie i sciska z calych sil. W lybrze czuje sie jak na Wersalskich salonach. Ktos mizia mnie po szyji a w tle sluchac gleboki oddech.
Spotkalem sie z sytuacja jak koles z serwisu fiata mowil ze alfy by nie kupil bo te SILNIKI sie wala, za to Lybre jak najbardziej (?). Mysle ze mit o psujacej sie alfie powoli zanika.
Jeszcze takie male spostrzeżenie. Widze ze wlasciciele Lancii w mniejszym stopniu ida w zamienniki/tansze/mniej trwale czesci. Na forach alfy wiecej jest kombinacji jak to zrobic polsrodkami. A pozniej po krotkim czasie problem naprawy wraca i sa opinie ze Alfa znowu sie zepsula, cos stuka czy puka.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: Nat » 27 kwie 2010, 10:45

brygadzista1 pisze:Proponuje Ci kupic Lybre i poczekac z nia az bedzie Cie stac na AR 159. Ja nadal na to czekam :D
Witaj w klubie ;)
W związku z brakiem następcy Lybry w kombi też czaję się na AR 159 SW Q4 2,4 jtdm : ok2 :
Tylko niech stanieje trochę.
Dudi pisze:Jeśli chodzi o zamienniki - w tej chwili znajdzesz zamienniki do wszystkiego (jedynie nie ma tylnych wahaczy, ale możesz sobie kupić wszystkie tuleje).
W Lybrze z kolei są kłopoty z tylnym tłumikiem- też są kłopoty z zamiennikiem (że go nie ma).
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
gfu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 06 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: gfu » 27 kwie 2010, 11:37

berhauser80 pisze: Myślałem o Fordzie Monde, Oplu Vectra, Alfie Romeo 156 i VW Passacie. Może i są ładniejsze od Lybry ale tracą na wyposażeniu no i mają te TDI a ich nie chcę. Dlatego pytam o Lyberke jak z tą awaryjnością i ile w niej z Alfy. Dziękuję Koledzy za pomoc. Pozdrawiam
Więc kupuj Opla lub VW :) jeśli twierdzisz, że są ładniejsze od Lybry to się nawet nie zastanawiaj :) Moim zdaniem Lybra bije wszystkie wymienione na głowę właśnie w kategoriach estetycznych - porównywanie z Oplem Trupiarką i Pancerwagenem wręcz ubliża stylistom Lancii. Alfa ma bardzo mocny i charakterystyczny styl, który nie wszystkim odpowiada. Na dodatek jest ciaśniejsza i faktycznie ma bardziej skomplikowane zawieszenie od Lybry, w którym siłą rzeczy więcej może się zepsuć. Dla przeciwwagi nietrwałość zawieszenia Passata jest wręcz legendarna, a koszty...o tym gentleman'i nie rozmawiają. Dlatego kupuj VW, na pewno nie będziesz narzekał:) Nikt nie narzeka, bo kto by chciał się przyznać, że się dał nabrać...
G.Furtak
Ducati ST-2 /Lancia Lybra SW 2.4 JTD /Saab 90016v
Lancia. Il Granturismo.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: Nat » 27 kwie 2010, 11:51

Dodajmy, że skomplikowanie zawiasu takie jak u Alfy (wielowahacz) przekłada się na komfort jazdy!
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lancia Lybra vs Alfa Romeo 156

Post autor: Dudi » 27 kwie 2010, 14:38

Heathen pisze:
Dudi pisze:
Heathen pisze:Z pkt widzenia autora tematu miedzy Lybra 1.9 a AR156 postawilbym znak rownosci jesli chodzi o
-awaryjnosc
-koszty utrzymania
W przypadku Lybry jest gorsza dostepnosc czesci ( jednak AR jest troszke wiecej co widać na drogach)
Widać, że nigdy nie miałeś Alfy ;)

Jeśli chodzi o dostępność części - nie ma żadnej różnicy, tylko trzeba wiedzieć gdzie i jak szukać.
Jeśli chodzi o zamienniki - w tej chwili znajdzesz zamienniki do wszystkiego (jedynie nie ma tylnych wahaczy, ale możesz sobie kupić wszystkie tuleje).
Zgodze sie gdy patrzymy na JTD:)
Ja mam egzotyczne 1,8w lybrze i uwierz mi...to prawdziwa egzotyka w GOP...^^
Tylko, że z 1.8 w Lancii Lybra do 1.8 w Alfie 156 to jeszcze daleka droga ;)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”