Lybra - spadek mocy w 2,4 jtd 140 KM

Maciekmlo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 02 sty 2010, 19:56
Lokalizacja: łódź

Lybra - spadek mocy w 2,4 jtd 140 KM

Post autor: Maciekmlo » 02 sty 2010, 20:45

Mam pytanko. Szukam na wszystkich forach informacji na temat spadku mocy i nie znalazłem jakis jednoznaczych wyjaśnień tego zjawiska. u mnie objawia sie to tak czasami auto nie ma mocy do momentu załączenia turbiny. z niewiadomych przyczyn czasem jest zupełnie normalnie i moc w pełnym zakreszie obrotów a czasem mocy brak. jeśli ktoś ma podobne objawy i może coś na ten temat powiedzieć to z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10681
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: Spadek mocy lancia lybra 2,4 140 km

Post autor: FXX » 02 sty 2010, 20:50

Hmmm problemy z geometrią turbiny??

Poza tym nie ten dział :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Maciekmlo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 02 sty 2010, 19:56
Lokalizacja: łódź

Odp: Spadek mocy lancia lybra 2,4 140 km

Post autor: Maciekmlo » 02 sty 2010, 20:54

dopiero zaczynam na forum ale właś ciwie to chyba dobrze trafiłem

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: Spadek mocy lancia lybra 2,4 140 km

Post autor: markiz » 02 sty 2010, 21:17

Trafiłeś dobrze a ja pomogę ci się odnaleźć.
Po prawej stronie ekranu kliknij ,,szukaj" ,wpisz-spadek mocy,a wyszukiwarka znajdzie 140 tematów na podobne
problemy.Nie wklejam LINKA,bo jak się samemu znajdzie to cieszy.Też tak zaczynałem.
Powodzenia : ok2 :
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Maciekmlo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 02 sty 2010, 19:56
Lokalizacja: łódź

Re: Spadek mocy lancia lybra 2,4 140 km

Post autor: Maciekmlo » 02 sty 2010, 21:35

Dzięki mam nadzieje ze znajde odpowiedz.

Maciekmlo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 02 sty 2010, 19:56
Lokalizacja: łódź

Re: Spadek mocy lancia lybra 2,4 140 km

Post autor: Maciekmlo » 02 sty 2010, 22:14

Przeglądałem chyba wszystkie posty ale nikt nie posiada takich objawów jak ja. Albo są żle sprecyzowane. gdyby ktoś jednak znał rozwiazanie problemu to prosze o pomoc. We wtorek jade na komp. ale nie wiem czy nie będą chcieli wydoić ze mnie kasy, więc szukam rozwiązania na własną ręke. Sprawdziłem juz overboost-a w-g mnie działa poprawnie pracuje po odłączeniu przewodu podciśnienia wraca do poprzedniej pozycji. Wyjmowałem też rure gumową awylotową tyrbiny do interkulera wyczyściłem i też nic to nie dało. Może przepływomierz? Ostatnio wymieniali mi filtr powietrza i paliwa może coś popierd...li
Czy to może mieć jakiś wpływ? co jeszcze możana sprawdzić? czy na komp. wykaze nieprawidłowość pracy tych rzeczy które mogą mieć wpływ na tą usterkę?

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: Re: Spadek mocy lancia lybra 2,4 140 km

Post autor: markiz » 02 sty 2010, 23:24

Maciekmlo pisze:Przeglądałem chyba wszystkie posty ale nikt nie posiada takich objawów jak ja. Albo są żle sprecyzowane. gdyby ktoś jednak znał rozwiazanie problemu to prosze o pomoc. We wtorek jade na komp. ale nie wiem czy nie będą chcieli wydoić ze mnie kasy, więc szukam rozwiązania na własną ręke. Sprawdziłem juz overboost-a w-g mnie działa poprawnie pracuje po odłączeniu przewodu podciśnienia wraca do poprzedniej pozycji. Wyjmowałem też rure gumową awylotową tyrbiny do interkulera wyczyściłem i też nic to nie dało. Może przepływomierz? Ostatnio wymieniali mi filtr powietrza i paliwa może coś popierd...li
Czy to może mieć jakiś wpływ? co jeszcze możana sprawdzić? czy na komp. wykaze nieprawidłowość pracy tych rzeczy które mogą mieć wpływ na tą usterkę?
Mimo że moja Lalunia nie ma na razie(i dobrze ) podobnych dolegliwości,to na wszelki wypadek postanowiłem trochę poczytać.Po prostu lubię,jeśli to możliwe wiedzieć wcześniej.
Kolego Maciekmlo ksiażkę można napisać z tych postów.
Opcja ,,szukaj"lybra-przepływomierz.
Trochę chęci , a nie na ,, gotowce"
Powodzenia.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Maciekmlo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 02 sty 2010, 19:56
Lokalizacja: łódź

Re: Spadek mocy lancia lybra 2,4 140 km

Post autor: Maciekmlo » 03 sty 2010, 21:29

Dziękuje koledzy za podpowiedzi, i czytam wszystkie już podobne tematy ale niestety chyba i tak nie obędzię się bez wizyty u mechaniora. Zna może ktoś warsztat na wileńskiej w łodzi warto im zostawić auto?

Maciekmlo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 02 sty 2010, 19:56
Lokalizacja: łódź

Re: Lybra - spadek mocy w 2,4 jtd 140 KM

Post autor: Maciekmlo » 04 sty 2010, 17:09

Wymieniłem przepływomierz i lipa. To samo. Ale jak auto jest zimne to jest ok jakieś 5 min jazdy i problem sie pojawia.

Awatar użytkownika
LybraSW
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 24 lut 2008, 0:00
Imię: Michal
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Lybra - spadek mocy w 2,4 jtd 140 KM

Post autor: LybraSW » 04 sty 2010, 21:23

Podpinałeś Lyberke pod kompa ??
Była - Lancia Lybra SW 2.4 JTD Bicolore - lll miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii
Ford Focus II FL 1.6 TDCI 2010r
Cannondale F800 Lefty
Cięższa połówka MonikiSW

lesny_83
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra - spadek mocy w 2,4 jtd 140 KM

Post autor: lesny_83 » 05 sty 2010, 10:31

ja powiem tak jak auto muli ale jednostajnie (nie ma jakis tam wielkich skokow w mocy) i dymi przy wiekszych obrotach to moze byc gdzies nieszczelnosc na doladowaniu (trzeba posprawdzac dokladnie przewody i intercooler)
jak nagle szarpie i przyspiesza to moze to byc przeplywka ale nie koniecznie tez nalezy sprawdzic szczelnosc ukladu np obudowa filtra powietrza jak ma dziure w tym mijescu gdzie jest podlaczony maly waz (ktory odchodzi jako 3 od harmonijki laczacej filtr pow z turbo) jakby zwrotny powietrza do filtra to tez daje efekt podobny do padnietej przeplywki wiec lepiej najpierw to sprawdzic bo czesto sie wymienia dobry przeplywomierz
objawow padnietej turbiny nie znam
jek sie egr calkiem rozsypie to juz jest calkowity brak mocy i sie jechac nie da (brak bebechow w egr czyli cale powietrze ucieka)
moze cos z tego
pozdr

Maciekmlo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 02 sty 2010, 19:56
Lokalizacja: łódź

Re: Lybra - spadek mocy w 2,4 jtd 140 KM

Post autor: Maciekmlo » 05 sty 2010, 11:15

Dziękuje za cenne sugestie koledzy dziś byłem na komp. i jeden błąd który się pokazuje to P0101 nieprawidłowa praca przepływomierza. Wszystko by było pięknie kupiony nowy bosh i *** to samo. Koleś mówi że może to być coś z elektryką. Polecam warsztat na wileńskiej w łodzi nie wzieli ode mnie żadnych pieniędzy za podpięcie i sprawdzenie.
Postanowiłem rozebrać egr. Koledzy na forum lanci jest dosyć mało info na ten ten wszedłem na forum alfy i tam jest tego od ciorta. Proponuje forum dla alfoholików wszystkich zainteresowanych tym tematem. Będę informował jak uda mi się coś poprawić.
Dodam tylko że moje objawy pokazują sie gdy auto sie nagrzeje jak jest zimny to jest wszystko ok do około 70 stopni. Aha i jeszcze jak odłączam przepływomierz też wszystko jest ok.

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1413
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra - spadek mocy w 2,4 jtd 140 KM

Post autor: kaeres » 05 sty 2010, 11:56

A nie kopci czasami za bardzo ?

lesny_83
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra - spadek mocy w 2,4 jtd 140 KM

Post autor: lesny_83 » 05 sty 2010, 14:52

to jesli po odlaczeniu przeplyki jest ok to daruj sobie egr
posprawdzaj weze od filtra pow do turbo ten od odmy i cala ta harmonijke popatrz tez dokladnie czy ci obudowa filtra pow nie pekla ale to musisz zdjac zderzak najlepiej
pozdr

Maciekmlo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 02 sty 2010, 19:56
Lokalizacja: łódź

Re: Lybra - spadek mocy w 2,4 jtd 140 KM

Post autor: Maciekmlo » 05 sty 2010, 18:44

Nie kopci prawie wcale tylko w momencie kiedy załączy się turbo to lekko przykopci. Powiedzcie mi jeszcze ile może kosztować ten zaworek i jak to się nazywa.
EGR wyczyszczony i ewidentnie tego potrzebował bo zawalony był konkretnie aż ciężko pojąć jak to miało pracować poprawnie, no cóż ale to nie to, spadek mocy na ciepłym silniku jest nadal.
I jeszcze do kolegi który proponuje sprawdzić obudowe filtra powietrza czy one pękają bez wyrażnych przyczyn bo ja nie miałem żadnej sytuacji która mogła by wskazywać na pękniecie obudowy. I jak sprawdzić przewody? pod ciśnieniem czy gołym wzrokiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”