Jak się narazić przed wyborami?

Grupa Mazowieckie

Moderator: Wilkin

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: grzole » 05 gru 2009, 16:38

Bus-pasy to za mało, jest teraz nowszy pomysł na drenaż kieszeni. Służby zdrowia nie sprywatyzowali, to zrobią prywatę na ulicach w Centrum.
HGW co jeszcze HGW ze swoimi ludźmi nam zafunduje. Idąc na wybory samorządowe pamiętajcie o tym!!!
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: skyblu » 05 gru 2009, 18:22

Od strony merytorycznej ok ;)
rozumiem, że ten wielki plan zakłada budowę obwodnicy tak by centrum nie było jedyną drogą ze wschodu na zachód, południa na północ, inaczej nobla dla idioty
choć nagrody Darwina już są, : cenzura : dno podmokłe i siedem metrów mułu : czerwona : : czerwona :
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: Sharuga » 05 gru 2009, 18:28

Trzeba się wyprowadzić z największej wsi Polski do trochę mniejszej :>
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: grzole » 05 gru 2009, 22:12

Sharuga pisze:Trzeba się wyprowadzić z największej wsi Polski do trochę mniejszej :>
W zapasie mam Wrocław i jedną wieś na 100 dusz z przytulnym domkiem.
ABCD0002.JPG


Niestety żyjemy w globalnej wiosce i wzorce z mytem za wjazd do osady, dukty czy na most rozpełzną się wszerz i wzdłuż... Wtedy wrócimy się o dziesiątki dekad... i do pojęcie kopytkowe wróci do łask!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: Sharuga » 05 gru 2009, 22:19

No domek całkiem ładny :)
A z tym rogatkowym to masz rację - jest to kwestia czasu, ale - że się tak wyrażę - na prowincję dotrze to później. Ja na mojej wsi nie mam korków, buspasów, świateł (chociaż od zeszłego roku jest już jedno skrzyżowanie ze światłami w powiecie ;) ) Mam za to czyste powietrze, święty spokój, kota i parę tysięcy metrów kw. trawnika do koszenia :)
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: grzole » 05 gru 2009, 22:46

Sharuga pisze:No domek całkiem ładny :)
A z tym rogatkowym to masz rację - jest to kwestia czasu, ale - że się tak wyrażę - na prowincję dotrze to później. Ja na mojej wsi nie mam korków, buspasów, świateł (chociaż od zeszłego roku jest już jedno skrzyżowanie ze światłami w powiecie ;) ) Mam za to czyste powietrze, święty spokój, kota i parę tysięcy metrów kw. trawnika do koszenia :)
A dziękuję!
Dotrze, kwestia czasu.
Buspas masz jak jedziesz drogą namalowaną z podwójną ciągłą i doganiasz Autosana z PKS-u czy innego gimbusa... ;)
Mam to samo (no prawie wszystko - poza kotem) na działce tyle, że znajomi rolnicy koszą za mnie trawę, koniczynę i inne zieloności. : yesyes :
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: Sharuga » 05 gru 2009, 22:55

grzole pisze:Mam to samo (no prawie wszystko - poza kotem) na działce tyle, że znajomi rolnicy koszą za mnie trawę, koniczynę i inne zieloności. : yesyes :
No to będziesz jeszcze miał opłatę za wjazd do centrum :D
Czego narzeka? :P
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: pew » 05 gru 2009, 23:03

odwal się Grzesiek od buspasa :-D jeszcze jedno złe słowo na jego temat a będziesz miał ze mną starcie ;-) dawno nie wymyślono tak fajnej rzeczy w tym cholernym mieście ...
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: paśny » 06 gru 2009, 0:49

Bus pas z Tarchomina to opcja dla ludzi, którym zależy na czasie. Moje opcje: na godzinę 8-9 tylko autobus, na 7 auto na 10 auto. Z wjazdem do centrum efekt może być podobny - jedeyny warunek - ekspresowa obwodnica Śrómieścia. Grzesiu - pozdrawiam ;)
Viva la macchina

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: grzole » 06 gru 2009, 2:13

Panowie! Nie mam nic do bus-pasów ale mam wielkie "ale" do ich obowiązywania w godzinach innych niż szczytu komunikacyjnego.
Ilustracja zaobserwowanej sytuacji: jadę sobie w piątkowy wieczór z Zacisza w okolice 4 Śpiących / 3 Walczących, znaczy się pomykam ul. Radzymińską w kierunku centrum. Była 21:30. Buspas obowiązywał mnie mniej więcej co 2 przecznicę (w kratkę/naprzemiennie zainstalowano dopisek pod tablicą wyznaczającą pas iż obowiązuje w godz. od - do). Ruch jak o 3 nad ranem więc bus pas chyba winien nie obowiązywać na tym odcinku w późnych porach. Dokładnie o to mi biega!
To samo jak w opisie jest na Trasie Łazienkowskiej. Niestety nie wszędzie w tym mieście doczepiono do znaków przywieszki informujące o godzinach obowiązywania zastrzeżonego pasa ruchu wzorem tego rozwiązania mającego zastosowanie na Moście Poniatowskiego czy na ul. Belwederskiej.
Idiotyzmem znanym mi z Krakowa a jaki planowano zastosować na ul. Modlińskiej jest odcinanie bus-pasa od reszty jezdni krawężnikami z plastiku/gumy. Jak ominąć ma autobus inny, dajmy na to popsuty autobus? Nie lubię tego rodzaju bezmyślności, ot co.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
ania
Klubowiczka
Klubowiczka
Posty: 160
Rejestracja: 09 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: ania » 06 gru 2009, 10:22

A jak to widać od strony Grochowa. Przez tydzień pilnowałam domu rodziców i myślałam ,że skonam w korku jadąc do pracy. Do strony Pragi buspas zaczyna się w okolicy Saskiej a do Saskiej autobusy stoją ,ze wszystkimi w gigantycznym korku. Tracą w nim to co nadrabiają na buspas. Dla sprawdzenia samochodem jechałam ok 50min. do pracy autobusem 1.15 min. TRAGEDIA.

Opłaty za wjazd do Centrum. Tylko ,żeby zwolnili z tych opłat osoby mieszkające w Centrum a po drugie mogę płacić tylko za :brak korków i równe drogi a nie za prostowanie felg, spalanie benzyny w korku itd. Skoro wymagaja to nich też cos dają od siebie.

Po za tym nie namawiam do głosowania na wiadomo kogo bo dzięki tej osobie i jej rządowi największa kolekcja motoryzacjina w polsce ma szansę trafić do magazynu :-(

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: pew » 06 gru 2009, 16:17

grzole pisze:Panowie! Nie mam nic do bus-pasów ale mam wielkie "ale" do ich obowiązywania w godzinach innych niż szczytu komunikacyjnego.
Ilustracja zaobserwowanej sytuacji: jadę sobie w piątkowy wieczór z Zacisza w okolice 4 Śpiących / 3 Walczących, znaczy się pomykam ul. Radzymińską w kierunku centrum. Była 21:30. Buspas obowiązywał mnie mniej więcej co 2 przecznicę (w kratkę/naprzemiennie zainstalowano dopisek pod tablicą wyznaczającą pas iż obowiązuje w godz. od - do). Ruch jak o 3 nad ranem więc bus pas chyba winien nie obowiązywać na tym odcinku w późnych porach. Dokładnie o to mi biega!
nie rozumiem - jeśli ruch jest mały to buspas Ci nie przeszkadza, jeśli jest duży to niech zostaje, autobusy jeżdżą przez cały czas ...
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: paśny » 06 gru 2009, 20:57

Na Modlińskiej obowiązuje 6-10 i to jest chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.
Viva la macchina

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: Pingvin » 06 gru 2009, 21:18

psadow2 pisze:Na Modlińskiej obowiązuje 6-10 i to jest chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.
I tylko w dni powszednie. Mam (nie)przyjemność jeździć Modlińską codziennie i z obserwacji zza szyby autobusu (nie mam zdrowia do spędzania godziny w korku) mogę powiedzieć, że bus-pas jest przestrzegany tylko wtedy, kiedy na wysokości Płochocińskiej i Kanału Żerańskiego stoi radiowóz. Ograniczenie Modlińskiej do dwóch pasów sprawia, że w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia (stłuczka, awaria, itp.) wyjazd z Białołęki czy Legionowa trwa nawet i 2 godziny. Byle do otwarcia Mostu Północnego.

Co do "strefy płatnego wjazdu" - sam pomysł głupi nie jest, ale wtedy opłata za parkowanie powinna zostać zniesiona. Niestety znając naszą rzeczywistość skończy się na podwójnym płaceniu.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Modlińskiej a pozostałym życzę, żeby nigdy nie musieli z niej korzystać w godzinach porannych.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: Nat » 09 gru 2009, 0:44

W Poznaniu pasy dla autobusów od zawsze są "całą dobę".
Inna sprawa, że nie ma ich zbyt wiele, ale tam gdzie są - służa tylko autobusom i taxi, a nie jak w wawce, że każdy cwaniak nimi pomyka.

Myto za wjazd do centrum - od dawna jest realizowane m.in. w Skandynawii.
Napisałbym, że to nie najgłupszy pomysł, gdyby NAJPIERW urządzili bezpłatne parkingi dla kierowców na granicach strefy, a później wdrażali radyklalne kroki.

Nie jestem fanem Waltzowej, ale IMHO rządzi duuuuużo lepiej i skuteczniej niż jej poprzednik - Kaczyński i ten drugi z PiS.

Tylko ta służba zdrowia - nadal nie sprywatyzowana :-?
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Mazowieckie :::”