Lybra - wartość hodometru mniejsza niż licznika

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Lybra - wartość hodometru mniejsza niż licznika

Post autor: Krzysiek82 » 16 lis 2009, 18:43

Znajomy ma kabelek vag kkl usb, więc podłączyłem sobie wózek do laptopa. Sprawdziłem ten cały hodometr (odometer w Unidiagu) i mam następującą sytuację:

Licznik w samochodzie pokazuje 232 683 km
Hodometr odczytany za pomocą Unidiaga pokazuje 1.857e5 co daje 185 700 km

Rozumiem dwie sytuacje:
1. Licznik i hodometr mają taką samą wartość = nikt nie grzebał (nie kręcone) / grzebał i się znał zmieniając oba liczniki (kręcone oba)
2. Licznik ma mniejszą wartość niż hodometr = ktoś grzebał, zmniejszył licznik, ale zostawił hodometr bo nie umiał / nie wiedział

A o czym może świadczyć mniejsza wartość hodometru od licznika?

Gość

Odp: Lybra - wartość hodometru mniejsza niż licznika

Post autor: Gość » 16 lis 2009, 20:15

Odometr w unidiagu pokazuje bzdury,ma się to ni jak do rzeczywistosci.Dla potwierdzenia nie wszystkie dane są ok /np.ładowanie 13,5 w realu 14,0/temperatura w motorze 2,5 -20C w realu 90C/ja już się przyzwyczaiłem.Twoje tłumaczenie 1.857e5 to nie to samo co 185 700.Najlepiej zczytaj zawartośc pamięci licznika i w odpowiednim wierszu jest zapis o przebiegu.Natomiast sterownik silnika bosch edc 15c7 w makaronie nie ma możliwości zapisania przebiegu,jeszcze raz powtarzam edc 15c7.Unidiag nie komunikuje sie z licznikiem po tym adresie ,musisz przepiąć piny podać zasilanie i zmienić adres pamięci licznika.to nie jest vw,proszę nie siać bzdur.Na przyszłość mała uwaga zanim zaczniesz rozpowszechniać swoje teorie z kosmosu poszukaj w necie. : czerwona : : czerwona : : czerwona : : czerwona : : czerwona : : czerwona : : czerwona :


na przyszłość poczytaj o sterowniku bosch edc 15,a potem wypisuj bzdety
Ostatnio zmieniony 16 lis 2009, 20:29 przez Gość , łącznie zmieniany 1 raz.

Codee

Odp: Lybra - wartość hodometru mniejsza niż licznika

Post autor: Codee » 16 lis 2009, 20:24

Dodam swoje pięć groszy:

Jakby każdy programik mógł zmieniać zapis w hodometrze to każdy handlarzyk by Lancie ściągał jak volkswageny.

Na nasze szczęście do włoszczyzny trzeba mieć podejście i to rozkopać żeby coś zmienić.
Krótko mówiąc handlarzyki są za głupie na zmiany w hodometrze potrafią tylko licznik cofnąć, należy dodać że czasem tego nie zrobią jak trzeba i przez uszkodzony licznik cały samochód się pier : cenzura : doli.

Osobiście nie spotkałem się z warsztatem który hodometr w Lybrze cofnął - zwłaszcza dobrze żeby auto było po takim zabiegu sprawne.

Gość

Odp: Lybra - wartość hodometru mniejsza niż licznika

Post autor: Gość » 16 lis 2009, 20:38

Kol.Krzysiek82
W lancii lybrze przebieg pojazdu zapisany jest w liczniku.Unidiag po tym adresie/0X10/ komunikuje się z ecu silnika,więc proszę nie wypisywać bzdetów jak nie ma sie pojęcia.Powtarzam to nie szmelcwagen.Proszę przeliczyć 185700km to dla pamięci licznika 2D564
Kol.Codee
Aby dobrze cofnąć licznik/bez uszczerbku dla instalacji/potrzeba tylko chęci i staranności.Jest jeszcze prościej jak po niemiecku/czytaj.grupa vw/.Miałem do czynienia z perfekcyjnymi robótkami,które bardzo ciężko odróznić od orginału jednak przy odpowiedniej praktyce jest to do wykrycia ale nigdy nie jestem pewien na 100 %.

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Lybra - wartość hodometru mniejsza niż licznika

Post autor: Krzysiek82 » 16 lis 2009, 20:54

jan123456 pisze:Odometr w unidiagu pokazuje bzdury,ma się to ni jak do rzeczywistosci.Dla potwierdzenia nie wszystkie dane są ok /np.ładowanie 13,5 w realu 14,0/temperatura w motorze 2,5 -20C w realu 90C/ja już się przyzwyczaiłem.Twoje tłumaczenie 1.857e5 to nie to samo co 185 700.Najlepiej zczytaj zawartośc pamięci licznika i w odpowiednim wierszu jest zapis o przebiegu.Natomiast sterownik silnika bosch edc 15c7 w makaronie nie ma możliwości zapisania przebiegu,jeszcze raz powtarzam edc 15c7.Unidiag nie komunikuje sie z licznikiem po tym adresie ,musisz przepiąć piny podać zasilanie i zmienić adres pamięci licznika.
Rozumiem, nie wiedziałem o tym. Przeczytałem coś nie coś na forum Alfy, sprawdziłem u siebie według tamtych wypowiedzi i zapytałem jak to jest. Unidiaga też pierwszy raz podpinałem. 1.875e5 jest innym matematycznym zapisem liczby, więc myślałem że to jest taka wartość (e5 to mnożenie 10^5 z punktu matematyki).
jan123456 pisze:to nie jest vw,proszę nie siać bzdur.Na przyszłość mała uwaga zanim zaczniesz rozpowszechniać swoje teorie z kosmosu poszukaj w necie. : czerwona : : czerwona : : czerwona : : czerwona : : czerwona : : czerwona : : czerwona :
na przyszłość poczytaj o sterowniku bosch edc 15,a potem wypisuj bzdety
Nie jestem mechanikiem, przeczytałem na forum Alfy na ten temat trochę. Wpadł mi w ręce kabel, podpiąłem komputer, odczytałem wartość. Biorąc pod uwagę to co przeczytałem na forum Alfy grzecznie i spokojnie zapytałem tutaj co to może być i nie widzę tutaj swoich teorii z kosmosu i siania bzdur, tylko normalne pytanie do mądrzejszych od siebie. Ja wiem, raz mi odpisywałeś rzeczowo na moje problemy, ale teraz trochę pojechałeś arogancko po mnie i nie rozumiem tego :-? . Ja nic nie stwierdziłem, coś zauważyłem i o to zapytałem chcąc wiedzieć na czym stoję. Na forum Alfy wiele osób o tym pisało i im się zgadza zapis licznikowy z tym co pokazywał Odometr w Unidiagu. Nie każdy jest mechanikiem, nie każdy się zna, a pytając na forum nie odbieram chleba żadnemu mechanikowi w Polsce, bo i tak większości rzeczy sobie sam nie naprawię i trafię do nich tak czy siak. Bzdur też nie sieję, bo nie mądruję się w tematach, na których się nie znam. Po prostu się tylko pytam odnośnie tego, co się sam dowiedziałem / przeczytałem. Taka mała uwaga na przyszłość.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra - wartość hodometru mniejsza niż licznika

Post autor: wujekp » 16 lis 2009, 21:03

Jan - wyluzuj. :gitara:

Kolega nie ma takiej wiedzy jak Ty dlatego pyta.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra - wartość hodometru mniejsza niż licznika

Post autor: Taz » 16 lis 2009, 21:28

Dokładnie, Jan, wrzuć na luz, nie każdy jest taką Alfą i Omegą jak ty, a w pierwszym poście nie ma próby wmówienia komuś czegoś - więc nie rozumiem skąd twoja opryskliwość.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
bufi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2324
Rejestracja: 09 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Odp: Lybra - wartość hodometru mniejsza niż licznika

Post autor: bufi » 16 lis 2009, 21:34

Jan , zachowujesz się jak dr.House , czyżby to wpływ serialu na twoją psychikę ? :lol:

Gość

Odp: Lybra - wartość hodometru mniejsza niż licznika

Post autor: Gość » 16 lis 2009, 21:39

kol.krzysiek82
Juz raz opdowiadałem Tobie dlaczego ics pokazuje inny przebieg aniżeli licznik.Tu odsyłam do powyższego Twojego postu.Co do zabierania mi roboty to jesteś w błędzie ja lybra zajmuję się bo jest to popie........konstrukcja pod względem elektryki i elektronik/sorry wyjątek stanowi thesis/Jak przeczytasz moje pierwsze posty na tym forum to pisałem,że będę pisał 'doktorat' z lybry.To auto do dzisiaj mnie zaskakuje swoimi popie..... rozwiązaniami-prózno szukać w całym światku motoryzacyjnym.W tej chwili mam 15 meili na temat:
Mi unidiag pokazał .......... czy ten przebieg jest realny?Do jutra będę miał zawaloną skrzynkę.
Na forum alfy nie doczytałeś wszystkiego,zapytaj o diesla.Jak Ci powiem,że a nauczyłem się wymiatać włoskie wynalazki za pomocą KWP co Ty na to?/nie zawsze mam dostep do examinera/zapytaj ludzi na alfaforum czy KWP połączy się z alfą?Najgorsze jest to,że pózniej klient poczyta bzdety na różnych forach i takiemu cięzko cokolwiek wytłumaczyć,że nie ma racji-bo ktoś coś napisał nie wazne ,że to z kosmosu.

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Lybra - wartość hodometru mniejsza niż licznika

Post autor: Krzysiek82 » 16 lis 2009, 21:57

Ok, rozumiem. Ale Ty nie rozumiesz mnie. Ja nic Ci nie wciskam, ja się z Tobą nie kłócę, ja nie upieram się przy swoim. Ja nawet żadnej tezy nie postawiłem ani kategorycznego stwierdzenia. To co przeczytałem chciałem skonfrontować z tym co pokaże mi mój komputer w samochodzie. Sprawdziłem to sobie, otrzymałem coś dziwnego i zapytałem co to może być, BO JA NIE WIEM. Nie wysyłałem nikomu PW, nie wysyłałem nikomu maila w tej sprawie. Napisałem ogólnego posta na ogólnodostępnym forum. Nikogo nie wyzywałem, nikogo nie obraziłem. Zapytałem tylko. Jeśli tak jest jak piszesz, to ok. Ja jestem po matematyce i informatyce jeśli chodzi o wykształcenie. Dla mnie zapis 1.857e5 to zapis liczby zmiennoprzecinkowej w informatycznym języku. Z tego powodu przyjąłem, że tam jest wyświetlana wartość 185 700 bo 1.875e5 = 185 700 i tak jest po prostu. Dodatkowo będąc w jakimś wątku na forum Alfy większości osobom zapis zmiennoprzecinkowy z Unidiaga zgadzał się z licznikiem. Paru miało większy, więc stwierdzili że był cofany licznik. Ja miałem na odwrót i zapytałem co to może znaczyć. Wiem, że to nie Volkswagen, ale w końcu łączymy się z niemieckim sterownikiem Boscha kablem do Vag'a, więc skąd mogłem wiedzieć, że to nie jest wartość hodometru? W Internecie wszystko można przeczytać, a ile jest prawdy to wie każdy, kto jest dobry w swojej dziedzinie. Ja też się śmieję jak czytam porady domorosłych informatyków albo "znawców". Skoro przeczytałem coś, chciałem sprawdzić u siebie, a wyniki podać komuś, kto to zinterpretuje. I nie upieram się przy swoim, jak napisałeś to w ostatniej swojej wypowiedzi. Daję sobie wytłumaczyć, że jest inaczej. Cenię wiedzę innych (Twoją także, bo ją wykazałeś na tym forum nie raz, nie dwa), bo sam cenię swoją i wiem że jak ktoś ma coś sensownego do powiedzenia, to warto tego słuchać.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra - wartość hodometru mniejsza niż licznika

Post autor: wujekp » 17 lis 2009, 11:19

Krzysiek82 pisze:Ja jestem po matematyce i informatyce jeśli chodzi o wykształcenie.
Oooo ... Nie jestem sam na tym forum :D Witam kolegę "po fachu".
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Gość

Odp: Lybra - wartość hodometru mniejsza niż licznika

Post autor: Gość » 18 lis 2009, 20:46

Wybaczcie Panowie -PRZEPRASZAM JESLI KOGOŚ URAZIŁEM SWOJĄ WYPOWIEDZIĄ.

P.S. Ale kur..... mam dosyc pacjentów,którzy cosik przeczytaja na forum i potem ciężko jest gościa wyprostować.Powodzenia

grzechuz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 29 wrz 2009, 23:15
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Lybra - wartość hodometru mniejsza niż licznika

Post autor: grzechuz » 17 lut 2013, 11:42

U mnie jest następujący problem, na liczniku jest ponad 250 000 km a na odometrze pokazuje coś w okolicach 58 000 km a ja sam zrobiłem lybrą około 80 000. Co mam przez to rozumieć, Bo chyba coś ta liczba oznacza, czy włosi sobie wstawili pozycję, która może coś pokaże , ale co to już nikt nie wie:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”