Jaką benzynową Lybrę mam kupić?

Moderator: stabraf

szybka
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 11 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Jaką benzynową Lybrę mam kupić?

Post autor: szybka » 11 wrz 2009, 14:44

Witam!
Jestem świeży na forum.Waham się,co kupić.Oczywiście Lybra,ale diesel,czy benzyna?Głównie kręcę się
po Wa-wie na krótkich odcinkach.Dlatego,chyba lepsza byłaby benzynka 2,0l.Jakie są koszta utrzymania benzyny,głównie chodzi mi o wymianę rozrządu,spalanie i awaryjność silnika.Co do diesla,to słyszę same achy,ale
na krótkich odcinkach po mieście,to go zarżnę,bo zanim go rozgrzeję to już wyłączę.
Z góry dziękuję za info.
Szybka

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Odp: Benzyna

Post autor: tomek » 11 wrz 2009, 14:48

Jakie auto, jakie silniki, jakie pojemnosci i... jakie planowane przebiegi :)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Benzyna

Post autor: Nat » 11 wrz 2009, 15:15

Bierz benzynę ewentualnie z gazem, w sam raz na miasto.
Silnik 2,0 20V w Lybrze nie ma żadnych wad fabrycznych - nie oszczędzaj na częstotliwości wymian oleju, zmień pasek rozrządu i możesz hulać.

Spalanie w warszawskich korkach koło 10 litrów benzyny.

Rozrząd - kilkaset złotych niestety, bo to dość skomplikowana operacja.

P.S. Wejdź w swój profil i uzupełnij, żeś z Warszawy ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Jaką benzynową Lybrę mam kupić?

Post autor: Taz » 11 wrz 2009, 15:29

Jak jeździsz tylko po Warszawie, to może 1.6?
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1413
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Odp: Jaką benzynową Lybrę mam kupić?

Post autor: kaeres » 11 wrz 2009, 20:44

Wiadomo, że najlepsza jest benzyna 2.0 155KM ale przy przeznaczeniu samochodu tylko i wyłącznie do miasta to ja bym brał 1.6 ze względu na spalanie.
W 2.0 10l to możesz osiągnąć jak się będziesz ostro starał i delikatnie traktował pedał gazu, a z 1.6 10l może osiągniesz ale się starając w drugą stronę :)
Wiadomo z którego będzie płynęła większa frajda ale nie oszukujmy się 2-3l będzie więcej chlał.

szybka
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 11 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jaką benzynową Lybrę mam kupić?

Post autor: szybka » 11 wrz 2009, 21:35

Dzięki za podpowiedzi,chyba zdecyduje się na 2,0l,bo to ma kopa i jak,czytałem pali nie za ostro,a zawsze to 5 cylindrów,to i kultura pracy na pewno wysoka.W trasie można hulać bezstresowo i motor,podobno mało awaryjny,jeśli
chodzi szczgólnie o wariator.

Przemullo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 20 wrz 2009, 18:59
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Jaką benzynową Lybrę mam kupić?

Post autor: Przemullo » 29 wrz 2009, 20:29

od ponad tygodnia mam Lybrę 2.0 20V i powiem Ci że naprawdę jest czym jechać. Jak do czasami chcesz zaszaleć to na pewno będziesz zadowolony z 2.0
LYBRA LX 2.0 SW

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: Jaką benzynową Lybrę mam kupić?

Post autor: KGB » 22 paź 2009, 17:43

szybka pisze:Dzięki za podpowiedzi,chyba zdecyduje się na 2,0l,bo to ma kopa i jak,czytałem pali nie za ostro,a zawsze to 5 cylindrów,to i kultura pracy na pewno wysoka.W trasie można hulać bezstresowo i motor,podobno mało awaryjny,jeśli
chodzi szczgólnie o wariator.
ale szczgolnie awaryjny jezeli chodzi o panewki :x
nie wiem czy jest sens szukac danego silnika ,zwlaszcza w samochodach ,ktorych nie za duzy wybor jest ,
skupilbym sie na znalezieniu dobrego stanu za przyzwoite pieniadze ,a jaki tam silnik bedzie to juz trudno ,
choc sam czasami zaluje ,ze nie szukalem uparcie kappy 3.0 ,bo mozliwe ,ze by dluzej pojezdzila niz 2.0 :roll:

Boorek

Odp: Jaką benzynową Lybrę mam kupić?

Post autor: Boorek » 22 paź 2009, 18:21

KGB pisze:
szybka pisze:Dzięki za podpowiedzi,chyba zdecyduje się na 2,0l,bo to ma kopa i jak,czytałem pali nie za ostro,a zawsze to 5 cylindrów,to i kultura pracy na pewno wysoka.W trasie można hulać bezstresowo i motor,podobno mało awaryjny,jeśli
chodzi szczgólnie o wariator.
ale szczgolnie awaryjny jezeli chodzi o panewki :x
nie wiem czy jest sens szukac danego silnika ,zwlaszcza w samochodach ,ktorych nie za duzy wybor jest ,
skupilbym sie na znalezieniu dobrego stanu za przyzwoite pieniadze ,a jaki tam silnik bedzie to juz trudno ,
choc sam czasami zaluje ,ze nie szukalem uparcie kappy 3.0 ,bo mozliwe ,ze by dluzej pojezdzila niz 2.0 :roll:
w Lybrach panewki nie padają ;)

randix
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2009, 13:23
Lokalizacja: Łódź

Odp: Jaką benzynową Lybrę mam kupić?

Post autor: randix » 02 lis 2009, 8:43

Witam,
A nie wiecie jak Lyberki 2.0 tudzież 1.8 znoszą gazowanie??
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Jaką benzynową Lybrę mam kupić?

Post autor: Nat » 02 lis 2009, 13:13

Witaj.
Sekwencja.
Sporo masz na ten temat w dziale LPG.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

htomek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 30 cze 2009, 17:10
Lokalizacja: Łomża

Odp: Jaką benzynową Lybrę mam kupić?

Post autor: htomek » 03 lis 2009, 14:57

...moz enie zdecydowanie ale 2.0 jak wpomniano wczesniej nie ma wad fabrycznych ja mam 1.8 w gazie coz,, czasem wariatok slychac a tak jesli chodzi o reszte to oka...nie ma raczej roznicy spalanie w trasie moge naprawde zejsc do 6.9 litra po miscie rownie jak sie jedzie to 11 jaks ie staje na swiatlach to 12 ;) ... ale ciagle klima chodzi :) ... i tu mam pytanie lekko poza tematem - strasznie paruja szyby macie jakis pomysl z jakich powodow??

reasumujac kazda lyberka zadbana czy to 1.6 czy 1.8 czy 2.0 bedzie smigac jak marzenie podoba mi sie okreslenie jednego z forumowiczow "kaprysna wloszka" ;) - zapozyczam ;)

Awatar użytkownika
Limak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 126
Rejestracja: 23 paź 2009, 10:56
Lokalizacja: Stalowa Wola

Odp: Jaką benzynową Lybrę mam kupić?

Post autor: Limak » 03 lis 2009, 18:31

Ja kupilem Lybre 1.6.
Akurat taka mi sie trafila jako pewny egzemplarz (chyba pewny, wyjdzie w praniu ;)).
Mieszkam w miescie okolo 70k mieszkancow, przewaznie jezdze sam, duzo krotkich miejskich odcinkow, strefa podmiejska... wypad dalszy moze z raz na miesiac.

Zrobilem Lancia do tej pory jakies 1300km (w ciagu nieco ponad 2 tygodni). Pierwsze wrazenia co do silnika jakies mam.
Rozrzad: pasek Contitech, napinacz i rolka tez jakiejs dobrej firmy - polecany przez zaprzyjazniony sklep z czesciami. 240,- PLN.
Oleju weszlo ponizej 4 litrow. Mobil1 SuperS 10W40 wraz z filtrem i wymiana 130,- PLN.
Koszty wymian eksploatacyjnych - dobre : ok2 :

Temat spalania:

1] pierwsze tankowanie w Warszawie na Statoilu pod korek NoPB95.
Do zapalenia sie rezerwy przejechalem 590km.
40 minut w korkach warszawskich, trasa do domu tuz po zakupie (250km) z predkosciami przelotowymi 90-120km/h i moze ze 2 razy przeciagnieta cos wyzej ;) + reszta na miescie + ze 4 przejazdy po 25km.
Srednio wyszlo 8,21 litra.

2] drugie tankowanie u siebie w miescie na Statoilu pod korek NoPB95 ;)
Przejechalem na baku 670,5km.
200km w trasie. Reszta w miescie i strefa podmiejska. Raczej spokojnie, ale kilka testdrive'ow (dopiero teraz, bo trzeba bylo zrobic rozrzad ;)) dla znajomych i kilka startow spod swialem celem sprawdzenia jak cieka Lancia... 8,26 litra srednio.

Powiem Wam - jestem zadowolony. Przy takim srodowisku eksploatacji jest dla mnie wystarczajacy ten silnik.
Przesiadlem sie z AR146 1.4TS 103CV - takze moc ta sama, moment o 20Nm nizszy, ale i masa mniejsza.
Lancia ma dluzsze przelozenia skrzyni, wyzszy moment - w miescie radzi sobie subiektywnie lepiej.

Minus: przy czterech osobach na pokladzie + bagaze wyprzedzanie mozliwe, ale nie sprawiajace satysfakcji. No ale to oczywiscie przy tym silniku mysle... i kto go wybiera musi sie z tym liczyc.

Jesli pojawia sie jakies pytania - z checia podziele sie wrazeniami.
Tych modeli w 1.6 za duzo nie ma, takze mnie pytajcie smialo : yesyes :

BTW: jak kiedys w przypadku Alfy tak i teraz prowadze arkusz Excela z dokladnymi wyliczeniami dot. spalania, kosztow napraw i wydatkow eksploatacyjnych. Co jakis czas przedstawie raport na forum z uzytkowania.
Jak na koła samochodu
nawijamy życia wstęgę,
gaz do dechy i do przodu
ze zmiennikiem ręka w rękę!

Awatar użytkownika
schumik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 06 lip 2009, 13:08
Lokalizacja: Kielce

Odp: Jaką benzynową Lybrę mam kupić?

Post autor: schumik » 06 lis 2009, 7:57

Jeśli bym znalazł jeszcze raz lyberkę w dobrym stanie z 2.0 20V to bym brał i się nie zastanawiał. Mi w mieście autko pali na poziomie 11,5 l benz., ostatnio założyłem sekwencję LPG i spalanie tegoż ustaliło się na poziomie 13,0 l/100 km. Też samo miasto i średnia pr. wg kompa 33 km/h! Myślę że na trasie gaziwo w ilości 11 litrów ten silnik zaspokoi.

Rozrząd kompletny z pompą wody kosztował mnie 390 zł (części takie jak na pierwszy montaż dostarczane do fabryki). Robocizny nie liczę bo robiłem to z z ojcem :).Oczywiście oleje + filtry, wymiana wszystkich innych płynów też konieczność.

Swoją drogą Nat niewiem jak Ci wyszło 10 l/100 km w tym silniku.... ale gratuluje ;-).
Ważne żeby dobrze wejść w zakręt, potem to już jakoś będzie....
Lancia Lybra 2.0 LX + LPG
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Jaką benzynową Lybrę mam kupić?

Post autor: Nat » 06 lis 2009, 9:25

Bo ja liczę spalanie na podstawie tankowań, a nie ze wskazań komputerka ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”