Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
wpieriod
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:01
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: wpieriod » 26 maja 2009, 14:11

Cześć,
mam do Was pytanie i zarazem ogromną prośbę.
W ciagu najbliższych dni muszę podjąć decyzję, jaką sekwencję zapodać mojej Luci aby Jej nie skrzywdzić.
Mam dwie opcje:
- BRC + wtryski keihin - 3900pln w Olsztynie
lub
- STAG300+ na Magic Jetach - 2500pln w Radomiu.

Proszę o rady poparte argumentami:), z góry serdeczne dzięki :D
_____________________________________________
Karol
nie ma jak LANCIA:)
Luci K.V6 AUTOMAT, ur.1999, temperamentna i delikatna zarazem.

david_b
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: david_b » 26 maja 2009, 15:21

Cześć!Stag 300plus jest wystarczający do Lancii K V6.
Napisz jeszcze jaki reduktor Ci zaproponowali, wtryski magic jet mam u siebie 25 tyskm bez problemów.(oprócz spalania LPG,ale to ogarnąłem)
Na stagu 300 bez plusa ;) zrobiłem 50tysięcy. Ale czemu Radom?
W Warszawie jest warsztat,który zamontuje Ci to prawidłowo,chyba Migaz się nazywa na ul.Modlińskiej.
Dokładny namiar na ten warsztat powinien Ci dać larry z tego forum.Szczegóły odnośnie komponentów instalacji pytaj na forum AC gaz,lub LPG.info.pl
Co do BRC się nie wypowiadam,ale zdania są mocno podzielone,gdybym miał wydać kasę,to wolałbym Landirenzo omegas.
P.S.
Nie spiesz się z montażem,najpierw się zorientuj co i jak,bo potem ciężko coś uzyskać od gazowników.

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: Krzys » 26 maja 2009, 15:30

Jeśli chodzi o elektronikę to BRC w niczym nie jest od Staga lepszy. Lepsze są wtryski keihin od Magiców. Polecałbym STAG 300 + Matrix + reduktor EG 200, to zestaw economic. Jeśli masz kasę to zainwestuj w Landi Renzo Omegas.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: Nat » 26 maja 2009, 16:32

Trochę offtop, bo dot. 4 cylindrowca, ale miałem kiedyś BRC w Hondzie, montowany u niby najlepszego na owe czasy gazownika (czakram) i to była porażka, która skutecznie zniechęciła mnie do gazowania aut.
Stag 300 zbiera na forum pozytywne opinie.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: KGB » 31 maja 2009, 22:42

lepiej drugi zestaw ,ale jakis po kosztach jest ,albo goscie nie wiedza ,ze maja gazowac 6cyl : gafa :

Awatar użytkownika
wpieriod
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:01
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: wpieriod » 01 cze 2009, 7:43

KGB pisze:lepiej drugi zestaw ,ale jakis po kosztach jest ,albo goscie nie wiedza ,ze maja gazowac 6cyl : gafa :
Wiedzą, lecz już sobie odpuściłem gdyż reduktor jaki chca założyć to KME Silver i on nie pociągnia tej mocy silnika.
(O innych reduktorach nie chcą rozmawiać)
_____________________________________________
Karol
nie ma jak LANCIA:)
Luci K.V6 AUTOMAT, ur.1999, temperamentna i delikatna zarazem.

Awatar użytkownika
jaro1959
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 410
Rejestracja: 20 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: jaro1959 » 01 cze 2009, 8:26

Jeździłem na BRC cztery lata. Uważam instalację za b. dobrą, jedynie kwestia mechanika zakładającego i regulującego. U mnie akurat nie mieli za bardzo pojęcia, jeździłem na gwarancji co kilka dni na regulacje. Dopiero jak się wziąłem sam auto odżyło. Okazało się że ustawiali za ubogą mieszankę na wolnych obrotach i komputer zbierał błędy. Od tej pory do sprzedaży samochodu jeździłem bez najmniejszego problemu. Sąsiad w tym czasie, jeżdżąc na Stagu systematycznie coś wymieniał lub regulował.

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: KGB » 01 cze 2009, 12:06

wpieriod pisze:
KGB pisze:lepiej drugi zestaw ,ale jakis po kosztach jest ,albo goscie nie wiedza ,ze maja gazowac 6cyl : gafa :
Wiedzą, lecz już sobie odpuściłem gdyż reduktor jaki chca założyć to KME Silver i on nie pociągnia tej mocy silnika.
(O innych reduktorach nie chcą rozmawiać)
a tam gadasz - jak maja silvery to maja tez goldy ,czyli doplata 100-150pln

Awatar użytkownika
wpieriod
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:01
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: wpieriod » 01 cze 2009, 16:42

KGB pisze:
wpieriod pisze:
KGB pisze:lepiej drugi zestaw ,ale jakis po kosztach jest ,albo goscie nie wiedza ,ze maja gazowac 6cyl : gafa :
Wiedzą, lecz już sobie odpuściłem gdyż reduktor jaki chca założyć to KME Silver i on nie pociągnia tej mocy silnika.
(O innych reduktorach nie chcą rozmawiać)
a tam gadasz - jak maja silvery to maja tez goldy ,czyli doplata 100-150pln
Naczytałem się o problemie występującym w goldach - a mianowicie niedogrzewaniu gazu przy dynamicznej jeździe.
_____________________________________________
Karol
nie ma jak LANCIA:)
Luci K.V6 AUTOMAT, ur.1999, temperamentna i delikatna zarazem.

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: Dziadek » 01 cze 2009, 16:52

Łatwo można sprawdźić czy reduktor pociągnie na każdym reduktorze przynajmniej BRC jest napisane do jakiej mocy silnika podchodzi propnuję pociągnąć przewód fi 8 ze zbiornika do reduktora u nas w zakładzie tak robimy.
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: KGB » 01 cze 2009, 21:22

wpieriod
na szczescie stag300 ma korekte po temp. gazu :P
lepiej niedogrzany gaz, niz duzy spadek cisnienia na silverze

Dziadek
metoda na "co jest napisane" na reduktorze jest bardzo zawodna metoda,
a rurka fi 8 pod autem jest bardzo przereklamowanym patentem, zwlaszcza do silnikow mniejszych niz 5l i gdy na drodze gazu sa zatoryw postaci laczen nie przystosowanych do przelotu fi6

krzychc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 18 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Namysłów

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: krzychc » 01 cze 2009, 23:14

Ja też rozważam montaż Staga 300. Na opolszczyźnie chcą mi zamontować staga do 3.0V6 za 2800 z reduktorem Gold. Czy faktycznie problem Golda z niedogrzanym gazem to poważny problem? Mam do Was jeszcze pytanie odnośnie zbiornika gazu - jaki maksymalnie udało Wam się wcisnąć zamiast koła zapasowego - u mnie dojazdówki? Pomijam modyfikacje ze styropianem i podniesieniem płaszczyzny bagażnika. Po zmierzeniu wysokości wnęki na zapas stwierdzono, że zmieści się tam maksymalnie zbiornik 30 litrowy, co przy założeniu 80% napełnienia nie wystarczy na przejechanie 200km!!! Jak Wy sobie poradziliście z tym tematem? Z tyłu za nie składanymi fotelami zmieści się baniak około 80 litrów ale szkoda mi przestrzeni bagażowej. Jaki maksymalnie zbiornik wejdzie w miejsce zapasu?

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: KGB » 02 cze 2009, 0:08

ja wkladam 55l , 630/220 i bedzie troche wystawala,ale trudno ,na butli tez mozna klasc bagaze,
jak chcesz miec duzy zasieg to wkladaj walca - bagaznik i tak duzy pozostanie ,a butla 80-90l wejdzie bez problemow

krzychc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 18 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Namysłów

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: krzychc » 13 cze 2009, 12:53

KGB pisze:ja wkladam 55l , 630/220 i bedzie troche wystawala,ale trudno ,na butli tez mozna klasc bagaze,
jak chcesz miec duzy zasieg to wkladaj walca - bagaznik i tak duzy pozostanie ,a butla 80-90l wejdzie bez problemow
ile będzie Ci wystawał zbiornik?

db7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 29 mar 2009, 14:58
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: db7 » 13 cze 2009, 15:36

ja mam kappe 2.0 VIS i jakiś miesiąc temu założyłem zestaw: stag 300, reduktor tomasetto (wersja gold do 200 KM) i butla w kółko zapasowe choć dzisiaj trochę żałuje, że nie wziąłem walca bo w kappie i tak siedzenia się z tyłu nie składają...jednak butle mam do której wchodzi 45-48 l gazu, trochę wystaje ponad podłoge i będe musiał kiedyś się tym zająć ale co do samego zestawu to jak narazie jest wszystko ok, to moje trzecie zagazowane auto, wcześniej miałem xantie z podobnym zestawem tylko słabszy reduktor, zrobiłem nią 50 tyś km i nie było żadnego problemu, także jest to ekonomiczny i jak w moim przypadku nie sprawiajacy problemów zestaw, dałem za niego 2500 zł, choć przyznam że brałem pod uwagę BRC czy Omega za ok. 4000 tyś zł, jak narazie nie żałuję wyboru

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”