Lybra - Odkręcenie śrub zabezpieczających bez klucza

Awatar użytkownika
Jarek_Jarecki
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2029
Rejestracja: 19 wrz 2007, 0:00
Imię: Jarek
Lokalizacja: Świdnica/Legnica
Kontakt:

Lybra - Odkręcenie śrub zabezpieczających bez klucza

Post autor: Jarek_Jarecki » 03 kwie 2009, 8:46

...drodzy koledzy i kolezanki....głupota ludzka nie zna granic...

zgubiłem gdzies nakładkę, na śruby zabezp. do alufelg....i mam problem, bo nie moge zmienic zimówek na letnie...i co najgorsze, opakowanie po tych srubach, wraz z kodem do dorobienia tez zapodziałem gdzies...i nie wiem gdzie....

pomóżcie, w jaki sposób mogę je odkręcic ??

Lybra 2.0
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2009, 13:34 przez Anonymous, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Porawiłem temat ;)

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Odp: Odkręcenie śrub zabezpieczających

Post autor: vincenzo » 03 kwie 2009, 9:18

no to się teraz okaże czy mamy jakieś dobrego złodziejaszka alusków w Klubie :D jeśli coś poradzi ;) ;)
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
Chasqui
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 291
Rejestracja: 14 kwie 2008, 0:00

Odp: Odkręcenie śrub zabezpieczających

Post autor: Chasqui » 03 kwie 2009, 9:26

Ja bym się sporo pokręcił po motoryzacyjnych. Może akurat trafi się taki sam komplet.
Bardziej brutalnym wyjściem jest rozwiercenie i wykręcenie ich rozwiertakiem(czy jak to się tam nazywa)

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Odp: Odkręcenie śrub zabezpieczających

Post autor: Duch-Dziadka » 03 kwie 2009, 9:33

Poszukaj na allegro...moze ktos ma cos takiego...i moze bardziej po sprzedawcach alusow niz sklepach motoryzacyjnych... :D

Awatar użytkownika
Jarek_Jarecki
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2029
Rejestracja: 19 wrz 2007, 0:00
Imię: Jarek
Lokalizacja: Świdnica/Legnica
Kontakt:

Odp: Odkręcenie śrub zabezpieczających

Post autor: Jarek_Jarecki » 03 kwie 2009, 9:59

noo - musze cos w miare szybko wykombinowac - chce jechac jutro na weekend do Czech...i moze byc niebezpiecznie tak jechac - w razie "gumy" to tragedia :(

Awatar użytkownika
FajeK
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 441
Rejestracja: 28 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Głuchów

Odp: Odkręcenie śrub zabezpieczających

Post autor: FajeK » 03 kwie 2009, 10:40

w razie gumy to zakup sobie zapasówke w sprayu tam nie ma potrzeby demontowania kola
btw kolega tez twierdził kiedys ze zgubił nakadke do szpilki przyspawał srube i w ten sposob odkrecil pare dni puzniej znalazl pod siedzeniem ta nakladke (zgadnijcie jaka mial mine ) przeszukaj bagaznik i ewentualnie zrób foto szpilek i jakis w miare dokładny rysunek z wymiarami (przyda sie suwmiarka) a potem idz do sklepu ( napisz na allegro ) gdzie kupowałes te sruby daj im zdjecie i ten rysunek moze oni cos dobiora a tak na szybko to podjedz do jakiegos sklepu z aluskami moze beda mieli na stanie kilka komppletów i akuratnie cos sie uda dobrac
zycze powodzenia
pozdraiwiam
była prisma i delta I a teraz jest Kappa :D

Przemic
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Odkręcenie śrub zabezpieczających

Post autor: Przemic » 03 kwie 2009, 10:55

zależy jakie zabezpieczenia
na niektóre można nabić klucz (nasadkę) o minimalnie mniejszym rozmiarze, nabić na siłę i przekręcić, da się bo zwykłe klucze są dość miękkie - robiłem tak 2 razy (w swoim aucie), za każdym razem rozwaliłem po 2 nasadki
jeśli się nie uda można do zabezpieczenia dospawać blachę i za nią odkręcić - ale jest ryzyko porysowania felgi, zwłaszcza jak są głębokie gniazda

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11995
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Odkręcenie śrub zabezpieczających

Post autor: topcio » 03 kwie 2009, 10:57

jedź do doświadczonego wulkanizatora, na pewno sobie da radę :D , znam to z autopsji

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

Odp: Odkręcenie śrub zabezpieczających

Post autor: letnik22 » 03 kwie 2009, 11:39

Jak nic nie dobierzesz u gumiarzy (maja różne nakładki) to powiedz im, zeby odkręcili śruby niszcząc je. (Nabijają na śrubę jakąś ostrą stalową nakładkę do klucza i odkręcają). No i musisz mieć ze sobą nowe śruby...

Awatar użytkownika
Jarek_Jarecki
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2029
Rejestracja: 19 wrz 2007, 0:00
Imię: Jarek
Lokalizacja: Świdnica/Legnica
Kontakt:

Odp: Odkręcenie śrub zabezpieczających

Post autor: Jarek_Jarecki » 03 kwie 2009, 14:57

Przemic pisze:zależy jakie zabezpieczenia
na niektóre można nabić klucz (nasadkę) o minimalnie mniejszym rozmiarze, nabić na siłę i przekręcić, da się bo zwykłe klucze są dość miękkie - robiłem tak 2 razy (w swoim aucie), za każdym razem rozwaliłem po 2 nasadki
jeśli się nie uda można do zabezpieczenia dospawać blachę i za nią odkręcić - ale jest ryzyko porysowania felgi, zwłaszcza jak są głębokie gniazda

ok!
zrobiłem tak, jak pisałes! - nasadka i młotek :)

dosyc sprawnie poszło....az strach - bo kazdy moze tak zrobic...:/

dziekuje za wszystkie pomocne odpowiedzi :)

a moderatora dodatkowo o zamkniecie tamatu :)

Zablokowany

Wróć do „Pozostałe”