Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: Sharuga » 25 mar 2009, 12:43

Przetrzepałem opcję szukaj, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, jak sprawdzić występowanie ESP?
Sądząc po wzorze felg, mam wersję lx, czyli niby ESP powinno być, ale lampka na desce się nie zapala po przekręceniu kluczyka. Może spalona żarówka a może ESP nie ma? Jak ustalić jego obecność???
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: Nat » 25 mar 2009, 12:46

Zalezy od rynku (jak zawsze w Lancii) ale co do zasady- nie.
W standardzie był ABS z ASR.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odp: Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: Sharuga » 25 mar 2009, 13:35

Tylko powinien być wyłącznik ASR - a tego jakoś nie znajduję...
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: Nat » 25 mar 2009, 13:38

Mea culpa, pomydliły mi się te wszystkie literki.

Miało być: W standardzie był ABS z EBD.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odp: Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: Sharuga » 25 mar 2009, 13:49

To tak.
Wracając do tematu - jak wyniuchać czy jest ESP? Może jakiś dodatkowy sterownik w widocznym miejscu???
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Odp: Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: jenks » 27 mar 2009, 13:24

Sharuga pisze:To tak.
Wracając do tematu - jak wyniuchać czy jest ESP? Może jakiś dodatkowy sterownik w widocznym miejscu???
witam,przy hamulcu recznym,jest wylocznik asr ,jak jest to jest esp,kturego nie mozna wyloczyc

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odp: Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: Sharuga » 27 mar 2009, 15:58

I wszystko jasne. Niestety nie mam ASR i ESP :(
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Odp: Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: redy19 » 07 lut 2010, 11:18

Też się zacząłem nad tym zastanawiać ostatnio, bo widzę, że kontrolka ESP na desce jest, tylko się nie świeci a widać ją pod światło. Nie wiem,czy kontrolka we wszystkich Lybrach jest, czy jak ?

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: Dudi » 07 lut 2010, 11:23

redy19 pisze:Tez sie zaczolem nad tym zastanawiac ostatnio bo widze ze kontrolka ESP na desce jest tylko sie nie swieci a widac ja pod swiatlo nie wiem czy kontrolka we wszystkich lybrach jest czy jak ?
Jest we wszystkich (przynajmniej po lifcie). Zegary są standardowe dla wszystkich wersji (za wyjątkiem szczegółów, np. obrotomierz inny dla wersjji JTD).
Tyle, że jak nie masz ESP to po prostu nigdy nie zaświeci.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
lukosm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 18 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: lukosm » 07 lut 2010, 12:53

W Lybrach system ( zresztą jak w całej rodzinie fiata) ESP ma swoją nazwę VDC. Układ znajduje się bezpośrednio pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego. Występował w wersji Intensa ale i dodatkowo na zamówienie w pozostałych( więc raczej w wersjach sprowadzonych). Występuje oczywiście z ASR, wiec nie posiadając ASR ( przełącznik na desce środkowej obok dźwigni ręcznego) nie masz również ESP czyli VDC. Kontrola trakcji nie posiada przełącznika i przynajmniej w mojej wersji jest na stałe - bez możliwości odłączenia. ( Można zablokować układ ciągnąc ręczny zakręcie przez dłuższy czas ale to metoda której nie polecam.

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Odp: Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: redy19 » 07 lut 2010, 13:11

znaczy ze jak bo nie zrozumialem jest ta kontrolka bo ja widze ale nigdy sie nie zapalila mimi slizgania kol moze cos sie spalilo albo cos ? dodal ze moja lybra jest z 2002 roku

A ponad to to mam tez zagadke odnosnie kontrolki ktora sie znajduje miedzy kontrolka EOBD a ESP w instrukcji nie ma jej opisanej i nie wiem co ona oznacza

bobik123

Odp: Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: bobik123 » 07 lut 2010, 13:48

redy19 pisze:
A ponad to to mam tez zagadke odnosnie kontrolki ktora sie znajduje miedzy kontrolka EOBD a ESP w instrukcji nie ma jej opisanej i nie wiem co ona oznacza


Jesli chodzi o tą zaznaczą na żółto to kontrolka wystepująca w wersjach z automatyczną skrzynią biegów->kontrolka sterownika automatycznej skrzyni biegów
s.JPG
kol.Luksom napisał;
W Lybrach system ( zresztą jak w całej rodzinie fiata) ESP ma swoją nazwę VDC. Układ znajduje się bezpośrednio pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego. Występował w wersji Intensa ale i dodatkowo na zamówienie w pozostałych( więc raczej w wersjach sprowadzonych). Występuje oczywiście z ASR, wiec nie posiadając ASR ( przełącznik na desce środkowej obok dźwigni ręcznego) nie masz również ESP czyli VDC.


Nic bardziej mylnego:
Możesz mieć asr/kontrola poślizgu kół napędowych/bez esp/VDC kontrola trakcji pojazdu/
Jednak nie mozna mieć esp bez asr.Co do umiejscowienia?:
Esp jest zintegrowane z abs/nie mozna oddzielić esp od abs ,ponieważ jest to dodatkowa funkcja abs/,ponadto przy zastosowaniu esp musicie dodatkowo posiadać :
-czujnik kąta skrętu zamontowany bezpośrednio na przełączniku pod kierownicą
-czujnika ruchu pojazdu w trzech płaszczyznach zamontowany pod osłoną środkowego tunelu
-połączenie za pomocą sieci can ze sterownikiem silnika
-inny typ czujników abs przy kołachnie ma zębów na przegubie,piaście,tylko pierścień magnetyczny w łożysku
-inna logika sterowania zaswieceniem uszkodzeń systemu EBD/elektroniczny korektor rozdziału sił hamowania kół tylnych/proszę nie mylić z hill holder.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2010, 14:05 przez bobik123, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Odp: Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: redy19 » 07 lut 2010, 13:52

O wlasnie o ta kontrolke mi chodzi tylko ze ja mam monualna skrzynie. A wyjasnisz jeszcze z jakiej racji mam kontrolke ESP skoro chyba go nie posiadam ?

bobik123

Odp: Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: bobik123 » 07 lut 2010, 13:58

W kazdym liczniku wystepuja wszystkie kontrolki.Poprostu są nieczynne,bo nie masz poszczególnych sterowników,uboższe wersje auta

Awatar użytkownika
artjas
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 366
Rejestracja: 09 sie 2009, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra - jest w lx ESP w standardzie??

Post autor: artjas » 07 lut 2010, 16:37

redy19 pisze:A wyjasnisz jeszcze z jakiej racji mam kontrolke ESP skoro chyba go nie posiadam ?
Jest to przykład wszechobecnej tzw. racjonalizacji części, nie byłoby sensu produkować kilkunastu rodzajów liczników, wiązek itp. Części serwisowe są jeszcze bardziej zracjonalizowane, zamawiając nowa wiązkę do auta najczęściej będzie ona miała więcej wtyczek niż ta oryginalnie zamontowana.
byłe włoszki: Lybra SW 1.9 JTD, Croma 1.9JTD 16V Aut.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”