Delta II - wymiana nagrzewnicy

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1265
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Delta II - wymiana nagrzewnicy

Post autor: michalkrk » 06 mar 2009, 17:41

Chciałem zapytać o wymiary lub zastępowalność nagrzewnicy w Lancii Delcie TD z klimatyzacją. Czy np. w 1.6 była taka sama nagrzewnica?I najważniejsze jak wygląda jej demontaż - czy wychodzi bez problemu czy są jakieś pułapki.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2009, 18:27 przez michalkrk, łącznie zmieniany 1 raz.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1265
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Delta - wymiana nagrzewnicy

Post autor: michalkrk » 07 mar 2009, 16:21

na tylu użytkowników nikt nic nie wie?? :(
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Delta - wymiana nagrzewnicy

Post autor: matias21 » 07 mar 2009, 19:50

zobacz w eperze
Delta HPE 1.6 16v 96r ----->klik


Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1265
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Delta - wymiana nagrzewnicy

Post autor: michalkrk » 09 mar 2009, 18:29

naprawde nikt nie wie jak wyciągnąć nagrzewnice?prawdopodobnie w dedrze tak samo się wyciąga.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
Snooki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 296
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:00
Imię: Riczard
Lokalizacja: Warszawa

Delta - wymiana nagrzewnicy

Post autor: Snooki » 12 mar 2009, 16:28

Ja miałem z kilka miesięcy temu wymieniana nagrzewnicę oraz zawór nagrzewnicy. Wymiana polegała na demontażu całej deski, środkowej konsoli, schowka, więc rozbierania było sporo...
Była
Lancia Delta II '94 1.8 - R.I.P. 17.05.11
Jest
Lancia Lybra LX 1,9 JTD '01
Phedra 2.0 JTD '04
Musa 1.9jtd '07

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1265
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Delta - wymiana nagrzewnicy

Post autor: michalkrk » 12 mar 2009, 17:00

Dzięki wielkie!

Myślałem, że może uda się bez ruszania deski całej bo stanąłem w momencie kiedy nagrzewnica wychodzi do połowy bo ją wspomaganie blokuje.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Matt
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2010, 17:48
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Delta - wymiana nagrzewnicy

Post autor: Matt » 30 lis 2010, 20:49

mam pytanie- czy warto samemu bawić się w wyciąganie nagrzewnicy, czy lepiej oddać wszystko w ręce fachowców? mam obawy czy po demontażu wszystko wróci na swoje miejsce?

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1265
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Delta - wymiana nagrzewnicy

Post autor: michalkrk » 30 lis 2010, 22:27

Mnie się udało wszystko poskładać jak było i nic nie połamałem :) Jest to dość czasochłonne na pewno ale idzie zrobić to samemu tym bardziej jeśli ktoś nie boi się pogrzebać w aucie.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Paweu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 111
Rejestracja: 26 lis 2009, 22:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Delta - wymiana nagrzewnicy

Post autor: Paweu » 05 gru 2010, 13:07

Akurat w Delcie II wymiana nagrzewnicy jest bardzo łatwa w porównaniu do innych aut (przynajmniej w Delcie 1.6 - może w innych jest tak samo). Nie trzeba demontować całego kokpitu więc jeśli jakiś mechanik tak zrobił to gratulacje : czerwona :

Całą operacje przeprowadza się po stronie kierowcy - kierownica na max do góry, demontujemy osłonę tunelu po prawej stronie (chyba 3 srubki), osłonę zaworu nagrzewnicy, pozniej odkręcamy zawór nagrzewnicy (2 śrubki i śrubka od cięgna), podkładamy naczynie, niszczymy oryginalną opaskę na wężu odprowadzającym wodę, ściągamy węże, odkręcamy silniczek otwierający zawór nagrzewnicy, odkręcamy nagrzewnicę, odkręcamy taką czarną rurę co wchodzi pod kolumnę kierownicy(jedna śruba na dole i na górze), próbujemy wyciągnąć nagrzewnicę, ewentualnie można jeszcze odkręcić skrzynkę bezpieczników. Nagrzewnica powinna wyjść po kilku próbach. Ponowny montaż w odwrotnej kolejności :)

Awatar użytkownika
matrcinek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 82
Rejestracja: 10 paź 2010, 12:25
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Myślenice

Re: Delta - wymiana nagrzewnicy

Post autor: matrcinek » 09 cze 2011, 16:33

Paweu pisze:Akurat w Delcie II wymiana nagrzewnicy jest bardzo łatwa w porównaniu do innych aut (przynajmniej w Delcie 1.6 - może w innych jest tak samo). Nie trzeba demontować całego kokpitu więc jeśli jakiś mechanik tak zrobił to gratulacje : czerwona :

Całą operacje przeprowadza się po stronie kierowcy - kierownica na max do góry, demontujemy osłonę tunelu po prawej stronie (chyba 3 srubki), osłonę zaworu nagrzewnicy, pozniej odkręcamy zawór nagrzewnicy (2 śrubki i śrubka od cięgna), podkładamy naczynie, niszczymy oryginalną opaskę na wężu odprowadzającym wodę, ściągamy węże, odkręcamy silniczek otwierający zawór nagrzewnicy, odkręcamy nagrzewnicę, odkręcamy taką czarną rurę co wchodzi pod kolumnę kierownicy(jedna śruba na dole i na górze), próbujemy wyciągnąć nagrzewnicę, ewentualnie można jeszcze odkręcić skrzynkę bezpieczników. Nagrzewnica powinna wyjść po kilku próbach. Ponowny montaż w odwrotnej kolejności :)
Jak coś mi nie pójdzie dzisiaj tak jak mówisz, to masz moje auto na placu do roboty :D
Nie wszystko, co ma alufelgi jest sportowym wozem.

Paweu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 111
Rejestracja: 26 lis 2009, 22:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Delta - wymiana nagrzewnicy

Post autor: Paweu » 09 cze 2011, 21:08

A co tam moze pojsc nie tak? :) Trzeba doceniac ze wloski inzynier wymyslil taki sposob zamocowania nagrzewnicy aby nie bylo trzeba calego auta wybebeszyc :P

I jeszcze wskazowka - jak padnie Ci zawór nagrzewnicy (jak zacznie cieknąć) to w żadnym wypadku nie kupuj zamiennika. Odżałuj 80zł w ASO i kup oryginał. Miałem zamiennik i po miesiącu zaczął cieknąć i to w najmniej odpowiednim czasie. Dywaniki do suszenia i buty do wyrzucenia :P

Awatar użytkownika
matrcinek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 82
Rejestracja: 10 paź 2010, 12:25
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Myślenice

Re: Delta - wymiana nagrzewnicy

Post autor: matrcinek » 10 cze 2011, 13:07

Wszystko może pójść nie tak:D chociażby to, że nie masz garażu i zacznie Ci lać na głowę:D No ale.. jak na razie ominąłem nagrzewnicę kolankiem miedzianym;) A co do zaworu masz rację. Kupiłem nową nagrzewnicę z zaworem (zamiennik)założyłem sam zawór, rozkręciłem obudowy, założyłem nową uszczelkę i okazało się, że zawór cieknie gdzie indziej.. wytrzymał pół roku i śmietnik... Jak na razie jest ciepło to ogrzewanie nie jest potrzebne:)
Nie wszystko, co ma alufelgi jest sportowym wozem.

Paweu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 111
Rejestracja: 26 lis 2009, 22:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Delta - wymiana nagrzewnicy

Post autor: Paweu » 10 cze 2011, 17:09

Garaż do wymiany nie jest potrzebny. Tym bardziej w taką pogodę jak teraz. Całą operację przeprowadzasz wewnątrz auta, głównie z głową obok pedałów :) Mi zajęło to ok 3 godziny, ale robiłem przerwy, bo pozycja skrajnie niewygodna.
Powodzenia :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”