Lybra - kilka pytań po zakupie

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
PitchBlack
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 25 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pabianice

Lybra - kilka pytań po zakupie

Post autor: PitchBlack » 13 lip 2008, 7:32

Witam mam kilka pytan dotyczacych Lybry 1.8 benzyna kombi, mam ja od niedawna dlatego wiele rzeczy nie rozumie, nie znam i ciekawia mnie.

1.Czy ktos wie, a moze probowal zainstalowac wiekszej mocy zarowke w swietle cofania. Standardowa jest za slaba, powiny byc dwie lampki cofania. Czy jak zainstaluje wieksza zarowke to bedzie swiecic i czy bezpiecznik wytrzyma, a moze wymienic bezpiecznik na wiekszy?

2. Czy zawieszenie w Lybrze jest takie miekie czy ja mam amorki do wymiany.

3. Jakie czesci potrzebne sa do wymiany rozrzadu?
- wariator juz mam co jeszcze, czy pompe wody tez sie wymienia.
Co ile wymienia sie rozrzad?

To moje pytania, jest troszke tego jak ktos zna na jakies pytanie odpowiedz to piszcie.

Dzieki i Pozdrawiam
Pitch Black

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Lybra - kilka pytań.

Post autor: Sebastian » 13 lip 2008, 9:01

"PitchBlack" pisze: 2. Czy zawieszenie w Lybrze jest takie miekie czy ja mam amorki do wymiany.

Nie wiem jak tam Twoje amortyzatory/sprężyny, ale zawieszenie w Lybrze jest miękkie - ja mam nawet odczucie, że inżynierowie aż przesadzili z tymi 'komfortowymi' nastawami.
Silniki montowane w tym modelu potrafią mieć znaczną moc - a wtedy zawieszenie lekko nie daje sobie rady.


Pozdrawiam
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Lybra - kilka pytań po zakupie

Post autor: BJK » 13 lip 2008, 9:51

No ja mam też bardzo miękkie, do tego stopnia że na rondkach branych przy prędkości 50-60km/h kolano leci mi na drzwi, taki przechył...
Chyba trzeba będzie zaspawać to i owo ;)

dudekken

Lybra - kilka pytań po zakupie

Post autor: dudekken » 13 lip 2008, 9:55

AD1. Właściwie to w jakim celu chcesz założyć większą żarówkę?
AD2. Tak jak napisał Sebastian zawieszenie jest stosunkowo miękkie, jeśli chodzi o amorki to wizyta na stacji diagnostycznej odpowie ci na pewno.
AD3. O elementy rozrzadu najlepiej pytac posiadaczy silnika 1.8, co do pompy wody to jesli jest to jej pierwsze 100kkm to moze zostac, a jezeli leci juz drugie 100kkm to warto wymienic. Wmiana rozrzadu w naszych warunkach klimatycznych zalecana co 60-80tys km

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - kilka pytań po zakupie

Post autor: Nat » 13 lip 2008, 11:45

Co do wymiany rozrządu, to manal zaleca co 120 kkm, przesadzacze wymieniają co 60 kkm, (podobno gdześ komuś kiedyś pękł pasek po niewiele ponad 60 kkm), myślę że rozsądny kompromisem będzie 80-100 kkm. Z jednym zastrzeżeniem- po zakupie auta używanego, jeśli nie dostałbym od poprzedniego właściciela zapewnienia plus faktury (najlpiej z ASO) że rozrząd był bardzo niedawno wymieniany- wymieniłbym tak czy siak.


Żaówka cofania jest jedna i jeszcze nikomu nie wydała si za ciemna :lol:
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
PitchBlack
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 25 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pabianice

Lybra - kilka pytań po zakupie

Post autor: PitchBlack » 13 lip 2008, 15:42

No moze mi sie wydaje bo przetem jezdzilem Astra 2 i ona miala swiatlo wsteczne po obu stronach i oswietlala bardzo wyraznie ale to przeszlosc przyszlosc to Lybra :D

A moze ktos sie orietuje czy w silniku 1.8 jak peknie pasek rozrzadu to wszystko sie lamie czy moze te silniki sa bezkolizyjne?

Pozdrawiam
Pitch Black

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Lybra - kilka pytań po zakupie

Post autor: aro » 13 lip 2008, 15:58

Silnik 1.8 raczej nie jest bezkolizyjny :D Zobaczysz jak pęknie pasek rozrządu :lol:

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - kilka pytań po zakupie

Post autor: Nat » 13 lip 2008, 16:47

Jest kolizyjny.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”