Lybra - Kilka pytan.

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
CarvMachine
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 04 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Lybra - Kilka pytan.

Post autor: CarvMachine » 27 maja 2008, 11:25

Jako ze choroba zwana Lancia doskwiera mi mocno, moja dedra wchodzi w posiadanie małżonki ja przymierzam sie do zakupu Lybry. W zwiasku z tym probuje usystematyzowac moja wiedze i prosze znawcow o pomoc.

1. Czy do fabrycznego audio w Lybrze (bose lub nie) da sie podlaczyc uzadzenia na wejscia AUX (np, mp3 palyer) jezeli tak to jakim kabelkiem.
2. Od ktorego roku nastapil "lifting" silnikow jtd??
3. Wyposazenie, niedawno ktos wklejal linka do pdf'a z wyposazeniem lybry ale urodzily mi sie dwie niescislosci
a) tam sa 4 wersle buisnes, LS, LX, Emblema....wiec o co chodzi z wersja intensa?? czy byly jeszcze jakies inne??
b) w tym pdf'ie pisze ze kazdy LX mial navi i tel natomiast w ogloszeniach sprzedarzy nie kazdy LX je ma?
4. Czy różnica obslugi eksploatacyjnej (ceny) 2,4 jtd a 1,9 jtd jest znaczaca czy raczej marginalana?
5. Skora licowana to tylko emblema??
6. Czy majac w kompie pokladowym jezyk niemiecki da sie go zmienic z poziomu softu na angielski czy czeka nas wizyta w aso?? Lub czy w aso da sie zmienic jezyk na polski i ile to kosztuje??

Dziekuje z gory za odpowiedzi, naczytalem sie troszke o lybrze ale potrzebuje jesze usytematyzowania mojej wiedzy.

POzdrawiam.

Marc_B
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 19 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Lybra - Kilka pytan.

Post autor: Marc_B » 27 maja 2008, 11:49

AD 1. SZUKAJ
AD 2. Tu się mogę mylić ale w 2000 1,9 do 110 KM a 2,4 do 140KM, później 2001 1,9 do 115 KM i 2002 2,4 do 150 KM
AD 3.Wyposażenie to temat rzeka.Ja się doliczyłlem 5 poziomów :
-busines
-LS
-LX
-intensa
-emblema
w kolejności od najbiedniejszego do najbogatszego.
Z tym że bylo tak wiele wariantów,że ciężko określić co w danej wersji było standardem.
b).Navi to opcja.Występuje zawsze z telefonem,jednak opcja.
AD 4.Różnica jakaś tam jest.Ale frajda z posiadania 2,4JTD mi to spokojnie rekompensuje :)
AD 5.Nie,to opcja.Ja mam LX i granatową skórę w środku.
AD 6.Tak,można zmienić język w ICS na angielski.Polski nie występuje w ogóle.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2008, 12:04 przez Marc_B, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lybra - Kilka pytan.

Post autor: Nat » 27 maja 2008, 11:57

"CarvMachine" pisze:1. Czy do fabrycznego audio w Lybrze (bose lub nie) da sie podlaczyc uzadzenia na wejscia AUX (np, mp3 palyer) jezeli tak to jakim kabelkiem.
2. Od ktorego roku nastapil "lifting" silnikow jtd??
3. Wyposazenie, niedawno ktos wklejal linka do pdf'a z wyposazeniem lybry ale urodzily mi sie dwie niescislosci
a) tam sa 4 wersle buisnes, LS, LX, Emblema....wiec o co chodzi z wersja intensa?? czy byly jeszcze jakies inne??
b) w tym pdf'ie pisze ze kazdy LX mial navi i tel natomiast w ogloszeniach sprzedarzy nie kazdy LX je ma?
4. Czy różnica obslugi eksploatacyjnej (ceny) 2,4 jtd a 1,9 jtd jest znaczaca czy raczej marginalana?
5. Skora licowana to tylko emblema??
6. Czy majac w kompie pokladowym jezyk niemiecki da sie go zmienic z poziomu softu na angielski czy czeka nas wizyta w aso?? Lub czy w aso da sie zmienic jezyk na polski i ile to kosztuje??
ad 1. Tak. więcej w poście o podłączaniu mp3 do ICS lybry (dział techniczny). ZTCP jest to fotorelacja.
ad 2. Co oznacza wg Ciebie lifting? zmienną geometrię łopatek? Jeśli tak, to koło roku 2001.
ad 3. Intensa to limited edition. O wersjach Lybry na różnych rynkach możnaby książkę napisać - google Twoim przyjacielem. Ale ja bym się jakoś szczególnie nie przywiązywał do wersji, a raczej po prostu patrzył, w co jest wyposażona.
ad 4. Pytanie niejasne. Pytasz o spalanie czy części zamienne? O pierwszej różnicy było na forum sporo, druga jest mało istotna. Bardziej bym się skupił na dylemacie, czy wolisz lżejszy silnik 4 cylindrowy w chyba trochę lepiej wyważonym aucie (rozkład mas) kosztem mniejszej mocy, czy wolisz większą moc silnika 5 cylindrowego.
ad 5. Nie. Zalezy od rynku.
ad 6. Polskiego nie ma i nie będzie, 5 języków (italiano, francais, english, espanol, deutsch) są dostępne z poziomu menu bez żadnego problemu.

Coś mi wygląda, że Twoje niektóre pytania wskazują na konkretny już pojazd... :wink: : yesyes :
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
CarvMachine
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 04 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Lybra - Kilka pytan.

Post autor: CarvMachine » 27 maja 2008, 18:26

Dziekuje za wyczerpojace odpowiedzi.

Mylisz sie jednak Nat'cie, nie mam jeszcze upatrzonego okazu, jednakze chtnie sie dowiem o ktory ci chodzilo.


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

Lybra - Kilka pytan.

Post autor: Ricardus » 03 cze 2008, 19:49

Dodam jeszcze, że da sie podłaczyć MP3 z transmiterem FM i wtedy odpada sprawa z kabelkami, Polecam MP4 PENTAGRAM sprawdzałem i działa pierwsza klasa.
Zdjęcia motoryzacyjne, oględziny samochodów, ubezpieczenia w PZU, pranie tapicerki.
https://www.facebook.com/riCARdus-Rysza ... 928513374/
Tel.669901601

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - Kilka pytan.

Post autor: NajMlodszyM » 07 cze 2008, 10:31

Jak już wcześniej wspomniał Nat, na każdy rynek wersje wyposażenia były różne. Jeśli chodzi o wyposażenie które jest podane na www.lancialybra.com to jest to wyposażenie które było wprowadzone w życie bodajże w 2002 albo 03 r. chyba na włoski rynek.

Wersje Intensa i Executive to tzw. wersje limitowane. i jeszcze jeśli chodzi o wersje - ja tam bym na to nie patrzył, bo lx mozesz doposażyć jak embleme. Jedyna różnica to chyba tylko zmieniony kolor klamek i zamiast imitacji drewna jest coś w kolorze tytanowym.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1413
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra - Kilka pytan.

Post autor: kaeres » 15 cze 2008, 11:13

Jeszcze co do silnika 2.4JTD.
W jakich dokładnie latach miał on moc 135, 140 i wreszcie 150KM ?

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Lybra - Kilka pytan.

Post autor: jenks » 15 cze 2008, 14:20

"kaeres" pisze:Jeszcze co do silnika 2.4JTD.
W jakich dokładnie latach miał on moc 135, 140 i wreszcie 150KM ?
witam do 2000r-136km,do 2002 140km z wyjątkiem intensy,która miała 150km,od 2003 150km
lancia lybra intensa 2,4jtd-sprzedana
lancia delta III platinum 2,0 M-jet 2010r-sprzedana
Alfa Romeo Tonale-użytkowana
***** ***

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1413
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra - Kilka pytan.

Post autor: kaeres » 15 cze 2008, 20:30

Po czym poznać Intensę ?
Wg. sprzedawcy fura po którą jadę w poniedziałek jest z 2001r i z silnikiem 2,4JTD ma 150KM.
Czym od razu ma mi się to rzucić w oczy ?

Lechu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 27 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Lybra - Kilka pytan.

Post autor: Lechu » 15 cze 2008, 20:49

Intensę najłatwiej rozpoznasz po tym, że siedzenia ma po bokach skórzane a na środku siedziska ma alkantarę.

W mojej Lybrze, niestety żadne nadajniki nie działają, kaseta na kablu nie gra, miałem tani nadajnik a nawet teraz kupiłem pentagram za 150zł i też klęska (podejrzewałem przyczynę w tym, że na Śląsku stacji jest ogrom, do tego nakładają się czeskie i miejsca w eterze znaleźć nie można, ale ostatnio w podziemiach marketu gdzie radia gasną nadajnik też zupełnie się nie sprawdził), ale to temat na inny wątek.
Lybra 2.4 jtd SW + AX 1.0 LPG

Awatar użytkownika
jack
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 88
Rejestracja: 07 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Lybra - Kilka pytan.

Post autor: jack » 16 cze 2008, 11:54

"jenks" pisze:
"kaeres" pisze:Jeszcze co do silnika 2.4JTD.
W jakich dokładnie latach miał on moc 135, 140 i wreszcie 150KM ?
witam do 2000r-136km,do 2002 140km z wyjątkiem intensy,która miała 150km,od 2003 150km
Nie tylko intensy. zapraszam do artykułu kolegi Simona na Wikipedii o Lybrze
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lancia_Lybra
Były m.in: Opel Vectra 2,0 DI Kombi, Subaru Forester XT
Jest jeszcze: Lancia Lybra 2,4 JTD SW oraz BMW X3

Gość

Lybra - Kilka pytan.

Post autor: Gość » 17 cze 2008, 20:03

nat napisał:

ad 6. Polskiego nie ma i nie będzie,



z tym mogę polemizować nie było ale czy nie będzie nie mów hop póki nie przskoczysz/chodzi mi o spolszczenie języka ics nie nawi/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”