Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Post autor: Arek » 08 paź 2003, 10:43

Qrna miałem dzis dziwny przypadek, uruchomiłem autko i patrzę a na wyświetlachu od klimy pojawiły mi się krechy ja przy wersji klimy nieautomatycznej. i temperatura zewnętrzna - 40 stopni. Zbaraniałem. Gdy zgasiłem auto i ponownie zapaliłem wszystko wróciło do normy i znowu na wyswietlaczu było tak jak to jest w wersji z elektroniczą klimą, czyli zamiast kresek cyfry wskazujace na wartośc temp w środku auta a zewnętrzna temperatura była już ok czyli +10 stopni.
Co to było?? aha zobaczyłem że znowu jakaś łajza grzebała mi przy lusterku tym razem prawy,m (od kierowcy) usuna z dołu klapkę i odłaczył kabelek. Czy ma to coś wspólniego z "zjawiskami" na wyswietlaczu klimy?
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: gdzie jest czujnik temperatury od klimy?

Post autor: tomek » 08 paź 2003, 11:34

"Arek" pisze: Co to było?? aha zobaczyłem że znowu jakaś łajza grzebała mi przy lusterku tym razem prawy,m (od kierowcy) usuna z dołu klapkę i odłaczył kabelek. Czy ma to coś wspólniego z "zjawiskami" na wyswietlaczu klimy?
Chyba jakis popyt na lusterka :(. NIe jade do stolycy ;)
Niestety nie wiem gdzie sa te czujniki, temp. zew. najczesciej sa gdzies pod maska w przedniej czesci blisko jezdni, ale czy w K jest tak samo nie wiem.
Przy okazji zapytam o taka rzecz: dlugi czas zamartwialo mnie wskazanie temperatury silnika, ktore ledwo wychodzilo poza 1 kreske, w koncu ktos mnie uspokoil i ostatnio na diagnostyce tez wszystko bylo ok. Zrobilo sie chlodniej, zaczalem jezdzic na econ i temperatura potrafi wzrosnac do 2 kreski. Co jest grane?
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Post autor: tomek » 08 paź 2003, 11:43

"dex7" pisze:jak juz piszecie o tych roznych wskazaniach, to zapytam i o to :wink:
co moze pokazac magiczny wyswietlacz kappy?
Rysiek
Standardowo pokazuje temp. zewnetrzna i cala obsluge klimy.
Ma autodetekcje awarii, pokazuje ew. bledy jakie ma komputer (jest ich kilka, ktore pokazuje, zaczyna mrugac Check na desce rozdzielczej)
Napisze Ci, ktore drzwi sa niedomkniete ew. bagaznik. (Check)
Mozna rowniez obserwowac czasy/przebiegi do kolejnych przegladow/wymian (olej, filtry itp).
NIE POKAZUJE zuzycia paliwa- nie jest to komputer pokladowy.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Anonymous

Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Post autor: Anonymous » 08 paź 2003, 11:44

NIE POKAZUJE zuzycia paliwa- nie jest to komputer pokladowy.
uuuuu... szkooodaa....
a moze jednak dobrze :wink:

Rysiek

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Post autor: Arek » 08 paź 2003, 11:49

Co do wskaźnika temp. To u mnie standardowo w mieście w lecie jest na środku skali (stoi pionowo) ale to efekt jazdy w korkach itp. Przy normalnej jeździe jest o jedną kreske w lewo. I jest to ok bo popatrywałe na inne kappy i wszędzie było tak samo. Mysle więc że wszystko jest w porządku "tomek" u Ciebie.
Jadę dzis poszukac jakiegos parkingu strzezonego. :roll:
Co do tego czujnika to siedze kurna i muysle co to może być. Moze jest od wilgoci słabe łaczenie klimatronica? I jak się rozłaczy to włacza się opcja wyswietlania jak przy zwykłaj klimie?
Nie mam pojecia
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Post autor: tomek » 08 paź 2003, 11:54

"Arek" pisze:Co do tego czujnika to siedze kurna i muysle co to może być. Moze jest od wilgoci słabe łaczenie klimatronica? I jak się rozłaczy to włacza się opcja wyswietlania jak przy zwykłaj klimie?
Nie mam pojecia
Jezeli sie nie bedzie powtarzac to nie szukaj przyczyny.
Ja mialem 2 niepokojace zjawiska:
1. Zaraz po kupnie, wjechalem w dosc duza kalurze i bylo: "motoranlage" awaria czy problem. Wiecej sie to nie powtorzylo. (zgaslo po wylaczeniu zaplonu).
2.POdczas jazdy zapalila mi sie kontrolka od Immobilizera i tez pojawil sie jakis Check.- Rowniez zgaslo po 'przeladowaniu' ;).
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Anonymous

Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Post autor: Anonymous » 08 paź 2003, 11:57

. Zaraz po kupnie, wjechalem w dosc duza kalurze i bylo: "motoranlage" awaria czy problem. Wiecej sie to nie powtorzylo.
to w jakim jezyku to "gada" :shock:

Rysiek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Post autor: Krzysiek » 08 paź 2003, 12:01

Co do infocenter. Chyba masz wersję z Windows - trzeba wyłączyć, wysiąść, trzasnąć drzwiami i powinno być OK :wink:
Poza tym irytujęca rzecz ale w ustawieniu języka na angielski temperatura podawana jest w st.F (w nowszych rocznikach podobno zostało zmienione)
Wskaźnik tempratury w normalnej jeździe po prostu oszukuje bo... jakiś dureń wymyślił czujnik temperatury nie w bloku a w... no... no... ZBIORNICZNU WYRÓWNAWCZYM.
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Anonymous

Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Post autor: Anonymous » 08 paź 2003, 12:07

Poza tym irytujęca rzecz ale w ustawieniu języka na angielski temperatura podawana jest w st.F (w nowszych rocznikach podobno zostało zmienione)
to moze mozna upgrade'owac soft...
czy F daje sie jakos latwo przeliczac na C? :?
Wskaźnik tempratury w normalnej jeździe po prostu oszukuje bo... jakiś dureń wymyślił czujnik temperatury nie w bloku a w... no... no... ZBIORNICZNU WYRÓWNAWCZYM.
ciekawa koncepcja...

Rysiek

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Post autor: Arek » 08 paź 2003, 12:10

Dex7 no gada to po niemiecku, angielsku i włosku . Ja mam rocznik 98 i w jezyku ang. na info jest temp w C a nie F.
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Anonymous

Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Post autor: Anonymous » 08 paź 2003, 12:11

to podejrzewam, ze moznaby jakos podmienic soft w starszych wersjach 8)

Rysiek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Post autor: Krzysiek » 08 paź 2003, 12:19

A ja mam '95 i w F.
Na pewno się da ale nie bez fiku-miku. Jakiś macher albo słona opłata w ASO (jak się w ogóle podejmą).
Na początku to mnie irytowało, ale jest już ok. Mam ustawiony włoski i już wszystko rozumiem co odemnie chce.
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Anonymous

Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Post autor: Anonymous » 08 paź 2003, 12:22

trzaby zajrzec do ustrojstwa i zobaczyc gdzie to siedzi. jak w jakims flashu albo epromie, to nie trzebaby od razu aso 8)

Rysiek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Post autor: Krzysiek » 08 paź 2003, 12:29

a gdzie to jest...
Mam to gdzieś. Śliska la strada, niedomknięte drzwi posteriore itd :wink: . Już wiem wszystko. Poza tym włoski samochód - włoskie napisy :)
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Anonymous

Kappa - gdzie jest czujnik temperatury od klimy ?

Post autor: Anonymous » 08 paź 2003, 12:30

ROTFL :lol:

Rysiek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”