Lybra - sprzęgło

flo

Lybra - sprzęgło

Post autor: flo » 06 kwie 2007, 17:04

witam po raz kolejny. w mojej lybrze (2,4jtd) dziwnie zachowuje sie lewarek zmiany biegow tzn na piatce przy dodaniu gazu lewarek zaczyna sie ruszac do tylu tak ok 2cm i z powrotem przy puszczeniu gazu. tak samo dzieje sie na 4 biegu chodz nieco mniej. slychac rowniez jakis gdziwny szum przy jezdzie na biegu od 1 do 3 tak jakby cos tarło czy cos takiego ale przy wcisnieciu sprzegla wszystko jest w porzadku i cichutko. prosze o pomoc jezeli ktos wie co sie moze dziac. pozdrawiam flo

flo

Lybra- problem ze skrzynia???

Post autor: flo » 06 kwie 2007, 17:08

dodam rowniez to ze wymienilem sprzeglo bo mi padlo i olej w skrzyni bo mechanik stwierdzil ze byl czarny jak smola i strasznie gesty. stwierdzil ze ten dziwny szum moze wynikac z tego ze nowy olej jest rzadki i dlatego zaczela odzywac sie skrzynia ale po wlaniu gestego niestety szum pozostal. ????

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Re: Lybra- problem ze skrzynia???

Post autor: Petrus » 06 kwie 2007, 23:39

"flo" pisze:witam po raz kolejny. w mojej lybrze (2,4jtd) dziwnie zachowuje sie lewarek zmiany biegow tzn na piatce przy dodaniu gazu lewarek zaczyna sie ruszac do tylu tak ok 2cm i z powrotem przy puszczeniu gazu. (...)
Może to być objaw uszkodzonej poduszki pod silnikiem.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

flo

Lybra- problem ze skrzynia???

Post autor: flo » 07 kwie 2007, 0:14

tez tak myslalem na poczatku ale okazalo sie ze poduszka jest dobra. przez poduszke moglby sie chyba tylko lewarek ruszac ale skad ten dziwny glos szumu to mnie najbardziej denerwuje. mam nadzieje ze nie bede musial wymieniac skrzyni bo pare dni temu wydalem 2tys na sprzeglo itp.... jak myslicie co to moze byc??

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Re: Lybra- problem ze skrzynia???

Post autor: Petrus » 07 kwie 2007, 0:58

"flo" pisze:(...)slychac rowniez jakis gdziwny szum przy jezdzie na biegu od 1 do 3 tak jakby cos tarło czy cos takiego ale przy wcisnieciu sprzegla wszystko jest w porzadku i cichutko. (...)
Jeżeli wciskasz sprzęgło, to skrzynia jest odłączona od silnika, a zatem mamy ograniczenie szumu do samej skrzyni.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

Awatar użytkownika
szlemik3
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 289
Rejestracja: 19 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Lybra- problem ze skrzynia???

Post autor: szlemik3 » 07 kwie 2007, 10:19

"flo" pisze: slychac rowniez jakis gdziwny szum przy jezdzie na biegu od 1 do 3 tak jakby cos tarło czy cos takiego ale przy wcisnieciu sprzegla wszystko jest w porzadku i cichutko. prosze o pomoc jezeli ktos wie co sie moze dziac. pozdrawiam flo
Czy wymieniales kompletne sprzeglo razem z lozyskiem?Podejrzewam ze tak.Mialem podobnie w dwoch autkach i w jednym przyczyna tego bylo lozysko oporowe,ktore przy wyssprzeglaniu cichlo jak u ciebie.Wymienilem lozysko i bylo ok.Druga przyczyna jaka mi sie przytrafila byla zle wycentrowana tarcza po wymianie.Objawy byly takie ze przy ruszaniu lekko szarpalo,nie bylo to plynne.Tyle z moich doswiadczen.
Lancia Kappa 2.0 16v turbo '98r
Obrazek

flo

Lybra- problem ze skrzynia???

Post autor: flo » 07 kwie 2007, 22:29

ooo bardzo dziekuje cenna rada i moze sie przydac ale sprawdze to dopiero po swietach, jak ktos mial inny przypadek prosze napisac ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”