Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

kruv
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: kruv » 23 sty 2007, 16:17

witam mam pytanie w mechanizmie podnoszenia szyby przedniej prawej pękla mi mała kostka znalazłem na internecie że to się nazywa ślizg. może wie ktoś gdzie takie coś można znaleść ??

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: Nat » 23 sty 2007, 16:51

Np. w CO KPRM na Powsińskiej.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

chodko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Witkowo
Kontakt:

Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: chodko » 23 sty 2007, 20:42

kolego to masz ten sam problem co ja miałem tylko że u mnie skończyło się wymianą całej prowadnicy z silnikiem a przyczyną było ruszenie przycisku od szyby po pęknięciu wodzika. i doszłodo skrzyżowania linek w silniczku i poprzecierały się prowadnice wewnątrz a i jedna rada jeśli powykrzywiały Ci się linki to je wymnień od razu bo pęknie nowy wodzik.

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: trigo » 23 sty 2007, 22:08

poczytaj wcześniejsze posty o wodziku do szyb i tak jak chodko napisał pilnuj linek
wodzik 6 pln
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

Anonymous

Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: Anonymous » 24 sty 2007, 10:08

"chodko" pisze:u mnie skończyło się wymianą całej prowadnicy
U mnie raz już była wymieniana cała prowadnica. Ale i tak ciągle coś się działo. Okno otwierało się krzywo, a potem trzeba było pomagac ręką, żeby wróciła do właściwej pozycji. I przez pewien czas nie było problemu. Potem znowu, i znowu przestawawło. I właśnie wczoraj. Jak otwierałem okno coś stuknęło, zazgrzytało i szyba całkiem przestała być elektryczna :D :D

W łykend rozkręcę drzwi, zobacze co się narobiło.

chodko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Witkowo
Kontakt:

Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: chodko » 24 sty 2007, 22:58

no to kolego Gustaf wodzik do wymiany i nie ruszaj przycisku
Pozdrawiam

Mart27

Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: Mart27 » 25 sty 2007, 8:54

a mnie dziś przymarzły szyby i też mi nic nie działało..... :?

Anonymous

Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: Anonymous » 25 sty 2007, 10:13

"chodko" pisze:i nie ruszaj przycisku
Nie wiem czy nie za późno... :(

kruv
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: kruv » 26 sty 2007, 17:01

witam znalazłem brakująca część wodzika i skleiłem i działa i dzięki za pomoc

Anonymous

mechanizm szyb

Post autor: Anonymous » 16 lut 2007, 15:47

mam pytanie na terenie Krakowa Katowic jest ktos kto by mogl zamontowac taki mechanizm

paolo27
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 03 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: warszawa

Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: paolo27 » 03 mar 2007, 22:47

Witam Was! Mam podobny problem.Pokrecily mi sie linki w prawych przednich drzwiach:(szyba nie dziala.Udalem sie wiec do serwisu,ale tam niestety powiedzieli,ze onie nie bawia sie w wymiane samych linek i musze kupic caly mechanizm(to jest koszt przeszlo 600zl.) MOze ktos wie gdzie w Warszawie lub okolicach, potrafi wymienic takie linki.
Z gory dziekuje za odpowiedz

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: kartonik » 04 mar 2007, 9:30

A sakd wiesz, ze te linki trzeba od razu wymieniac? Proponuje to sprawdzic najpierw. U mnie tez wszystko sie polamalo i pospadalo, a po domowej "reanimiacji" wszystko dziala bez zarzutow. Trzeba rozebrac boczek od drzwi. Potem zerwac biala izolacje z pianki i rozczepic linki (jesli sie juz nie rozczepily po peknieciu wodzika). Potem trzeba odkrecic mechanizm podnoszenia szyby,a dokladnie silniczek. Nie odczepia sie go calkowicie od drzwi, bo przytrzymuja go jeszcze ine elementy, ale mozna go wyciagnac na zewnatrz. Jak odkrecisz juz mechanizm, to trzeba rozkrecic sam silniczek - w bialej obudowie (chyba) i obejrzec linki. Jak sa oki, to trzeba je spowrotem nawinac na mechanizm silniczka. Ale, uwaga! Przy tej czynnosci trzeba chwilke pomyslec :) Najwiekszy problem jest przy spinaniu calego mechanizmu, bo jest on spasowany na milimetry. Najpierw trzeba przykrecic silniczek, ale TYLKO na jedna srube!!! To jest najwazniejsza informacja!!! Potem spinamy linki na wodziku i wkladamy go do prowadnicy,a na samym koncu przykrecamy silniczek druga sruba. I to tyle w najwiekszym skrocie. Praco- i czasochlonna naprawa.

Pozdro,

M

chodko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Witkowo
Kontakt:

Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: chodko » 04 mar 2007, 13:25

u mnie taka czynność nie dała rady wodzik był już raz naprawiany i o zgrozo w ASO a naprawa polegała na znitowaniu pękniętego wodzika i po rozkęceniu silniczka oazało się że prowadnice na kołowrotku są już mocno pozcierane i trzeba było kupic nową prowanice

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: Nat » 04 mar 2007, 16:58

Gdzie tak partolą robotę w ASO, w Gnieźnie? (bo to chyba Witkowo pod Gnieznem jest?).
Ewidentnie robota do reklamacji...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra- ślizg mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: kartonik » 04 mar 2007, 20:57

"chodko" pisze:w ASO a naprawa polegała na znitowaniu pękniętego wodzika
Bez komentarza. Dlatego czasami warto podwinac rekawy, wziac subokret w reke, poszperac w EPER-ze i popatrzec jak jest skonstruowany dany mechanizm i do roboty :D

pozdro,

m

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”