Lybra - olej

zoltar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 19 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Lybra - olej

Post autor: zoltar » 22 sty 2007, 14:37

Mam zamiar zmienic olej, poprzedni wlasciciel zalewal selena 5w40. Zastanawiam sie czy zmienić na półsyntetyk, na inny czy pozostać na selenie ? Na jakich olejach jezdzicie? Lybra 2,4 jtd przebieg 150 000. pozdrawiam

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jaki olej do lybry?

Post autor: kartonik » 22 sty 2007, 14:48

ORLEN OIL PLATINUM TURBO DIESEL CF 5W/40

syntetyk

Lybra 1.9 jtd, 160 000 km przebiegu

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Re: jaki olej do lybry?

Post autor: trigo » 22 sty 2007, 15:36

"zoltar" pisze:Mam zamiar zmienic olej, poprzedni wlasciciel zalewal selena 5w40. Zastanawiam sie czy zmienić na półsyntetyk, na inny czy pozostać na selenie ? Na jakich olejach jezdzicie? Lybra 2,4 jtd przebieg 150 000. pozdrawiam
sam dałeś sobie odpowiedź : jeździł na zalecanym przez producenta więc i Ty zalewaj taki sam - moim zdaniem nie zmienia się olei jak rękawiczki - a to że ktoś za każdym razem zalewa innym olejem bo akurat cena była atrakcyjna nie skutkuje dobrze .
Przeszukaj wcześniejsze posty na ten temat i pozostań na tym oleju a nie pożałujesz
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

jaki olej do lybry?

Post autor: Nat » 22 sty 2007, 17:13

Valvoline 5W50 i jestem bardzo zadowolony.
Na oleju nie ma co oszczędzać.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
adasik12
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 243
Rejestracja: 30 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Pajęczno

jaki olej do lybry?

Post autor: adasik12 » 22 sty 2007, 17:47

Podobno selenia jak jest rozlewana w Polsce to nie jest to samo co orginał. Poszukaj na forum było dużo o olejach.
Lancia Dedra sw 1.9 tds ls

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

jaki olej do lybry?

Post autor: muha » 22 sty 2007, 18:54

"adasik12" pisze:Podobno selenia jak jest rozlewana w Polsce to nie jest to samo co orginał. Poszukaj na forum było dużo o olejach.
Paradoksalnie, jest to kolejny argument aby pozostac przy tym samym oleju, co dotychczas. Wlanie oleju o lepszych wlasciwosciach (glownie czyszczacych) do silnika o takim przebiegu moze spowodowac wiecej szkody niz pozytku. Wnioski j/w - poszukaj wczesniejszych dyskusji na temat oleju i raczej nie zmieniaj.

Pozdrawiam,
/muha/
/muha/

zoltar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 19 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

jaki olej do lybry?

Post autor: zoltar » 22 sty 2007, 19:56

Pewnie zostane przy selenie ale szkopół w tym ze nie mam 100% pewności ze to była selena bo w karcie wozu jest tylko napisane kiedy była wymiana oleju a na silniku jest kartka z logo seleny, dosc zniszczona, wiec to prawdopodobne ale nie pewne. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

jaki olej do lybry?

Post autor: Nat » 22 sty 2007, 21:32

"muha" pisze:Paradoksalnie, jest to kolejny argument aby pozostac przy tym samym oleju, co dotychczas. Wlanie oleju o lepszych wlasciwosciach (glownie czyszczacych) do silnika o takim przebiegu moze spowodowac wiecej szkody niz pozytku.
Racja racja, ale wielu pytających świeżo kupiło Lybrę z zachodu, gdzie jeździła "na tej dobrej selenii", więc zamiast wlać smarki, lepiej, by zmienili olej na porządny.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Przemo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 966
Rejestracja: 24 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Kraków

jaki olej do lybry?

Post autor: Przemo » 22 sty 2007, 21:50

"zoltar" pisze:Pewnie zostane przy selenie ale szkopół w tym ze nie mam 100% pewności ze to była selena bo w karcie wozu jest tylko napisane kiedy była wymiana oleju a na silniku jest kartka z logo seleny, dosc zniszczona, wiec to prawdopodobne ale nie pewne. Pozdrawiam
To jest olej Selenia a nie Selena 8) Sorry, ze sie czepiam ale lubie byc dokładnym.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2007, 10:21 przez Przemo, łącznie zmieniany 1 raz.
Ford Fusion 1.4 TDCI
Audi A6 S-line 2.7 T Quattro 265 KM :)
Alfa Romeo 145 1.6 TS

Awatar użytkownika
sali90210
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 101
Rejestracja: 30 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

jaki olej do lybry?

Post autor: sali90210 » 23 sty 2007, 9:50

"Przemo" pisze: To jest olej Selenia a nie Selena 8) Sorry, ze sie czepiam ale lubie byc dokąłdnym.
Chyba dokładnym 8) - sorry, że się czepiam :wink:
A ja mam zalany Castrol Magnatec GTD 5W40 i też nie mogę narzekać!
Mati
Lyberka 2.4 JTD
Fiat Ducato 2.5 D
Pozdrawiamy :)

Mart27

jaki olej do lybry?

Post autor: Mart27 » 23 sty 2007, 12:09

Lybra 1,9 JTD 153,000 przebiegu - Selena....

Awatar użytkownika
Miniol
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 89
Rejestracja: 22 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Śrem/Wrocław

jaki olej do lybry?

Post autor: Miniol » 23 sty 2007, 12:47

do diesla z tym przebiegiem - olej o klasie lepkosci 5W40 ewentualnie 5W50, co wazniejsze dobry olej, nie ma co szczedzic na smarowaniu turbodoladowango silnika....jak dla mnie na polu walki pozostaja 3 marki
1. Selenia jako olej zalecany przez koncern Fiat.
2 i 3 ex aequo Castrol z Mobilem jako dwa najlepsze konceny olejowe.
jezdzilem, jezdze i bede jezdzil na Magnatecu od kiedy wszedl na rynek. baardzo zadowolony jestem. znam kilka Diesli ktore jezdza na Magnatecu Diesel - maja co prawda inna technike wtrysku bo to TDI ale tez nie widac u nich zadnych objawow niedosmarowania. Osobiscie polecam Castrola.
bez Lancii,ale z pasja do pieknych samochodow ;)

volkswagenfan: Polo 6N, Golf V

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”