Lybra 2.0 - demontaż kolektora wydechowego

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra 2.0 - demontaż kolektora wydechowego

Post autor: Bichoń » 15 cze 2025, 14:18

Według instrukcji serwisowej w Lybrze 2.0, w celu demontażu kolektora wydechowego trzeba zdemontować kompresor klimatyzacji, a to dużo zabawy (m.in. spuścić gaz).
Czy da się to zrobić bez demontażu kompresora klimy?

Przy wymianie tylnego tłumika uszkodziłem sobie kolektor wydechowy... ruszając rurą wydechową przy zdjętych wszystkich wieszakach wygiąłem za bardzo i puścił spaw na flanszy łączącej kolektor z kolankiem rury. Mam tam teraz przedmuch i zastanawiam się, czy próbować to spawać na samochodzie (słaby dostęp), czy iść w w stronę wymiany kolektora.

Ps. wersja przedliftowa, bez katalizatora na kolektorze.
Lybra 2.0 comfotronic czarna
Lybra 2.0 comfotronic niebieska
Lybra 2.0 comfotronic kombi błękitna
Lybra 2.0 comfotronic kombi czarna
były:
Lybra 2.0 comfotronic kombi srebrna
Lybra 2.0 comfotronic kombi czerwona
Y10 1.1
3x Delta 1.8 8v, 2x Kappa 16vT, Lybra 2.4 JTD

Awatar użytkownika
1608cc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 606
Rejestracja: 06 sie 2019, 20:40
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra 2.0 - demontaż kolektora wydechowego

Post autor: 1608cc » 15 cze 2025, 17:08

Trzeba zdemontować bo nie ma jak odkręcić nakrętek od 1 cylindra, plus sam kolektor nie wyjdzie bo trzyma go aluminiowy wspornik kompresora. W CF3 z sandenem sd6v12 można odchylić kompresor bez rozpinania przewodów i spuszczania gazu, w cf2 nie wiem, ale tam na pewno inaczej węże idą bo jest inny kompresor.
Marea Weekend 2.4 20V HLX Tour de France 2001

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”