Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Róbta co chceta ;)

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
cojo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 123
Rejestracja: 06 wrz 2013, 9:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: cojo » 13 paź 2016, 21:31

Ciekawa sytuacja mnie wczoraj spotkała.
Jak niektórzy z Was już wiedza od jakiegoś czasu rozglądam się za Themą II, mam swoje kryteria dlatego już jakiś czas szukam tego autka .....

No ale do rzeczy, tak się złożyło, że na otodrogo pojawił się jeden prawie taki jak chciałem i to jeszcze w mieście rodzinnym, no to zabrałem młodego na przejażdżkę i pojechaliśmy jak się okazało do 'Salonu' (nie będę pisał gdzie bo jeszcze mi zarzucicie pseudoreklame :P

Dotarliśmy na miejsce, widzimy fura stoi, zatem udałem się do środka poprosić kogoś o pokazanie furki.
Wszystko OK do momentu jak podeszliśmy do auta...

Pan otworzył nam autko (normalna rzecz) i kazał sprawdzić co i jak no to pobieżnie zerknąłem i pytam się o jazdę próbną, na to Pan mi odpowiedział:

Cytuję: ' Proszę usiąść z boku ja poprowadzę'

Najpierw mnie zamurowało po czy zapytałem czy żartuje i traktuje mnie poważnie bo przyjechałem kupić auto, gdy otrzymałem potwierdzenie, że nie żartuje podziękowałem i poinformowałem go, że chyba oszalał, że kupię auto którym sie nie przejadę po czym pojechałem z młodym do chaty 8-O 8-O 8-O

Powiedzcie mi chłopaki czy ja jestem jakiś dziwny, czy ten koleś z salonu ?

Kupuje ktoś z Was auta bez jazdy próbnej?

(pisze o kupnie auta dla siebie nie na handel hurtowy :)
Była Lybra, jest Thesis i Dodge




Wystawiasz faktury, skorzystaj z Program do wystawiania faktur online bez potrzeby rejestracji lub faktury online z magazynem :)

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: Borek » 13 paź 2016, 22:44

Samochód nie pomidor, nie zepsuje się od macania... Przecież można nawet spisać banalną umowę na taką okazję, w myśl której w razie wypadku potencjalny nabywca zobowiązuje się do zakupu auta w cenie "z ogłoszenia" albo pokrycia kosztów naprawy. Ja rozumiem obawy właściciela, ale jazda próbna jest wręcz obowiązkowa.

Nie nerwuj się, znajdziesz drugą, lepszą. ;)
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
cojo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 123
Rejestracja: 06 wrz 2013, 9:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: cojo » 13 paź 2016, 22:56

Ja tam się nie denerwuję, koles po prostu mnie zaskoczył ........ taką decyzją :)

Mogłem nawet zatankować hahahha
Była Lybra, jest Thesis i Dodge




Wystawiasz faktury, skorzystaj z Program do wystawiania faktur online bez potrzeby rejestracji lub faktury online z magazynem :)

Awatar użytkownika
zygmunt1
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1117
Rejestracja: 03 maja 2009, 15:58
Imię: Zygmunt
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: zygmunt1 » 13 paź 2016, 23:43

Co do Themy II, te samochody były obecne na zlocie LKP w Jodłowym oraz w Muszynie.
W Jodłowym jeździłem Voyagerem i bardzo mi się podobała ta jazda, pod koniec jazd szukano oleju
w Themie, gdzieś znikał. W Muszynie Themą za czteropaka woził mnie MiroMiglia "od Biedronki do Biedronki", całkiem wygodny pojazd jak na właściciela który ma kierowcę i mu drzwi otwierają : rotfl :
Tak, że Miro może coś na temat tego auta powiedzieć Tobie. Na pewno silnik pracował przyzwoicie
i skrzynia zmieniała biegi dobrze i szybko. Tak moim zdaniem.
Pozdrawiam. :)
Były: Motorower Komar, WSK 125, Gazela 175,Zastava 1100p, Skoda 105, Fiat Ritmo 1,1, Fiat Tempra 1,6, Lancia Dedra 1,8 16V, Fiat Punto II, Lancia Lybra 1.8
Jest : Lancia Lybra 2.0
, Lancia Beta Coupe 2.0 oraz firmowy Fiat Fiorino i Peugeot Partner był -jest Dacia
Tel.: 794 610 042

Beta Coupe 2,0 -(klik)

Członek Zwyczajny Stowarzyszenia :roll:

Awatar użytkownika
_Rafako_
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1488
Rejestracja: 21 sty 2015, 12:04
Imię: Olek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: _Rafako_ » 14 paź 2016, 0:08

Jeśli kiedyś będę sprzedawał beczkę, nie zamierzam udzielać kupującemu jazdy próbnej. Podobnie z Fiatem 125p. Za dużo czasu i pracy. Chcesz sprawdzić auto? Zawiozę Cię do wybranego warsztatu, gdzie sprawdzą je mechanicy, na podnośniku lub kanale. Jak będę sprzedawał BMW albo Themę, to mogę mieć podobne dylematy, jak przyjdzie jakiś małoletni obszczymurek, co to sobie tylko chciał pojeździć...
Serdecznie pozdrawiam.
MaXserwis - najlepszy wśród warsztatów
Jest: plastik Mondeo MKV 2.0 D '20 + Megane IFL cabrio '99 + Mercedes W123 200D '83 + Mercedes 124 CE '90 + Fiat 126p FL '90 + BMW 540i Touring...
Były: K SW 2.4 20V, Lybra SW 2.0 20V, K 2.0 20V x 2, Y10 bicolore, K 2.0 20VT, Thema 2.0 16V x 2, Delta II 1.6 8V, Y 1.2 8V, Y 1.2 16V, Y10 Selectronic, Delta HPE 2.0 16V bicolore, K 2,4 20V...

Awatar użytkownika
PastorFSO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2012, 22:17
Imię: Marcin
Lokalizacja: Na południe od Krakowa.

Re: Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: PastorFSO » 14 paź 2016, 1:13

Sprzedawanie klasyka czy youngtimera to trochę inna sprawa moim zdaniem. O ile do 125p czy do starej Themy znalezienie niektórych części jest wyzwaniem, o tyle nową Theme możemy sobie spokojnie naprawić z odpowiedniego ubezpieczenia, a części bez problemu nabędziemy. Tak więc wydaje mi się, że jednak brak jazdy próbnej w przypadku z tematu jest nieco dziwny.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5049
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: Bichoń » 14 paź 2016, 3:47

_Rafako_ pisze:Jeśli kiedyś będę sprzedawał beczkę, nie zamierzam udzielać kupującemu jazdy próbnej. Podobnie z Fiatem 125p. Za dużo czasu i pracy. Chcesz sprawdzić auto? Zawiozę Cię do wybranego warsztatu, gdzie sprawdzą je mechanicy, na podnośniku lub kanale. Jak będę sprzedawał BMW albo Themę, to mogę mieć podobne dylematy, jak przyjdzie jakiś małoletni obszczymurek, co to sobie tylko chciał pojeździć...
Serdecznie pozdrawiam.
Rafako, ty mówisz o sprzedawaniu, a wątek jest o kupowaniu :-)
Mam podobne dylematy, ciężko dać komuś nieznanemu swój wychuchany samochód, ale z drugiej strony, nigdy bym nie kupił samochodu, którym bym się nie przejechał.
Z drugiej strony, miałem raz sytuację, gdy przyjechał potencjalny klient z dosyć daleka pociągiem i nie chciał prowadzić, mimo, że mu to proponowałem, więc ja siedziałem za kierownicą.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: Dudi » 14 paź 2016, 6:35

Taki problem z samochodem, a pomyślcie sobie co dopiero z motocyklem począć, jak kupujący chce pojeździć :roll: :roll: :roll: 8-O :D

PS. Większość sprzedających żąda w tym przypadku na stół całej kwoty za którą sprzęt jest wystawiony i dopiero przekazuje kluczyki...do zwrotu po powrocie w całości ;)
PS2. Ale z samochodem, "w salonie", kompletnie nie rozumiem : czerwona : :| :-?
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: Borek » 14 paź 2016, 7:22

O właśnie, zapomniałem o kaucji w wysokości ceny pojazdu. ;)
Nie no, wybaczenia prosim ale kupowanie auta "do jazdy" bez jazdy próbnej to trochę jak ślub w dzień po pierwszej randce. Można wierzyć że będzie dobrze.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Re: Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: maciej_ignys » 14 paź 2016, 8:26

Całkiem naturalne ze względów ubezpieczeniowych w UK. A o co się czepiacie to nie wiem :D Kupiłem wiele samochodów bez jazdy próbnej, ba, bez oglądania ich na oczy, po ciemku, po pijanemu, przez telefon i rozrzut ich wartości bywał spory :D

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: Dudi » 14 paź 2016, 8:41

maciej_ignys pisze:Całkiem naturalne ze względów ubezpieczeniowych w UK. A o co się czepiacie to nie wiem :D Kupiłem wiele samochodów bez jazdy próbnej, ba, bez oglądania ich na oczy, po ciemku, po pijanemu, przez telefon i rozrzut ich wartości bywał spory :D
Na to mogą sobie pozwolić tylko krezusi : yesyes : :D : gafa :
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Snail
Sekretarz
Sekretarz
Posty: 4424
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Starachowice / Poznań

Re: Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: Snail » 14 paź 2016, 8:45

maciej_ignys pisze:Całkiem naturalne ze względów ubezpieczeniowych w UK. A o co się czepiacie to nie wiem :D Kupiłem wiele samochodów bez jazdy próbnej, ba, bez oglądania ich na oczy, po ciemku, po pijanemu, przez telefon i rozrzut ich wartości bywał spory :D
Macieju, Twój przypadek jest......specyficzny i jest klasą sam dla siebie : gafa : ;) i jako taki nie powinien być brany pod uwagę jako porównanie z innymi. Może natomiast sam w sobie być tematem do rozważań i nocnych rozmów Polaków... ;) ;)
Moja Lancia się nie psuje. Ona jest po prostu notorycznie udoskonalana...

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Re: Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: maciej_ignys » 14 paź 2016, 10:06

Dudi pisze:
maciej_ignys pisze:Całkiem naturalne ze względów ubezpieczeniowych w UK. A o co się czepiacie to nie wiem :D Kupiłem wiele samochodów bez jazdy próbnej, ba, bez oglądania ich na oczy, po ciemku, po pijanemu, przez telefon i rozrzut ich wartości bywał spory :D
Na to mogą sobie pozwolić tylko krezusi : yesyes : :D : gafa :
Ewentualnie idioci :lol:

Awatar użytkownika
_Rafako_
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1488
Rejestracja: 21 sty 2015, 12:04
Imię: Olek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: _Rafako_ » 14 paź 2016, 10:18

maciej_ignys pisze:
Dudi pisze:
maciej_ignys pisze:Całkiem naturalne ze względów ubezpieczeniowych w UK. A o co się czepiacie to nie wiem :D Kupiłem wiele samochodów bez jazdy próbnej, ba, bez oglądania ich na oczy, po ciemku, po pijanemu, przez telefon i rozrzut ich wartości bywał spory :D
Na to mogą sobie pozwolić tylko krezusi : yesyes : :D : gafa :
Ewentualnie idioci :lol:
Tak, i jeszcze rudzi, czarni żydzi bez nogi...
Serdecznie pozdrawiam.
MaXserwis - najlepszy wśród warsztatów
Jest: plastik Mondeo MKV 2.0 D '20 + Megane IFL cabrio '99 + Mercedes W123 200D '83 + Mercedes 124 CE '90 + Fiat 126p FL '90 + BMW 540i Touring...
Były: K SW 2.4 20V, Lybra SW 2.0 20V, K 2.0 20V x 2, Y10 bicolore, K 2.0 20VT, Thema 2.0 16V x 2, Delta II 1.6 8V, Y 1.2 8V, Y 1.2 16V, Y10 Selectronic, Delta HPE 2.0 16V bicolore, K 2,4 20V...

Awatar użytkownika
cojo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 123
Rejestracja: 06 wrz 2013, 9:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy kupisz auto bez jazdy próbnej ?

Post autor: cojo » 14 paź 2016, 20:03

Dla mnie jest to o tyle dziwne, że w swoim życiu miałem już ponad 20 różnych autek i pierwszy raz się z tym spotkałem, że nie mogłem osobiście sie przejechać.

_Rafako_ Ani nie wyglądam ani się nie czuję na takiego obszczymurka, zrozumiałem,że nie pijesz do mnie ale myślę, że zmienił byś zdanie odnośnie jazdy próbnej, gdybym się pojawił z kasa u Ciebie po potencjalna fure.

Rozumiem, że koleś nie wie jaki ze mnie kierowca ale chyba sa od tego jakieś ubezpieczenia na jazdy próbne .... to w końcu był salon Lancii, Themy nie kupuje zwykły 'Kowalski'

No ale może dobrze się satało bo kolor nie do końca mnie przekonywał a jak bym się przejechał to jeszcze czasmi by mi się za bardzo spodobała i odjechałbym nia do domu hahahha

Szukamy dalej.......

P.S.

Nie wiem ale firmy ubezpieczeniowe mogły by mieć niezłą niszę w tego typu ubezpieczeniach - przecież codziennie testuje się tysiące aut, które za jakieś grosze warto by było zabezpieczyć wówczas nie byłoby okazyjnych obszczymUrków (żal 50 zł wydać) i sprzedający spałby spokojnie w razie W.

miłego weekendu.
Była Lybra, jest Thesis i Dodge




Wystawiasz faktury, skorzystaj z Program do wystawiania faktur online bez potrzeby rejestracji lub faktury online z magazynem :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Hyde Park :::”