Lybra - stuki i piski :)

Awatar użytkownika
kubi2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Toruń

Lybra - stuki i piski :)

Post autor: kubi2 » 28 paź 2006, 14:27

Witam
Mam Lybre 1,8, ktorej zawieszenie ostatnio dosc dziwnie sie zachowuje. Jak zaczynam nia jezdzic, to przez pierwszych kilkanascie kilometrow dochodza stuki i pukania z zawieszenia (jak to okreslil kolega, jak by sie kartofle turlaly :? ). Po przejechaniu tych kilkunastu kilometrow zawieszenie (przod) dodatkowo zaczyna piszczec jak takie stare lozko wojskowe (takie na sprazynach) - wachacze wymienialem jakies 12 tys. temu - a po dluzszej trasie stuki ustaja i slychac tylko piszczenie. Co moze byc tego powodem???
Pozdrawiam wszystkich i czekam na sugestie :)
Lybra 1,8 - już nie :(

Anonymous

Lybra - stuki i piski :)

Post autor: Anonymous » 28 paź 2006, 18:01

Napiszę mało, podjedź do stacji kontroli pojazdów, zrobią przegląd gratis, klocki, wszelkiego rodzaju gumy, nie mylić dla mężczyzn 8) i inne pierdoły :roll:

Mart27

Re: Lybra - stuki i piski :)

Post autor: Mart27 » 28 paź 2006, 18:06

"kubi2" pisze: Co moze byc tego powodem???
to może być wszystko.... :wink:
skorzystaj z rady kolegi i podjedź na ogledziny...

Awatar użytkownika
kubi2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Toruń

Lybra - stuki i piski :)

Post autor: kubi2 » 28 paź 2006, 18:11

Hmm, no cuz i tak mnie to czeka, bo przepalila mi sie rura wydechowa i chodzi jak traktor, to przy okazji spytam i o to. Na razie dzieki :)
Lybra 1,8 - już nie :(

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - stuki i piski :)

Post autor: Nat » 28 paź 2006, 20:36

Daj znać, ile cię kosztował tłumik (jesli to on się przepalił).
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
kubi2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Toruń

Lybra - stuki i piski :)

Post autor: kubi2 » 29 paź 2006, 13:13

Na szczescie nie :), przepalila sie rura laczaca tlumiki, a za tlumik koncowy to wolaja 1000 z haczykiem i to calkiem nie malym:(
Lybra 1,8 - już nie :(

Awatar użytkownika
kubi2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Toruń

Lybra - stuki i piski :)

Post autor: kubi2 » 30 paź 2006, 18:14

Rura wymieniona za jedyne 80 zl :), ale mechanik mnie pocieszyl. ze niebawem bede musial pomyslec o wymianie tylnego tlumika :? Stuki i puki to stabilizator przedni a piski nikt nie wie (akurat w trakcie sprawdzania nic nie piszczalo - jak zwykle, zlosliwosc rzeczy martwych)
Lybra 1,8 - już nie :(

Mart27

Lybra - stuki i piski :)

Post autor: Mart27 » 31 paź 2006, 8:30

"kubi2" pisze:Rura wymieniona za jedyne 80 zl :), ale mechanik mnie pocieszyl. ze niebawem bede musial pomyslec o wymianie tylnego tlumika :? Stuki i puki to stabilizator przedni a piski nikt nie wie (akurat w trakcie sprawdzania nic nie piszczalo - jak zwykle, zlosliwosc rzeczy martwych)

stabilizator przedni to jeszcze nie taki wielki koszt (zamiennik na allegro 22 PLN), tylni w Aso to 150 PLn za sztukę... :?

Awatar użytkownika
kubi2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Toruń

Lybra - stuki i piski :)

Post autor: kubi2 » 31 paź 2006, 10:01

Stabilizator, nie lacznik :) , a ten niestety kosztuje i to sporo w granicach 400 - 500 zl (a zamiennikow nie spotkalem) :cry:
Lybra 1,8 - już nie :(

Mart27

Lybra - stuki i piski :)

Post autor: Mart27 » 31 paź 2006, 10:29

"kubi2" pisze:Stabilizator, nie lacznik :) , a ten niestety kosztuje i to sporo w granicach 400 - 500 zl (a zamiennikow nie spotkalem) :cry:
sorry, to zmienia postać rzeczy... :(

Anonymous

Lybra - stuki i piski :)

Post autor: Anonymous » 31 paź 2006, 10:30

da się wymienić same gumy, ale jest z tym sporo pracy, koszt gumek znikomy.

Awatar użytkownika
kubi2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Toruń

Lybra - stuki i piski :)

Post autor: kubi2 » 31 paź 2006, 22:17

Tak wiem, ale w serwisie, to nikt sie w takie dlubanie nie bawi. Tu odciac, tam podciac, gdzie indziej jeszcze cos dorobic :? Niestety nie znam zadnego solidnego kowala, a i w jakosc takiej naprawy nie bardzo wierze :) tak wiec pozostaje mi uzbierac pieniazki i dokonac stosownego zakupu
Lybra 1,8 - już nie :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”