Thesis - fotel sam grzeje

Awatar użytkownika
tacitus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 259
Rejestracja: 16 lis 2007, 0:00
Imię: Mikuś
Lokalizacja: Włocławek

Thesis - fotel sam grzeje

Post autor: tacitus » 08 sty 2014, 15:21

Hej :D
Jadąc ostatnio do roboty zdarzyła mi się takowa oto sytuacja.......Śmigam sobie germańską autostradką i nagle ciepło w 4litery....hmm.....na fotelu ogrzewanie wyłączony ale fotel grzeje :D za chwilę później wyskoczył błąd automatycznych świateł oraz automatycznych wycieraczek.......Błędy potem znikły ale fotel dalej grzeje sam od siebie...

Miał ktoś kiedyś coś podobnego??
Co może powodować ten błąd automatów od wycieraczek i świateł??zakładam że są sprawne bo razem by chyba nie padły no i działają ;-)
było:Talbot solara1.6......126P 86r.....mazda323 92r
jest:lybra2.0 99r.....citroen C4 coupe 1.6 2004r.....thesis 2.0TB 2002r .......żona i dwójka synów ;-)
Obrazek

paskud
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 26 cze 2012, 12:54
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: thesis-fotel sam grzeje

Post autor: paskud » 08 sty 2014, 15:51

Czyli nie jestem jedyny który ma takie same odczucia :) u znajomego w lybrze jest tak samo :)
Co do błedu wycieraczek i świateł to uszkodzony masz moduł sterujący w lampie sufitowej lub gdzieś przy niej kostka jest nie wpięta prawidłowo.

Awatar użytkownika
tacitus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 259
Rejestracja: 16 lis 2007, 0:00
Imię: Mikuś
Lokalizacja: Włocławek

Re: thesis-fotel sam grzeje

Post autor: tacitus » 08 sty 2014, 15:54

paskud pisze:Czyli nie jestem jedyny który ma takie same odczucia :) u znajomego w lybrze jest tak samo :)
Co do błedu wycieraczek i świateł to uszkodzony masz moduł sterujący w lampie sufitowej lub gdzieś przy niej kostka jest nie wpięta prawidłowo.
Ale u mnie to nie jest odczucie......fotel faktycznie grzeje ;-) i za diabła nie chce przestać.
Czujnik świateł i wycieraczek jest w tym samym miejscu???czyli że w lampie sufitowej??
było:Talbot solara1.6......126P 86r.....mazda323 92r
jest:lybra2.0 99r.....citroen C4 coupe 1.6 2004r.....thesis 2.0TB 2002r .......żona i dwójka synów ;-)
Obrazek

paskud
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 26 cze 2012, 12:54
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: thesis-fotel sam grzeje

Post autor: paskud » 08 sty 2014, 15:58

Sterowanie czujnikami znajduje się module zespolonym lampy sufitowej, tryb auto, czujnik światel, oświetlenie wnętrza jest sterowanie właśnie z niej jak ją odkręcisz to zobaczysz że to nie jest tylko lampa.

Awatar użytkownika
tacitus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 259
Rejestracja: 16 lis 2007, 0:00
Imię: Mikuś
Lokalizacja: Włocławek

Re: thesis-fotel sam grzeje

Post autor: tacitus » 08 sty 2014, 16:07

No ok....załóżmy że winna jest jakaś kostka w lampie to już się za to zabiorę...Ale co z tym grzaniem??pewnie będę musiał cały fotel wymontować i pobawić się kabelkami ;-)
było:Talbot solara1.6......126P 86r.....mazda323 92r
jest:lybra2.0 99r.....citroen C4 coupe 1.6 2004r.....thesis 2.0TB 2002r .......żona i dwójka synów ;-)
Obrazek

paskud
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 26 cze 2012, 12:54
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: thesis-fotel sam grzeje

Post autor: paskud » 08 sty 2014, 16:14

Tego to się chyba nie da opanować bo za grzanie odpowiedzialny jest termostat zaszyty w poddupniku fotela :) Więc chyba trzeba się przyzwyczaić do uznaniowego grzania w tyłek bez zgody jego właścicela :P

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: thesis-fotel sam grzeje

Post autor: LUKIThesis » 08 sty 2014, 16:25

Tak tylko Miki latem będzie mógł sobie jajka ugotować ;)
Często bywa tak że jeden błąd może wywołać kilka innych. Jak w lampie będzie wszystko git to pod fotelem kierowcy jest centralka od obsługi foteli, możesz jeszcze tam poszperać.
Miki masz szyberdach ? Jak tak to może gdzieś jest nieszczelność i woda leje się na lampę i robi bałagan.

Awatar użytkownika
tacitus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 259
Rejestracja: 16 lis 2007, 0:00
Imię: Mikuś
Lokalizacja: Włocławek

Re: thesis-fotel sam grzeje

Post autor: tacitus » 08 sty 2014, 16:44

LUKIThesis pisze:Tak tylko Miki latem będzie mógł sobie jajka ugotować ;)
Często bywa tak że jeden błąd może wywołać kilka innych. Jak w lampie będzie wszystko git to pod fotelem kierowcy jest centralka od obsługi foteli, możesz jeszcze tam poszperać.
Miki masz szyberdach ? Jak tak to może gdzieś jest nieszczelność i woda leje się na lampę i robi bałagan.
Mam szyberdacha ;-) ale boję się używać bo jak się nie będzie chciał zamknąć ;-) hehe za dużego zaufania do Lucjana nie mam..
było:Talbot solara1.6......126P 86r.....mazda323 92r
jest:lybra2.0 99r.....citroen C4 coupe 1.6 2004r.....thesis 2.0TB 2002r .......żona i dwójka synów ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - fotel sam grzeje

Post autor: LUKIThesis » 08 sty 2014, 16:50

U mnie prze antenę przecieka woda i lampa z tyłu sama się czasem zapala. Zapala się jedna żarówka kierowana na pasażera nie da jej się zgasić przyciskiem od niej tylko jak się główną zapali to wtedy gaśnie :lol:
Już co prawda się poniekąd z tym uporałem bo płytkę na lampie pokryłem specjalnym lakierem izolacyjnym do płytek elektronicznych, zaś gdzieś posiałem masę uszczelniającą, którą kiedyś miałem od zlewów konglomeratowych czy też kamiennych. Kiedyś nią uszczelniłem antenę w mojej cytrynie i już bardzo długo zdaje egzamin zawsze jest miękka i plastyczna co sprzyja dobremu uszczelnieniu.
Żeby zdjąć przednią lampę musisz podważyć zaślepki między przyciskami , takie z otworkami. Pod nimi będziesz miał po jednej śrubie, jak je odkręcisz to reszta trzyma się na blaszkach zatrzaskowych. Musisz odpowiednio pociągnąć to ją zdejmiesz.
Czasem jak też zapchają się przewody odprowadzające wodę z kanałów szyberdach to może woda przedostawać się do środka auta i ciec na body. Nie wiem czy fotele też idą przez body ale raczej tak wiec też i tam możesz sprawdzić.

Awatar użytkownika
lysholm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 270
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:32
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Thesis - fotel sam grzeje

Post autor: lysholm » 08 sty 2014, 17:22

Ja idenyczną sytuację z grzaniem fotela miałem w Saabie 9-5. Winnym był włącznik grzania.

belial666

Re: Thesis - fotel sam grzeje

Post autor: belial666 » 17 sty 2014, 20:50

Cześć.

Mój też grzał,wiec ściągnąłem panel z siedzenia (jest na zatrzaski) i odłączyłem wtyczkę od regulacji i przestało
Dla mnie jest zbędny ,od niego tylko skóra się fałduje no i szkodzi zdrowiu ;)
Ostatnio zmieniony 18 sty 2014, 18:15 przez belial666, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2738
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Thesis - fotel sam grzeje

Post autor: Mariusz91 » 17 sty 2014, 23:20

belial666 pisze:Cześć.

... i szkodzi zdrowiu ;)

Tak jak wszystko co nas otacza...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”