Lybra - stukanie zawieszenia

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - stukanie zawieszenia

Post autor: Jarek T » 28 lip 2013, 8:33

Witam
Może nie w temacie - ale w kwestii gum stabilizatora z przodu - wymieniłem je na "oryginały" skutek był taki, że drążek latał na boki. Pół roku wytrzymałem łomotanie na wertepach. Poczytałem na stronach klubu marei o gumach z IVECO DAILY - przesadziłem - dałem te o średnicy 16 mm - skutek jest taki, że weszły, ale nie zamknęły obwodu (lepsze są te na 18 mm). Ale po czasie stwierdziłem, że nie ma co kombinować. Dostępne są gumy do marei na średnicę 18 mm - powinno załatwić to problem wytartego drążka (kosztują 22 PLN + wysyłka na allegro).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra - stukanie zawieszenia

Post autor: cysiek » 28 lip 2013, 8:45

Coś mi się wydaję że za jakiś czas znowu będziesz miał problem z tymi gumami. Te gumy za 22 pln nadają się ale na wycieraczki pod nogi. Tutaj bardzo dobrze sprawdza się poliuretan (tylko trzeba co jakiś czas smarować)
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Lybra - stukanie zawieszenia

Post autor: MacioBA » 28 lip 2013, 10:11

Na "wytarty drążek" bardzo prostą radą jest jego wymiana na drążek z Alfy 156 (nieco większa średnica) + poliuretan i w miarę tanim kosztem można ostatecznie wyeliminować przypadłość stukającego drążka stabi. Dobre i sprawdzone rozwiązanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”