Lybra - piszczenie przy włączaniu kierunków

kamillss16
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 07 lip 2012, 7:03
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ostrołęka

Lybra - piszczenie przy włączaniu kierunków

Post autor: kamillss16 » 14 paź 2012, 21:04

Problemu jak widzę nikt na forum jeszcze nie miał czy też może nie opisywał.
W mojej lybrze od jakiegoś czasu przy włączaniu kierunków słyszę pikanie, coś jak by w rytm przerywacza, ale nie zawsze. Czasem piszczy długo, czasem pika szybko, czasem wcale.
Czy ktoś z Was wie co może być przyczyną ? Staje się to uciążliwe i denerwujące:P
Lancia Lybra 2.0 20V 2000r.

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Lybra - Piszczenie przy właczaniu kierunków

Post autor: Lukasz_TG » 14 paź 2012, 21:23

Jakiś zimny lut w przerywaczu, pozostaje wymiana, lub przelutowanie obecnego.

pozdrawiam
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

kamillss16
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 07 lip 2012, 7:03
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Lybra - Piszczenie przy właczaniu kierunków

Post autor: kamillss16 » 14 paź 2012, 21:24

A gdzie on się znajduje?
Lancia Lybra 2.0 20V 2000r.

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Re: Lybra - piszczenie przy włączaniu kierunków

Post autor: gregi » 15 paź 2012, 11:53

Witam piszesz że czasami pika czasami nie pika ja miałem podobnie a winę ponosiła kostka świateł tylnych,dobierałem się do żarówki światła pozycyjnego rozpiąłem kostkę i wymieniłem żarówkę .Od tego momentu zaczęły się dziać dziwne rzeczy raz kierunek był raz nie było ale tylko lewy bo tę lampę ruszałem po wielokrotnych próbach położenia i spięcia kostki znalazłem pozycję ,w której kierunek działa prawidłowo od kwietnia do dziś spokój .Może u ciebie też coś robiłeś i teraz takie problemy masz.Ale żeby było śmieszniej to na rozwiązanie problemu wpadł mój syn[14 lat],zwrócił uwagę że przy skręcie w lewo wyrzucony kierunek działa prawidłowo ale gdy naciskam pedał hamulca to przestaje działać .To naprowadziło mnie na lampę tylną i na kostkę,bo gdy naciskam pedał stop to zapała się światło z tyłu.

kamillss16
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 07 lip 2012, 7:03
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Lybra - piszczenie przy włączaniu kierunków

Post autor: kamillss16 » 15 paź 2012, 23:20

U mnie chodzi o to ze te kierunki wyadaja jakiś piszczący dźwięk one dosłownie piszczę :Phehe
Lancia Lybra 2.0 20V 2000r.

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra - piszczenie przy włączaniu kierunków

Post autor: Krzysiek82 » 25 sty 2013, 8:31

Musisz zdjąć plastykową osłonę kolumny kierowniczej. Robota prz... : cenzura : O ile schodzi jako tako, to założenie tego jakoś dziwnie sprawa 10 razy więcej problemów. Jak stacyjka wchodzi w otwór osłony, to nie chce wejść dźwignia regulacji kierownicy, jak wchodzi dźwignia, to stacyjka nie chce wejść... Generalnie przerywacz jest szarą kostką w module przełączników kierownicy - czyli tam, gdzie są dźwigienki od kierunkowskazów, wycieraczki, itp. Jak zdejmiesz osłonę to po dźwięku pisku znajdziesz. Też to przerabiałem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”