Lybra - problem z nawiewem

Jawor
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:42
Lokalizacja: Chojnów

Lybra - problem z nawiewem

Post autor: Jawor » 19 maja 2012, 14:53

Witam wszystkich

Mam pytanie odnośnie nawiewu. Problem jest taki, że strasznie słabo dmucha w aucie. W zimie mam problemy z odparowaniem szyb w lecie klimatyzacja hula na maksa a w samochodzie jest ciepło :) Nie ma żadnej różnicy czy z filtrem kabinowym czy bez. Zauważyłem że ustawiając nawiew na przód dmucha, także na szybę i nogi, także zapewne nie zamykają się klapki, ustawiając na przednia szybę, zamkną się przednie ale nie wiem czy nie dmucha także na nogi. Stąd moje pytanie, gdyż dla mnie to czarna magia. Powodem mogą być popalone silniczki od otwierania i zamykania klapek? jak najszybciej i najłatwiej to sprawdzić? A może powodem jest rąbnięty panel klimatyzacji? To on steruje tymi silniczkami? Za tydzień może będę mieć okazję podmienić Climatronic, ale czy w ogóle jest sens? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. A może ktoś z Wrocka podejmie się diagnozy i ewentualnej naprawy?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 maja 2012, 18:33 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami - poprawiłem.

Jeremy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 149
Rejestracja: 03 lis 2011, 9:54
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z nawiewem

Post autor: Jeremy » 19 maja 2012, 15:34

Witam.
Problem z nawiewem był na forum omawiany wiele razy. Ja sam naprawiałem go dwa tygodnie temu, a miałem ten sam problem co Ty. Padł siłownik odpowiedzialny za rozdzielanie powietrza środek-dół, przez co klimatyzacja nie działała efektywnie ponieważ powietrze leciało głównie na nogi. U mnie wystarczyło przesmarować silniczek żeby zaczął działać. Ale szczerze uprzedzam że dostanie się do niego wymaga sporo cierpliwości i sprawnych palców.
Na forum jest manual jak dostać się do siłowników.
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 2000

Jawor
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:42
Lokalizacja: Chojnów

Re: Lybra - problem z nawiewem

Post autor: Jawor » 25 sie 2012, 15:21

Wystawiłem ofertę dla kogoś kto podejmie się naprawy.

OFERTA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”