Kappa - nabita klima słabo chłodzi

Zbynek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 14 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Kappa - nabita klima słabo chłodzi

Post autor: Zbynek » 30 cze 2012, 13:02

Cześć.
Tydzień temu zrobiony był cały serwis klimatyzacji. Wypompowanie czynnika (było 500g), sprawdzenie szczelności układu ze skutkiem pozytywnym, ponowne wpompowanie czynnika w ilości zalecanej przez producenta (800g). Poza tym wymieniono dwa zaworki króćców napełniania (z jednego wydobywały się niewielkie bąbelki, drugi profilaktycznie). Sprężarka się załącza, podbija ciśnienie do 2 barów (z tego co pamiętam, serwisant mówił że sprężarka jest w dobrym stanie), wentylatory przy chłodnicy pracują. Z nawiewów leci chłodne powietrze, ale nie zimne. Przy dzisiejszej temperaturze w cieniu jest w stanie schłodzić wnętrze, ale na słońcu jest odczuwalnie cieplej. Klimatyzacja automatyczna ustawiona w pozycji LOW. Z tego co dziś sam byłem w stanie sprawdzić to jeden przewód idący do nagrzewnicy jest zimny (osadza się na nim wilgoć, drugi ma temperaturę otoczenia (nie robi się gorący).
Po głebszy sprawdzeniu wyszły dodatkowe rzeczy:
Po włączeniu klimatyzacji temperatura nawiewu spada do wartości 8-9 st.C, by później wzrosnąć do 14-18 st.C i w tych granicach się utrzymuje. Po wyłączenie klimatyzacji, odczekaniu chwili i ponownym włączeniu sytuacja się powtarza - temperatura spada do ponad 8 stopni a później rośnie.
Po stronie niskiego ciśnienia utrzymują się 2 bary cały czas, po stronie wysokiego - ciśnienie rośnie do 15-16 barów, sprężarka się wyłącza, poniżej 10 barów znów zaczyna pracować.

Miał ktoś podobny problem? Każda sugestia jest mile widziana : ok2 :
pozdrowienia.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa-nabita klima słabo chłodzi.

Post autor: Borek » 30 cze 2012, 13:32

Może coś nie gra z czujnikami temperatury wewnętrznej/zewnętrznej? Pytanie jaki masz samochód, a raczej z którego roku, bo w klimie były chyba dwa razy lekkie zmiany.
Drop a gear and disappear!

Momok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 15 lis 2010, 11:01
Imię: Marek
Lokalizacja: Pińczów

Re: Kappa - nabita klima słabo chłodzi

Post autor: Momok » 30 cze 2012, 16:14

Może trza przeczyścić ten słynny buczący w zimę wiatraczek który znajduje się nieopodal stacyjki? :) Temp. zewn. dobrze Ci pokazuje ?
Kappa 2.4 5.20 SW PB + LPG 1996r.
Lybra 2.4 5.10 SW ON 2001r.

Zbynek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 14 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Kappa-nabita klima słabo chłodzi.

Post autor: Zbynek » 30 cze 2012, 21:11

Borek pisze:Może coś nie gra z czujnikami temperatury wewnętrznej/zewnętrznej? Pytanie jaki masz samochód, a raczej z którego roku, bo w klimie były chyba dwa razy lekkie zmiany.
Kappa TDS 1996 rok.
Czujnik temperatury zewnętrznej pokazuje dobrze, a klime nastawiłem na LOW więc czujnik temp. wew. nei ma znaczenia, bo wtedy chłodzenie jest maksymalne.

Awatar użytkownika
devil-85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 216
Rejestracja: 25 lut 2011, 3:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kappa - nabita klima słabo chłodzi

Post autor: devil-85 » 30 cze 2012, 21:54

ja u siebie mam to samo,:) TTTM ten typ tak ma:) schłodzi w taki upał ale musisz zrobić ze 20 km.
Mam astre auto stoi w słońcu , przejedzie 2 km i jest bardzo chłodno , ojciec ma znienawidzone przez forumowiczów w210 po lifcie szyba zamarza w najlepszym wypadku jeździ się na wycieraczce przy 40 stopniach na dworze, jeden minus tego zjawiska gardełko boli i to bardzo ale lepszej klimy nie poczułem

pozdrawiam

intuos
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 304
Rejestracja: 06 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - nabita klima słabo chłodzi

Post autor: intuos » 01 lip 2012, 11:44

Zanim zatarła mi sie sprężarka, klima przy +30 stopniach po 30 sekundach po odpaleniu dawała zimne powietrze, chłodne jak z zamrazarki. Lepszej klimy w żadnym samochodzie nie miałem, takze gadanie ze w lanciach jest kiepska klima to po prostu bzdura.
Teraz mam jakąś używkę(sprężarkę) i efekt ten sam co u kolegi- Klima nabita do pełna i dopiero jak sie doda gazu do 3000 obr to sprezarka zaczyna dobrze sprezac. Będę wymieniał sprezarkę na inną, koledze z problemem z tematu radze to samo. ewentualnie dać do regeneracji.
k Coupe 20vt
Thesis 20vt

Awatar użytkownika
Claromonte
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1578
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:48

Re: Kappa - nabita klima słabo chłodzi

Post autor: Claromonte » 01 lip 2012, 12:25

Zbynek pisze:Cześć.
Tydzień temu zrobiony był cały serwis klimatyzacji.
Ile zapłaciłes i w jakim mieście :) :?: powyżej 100tys. mieszkańców czy poniżej ?

Co do tej sprężarki, wnioskuję że to jej sprawność odpowiada za szybkość chłodzenia ? u mnie to jest tak że chłodne powietrze zaczyna lecieć po jakiś 3 minutach od włączenia. Czy powinienem zmienić sprężarkę ? jesli tak to ile kosztuje dobra używka i czy ktoś na forum załatwia takie ?

Zbynek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 14 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Kappa - nabita klima słabo chłodzi

Post autor: Zbynek » 02 lip 2012, 8:50

intuos pisze:Będę wymieniał sprezarkę na inną, koledze z problemem z tematu radze to samo. ewentualnie dać do regeneracji.
Miałem sprawdzane ciśnienia i sprężarka nabija 16 barów, więc sądzę że nie tu jest problem.
Claromonte pisze:
Zbynek pisze:Cześć.
Tydzień temu zrobiony był cały serwis klimatyzacji.
Ile zapłaciłes i w jakim mieście :) :?: powyżej 100tys. mieszkańców czy poniżej ?
Miasto to Białystok, ok. 300tys. mieszkańców. Usługa to 70zł plus 15zł za każde 100g czynnika.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2012, 0:23 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połaczyłem posty. Wywaliłem śmieci...

intuos
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 304
Rejestracja: 06 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - nabita klima słabo chłodzi

Post autor: intuos » 04 lip 2012, 15:40

Jestem po serwisie klimy u Argenty.
Spreżarka została wynieniona na inną używkę.
Czynnik został uzupełniony, zamontowany nowy osuszacz, efekt...
Samochód nagrzany do 30stopni , po 20-30 sek zaczęło wiac chlodne powietrze, po około 3 minutach temperatura z nawiewów 9 stopni przy otwartych szybach(temp zew 30stopni). Temperatura czynnika na jalowych obrotach 3 stopnie, przy 1500obr 0 stopni.
k Coupe 20vt
Thesis 20vt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”