Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Post autor: Dawid » 22 lut 2011, 15:51

mac1us pisze:Tak, praktycznie wszystkie przyciski, pokrętła są podświetlane. Z tego co mi wiadomo to tylko regulacja wysokości świateł nie ma podświetlania, wszystko inne powinno świecić, ale oczywiście różnie z tym bywa.
Niestety ale regulacja też jest podświetlona.Przerobiłem ostatnio całe podświetlenie Delty wymieniając wszystkie możliwe żaróweczki na czerwone ledy.
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

dcf142
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 05 gru 2009, 20:24
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Post autor: dcf142 » 22 lut 2011, 16:53

dodatkowo pojawił się u mnie nowy problem. przerwyacz od migaczów od czasu do czasu sobie "pyka".
wymieniłem na nowy i dalej to samo. może macie pomysł co może powodować takie jego zachowanie??
U mnie powodem takiego zachowania była manetka (przełącznik) kierunków (przerywacz "cykał" non stop, chociaż kierunki działały tylko wtedy kiedy trzeba).
Wystarczyło rozebrać go, wyczyścić styki i od pół roku spokój, może u Ciebie też pomoże.
Na co dzień: Lancia Delta II LE 1,6 16V 1996 :) i Renault Laguna RTE 1,8 F3P 1998
Od święta: Fiat 126P 650E 1986 - oczko w głowie :D

siwykk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 02 paź 2010, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Post autor: siwykk » 22 lut 2011, 22:25

dcf142 pisze:
dodatkowo pojawił się u mnie nowy problem. przerwyacz od migaczów od czasu do czasu sobie "pyka".
wymieniłem na nowy i dalej to samo. może macie pomysł co może powodować takie jego zachowanie??
U mnie powodem takiego zachowania była manetka (przełącznik) kierunków (przerywacz "cykał" non stop, chociaż kierunki działały tylko wtedy kiedy trzeba).
Wystarczyło rozebrać go, wyczyścić styki i od pół roku spokój, może u Ciebie też pomoże.
sprawdze w wolnej chwili
dzięki:)
lancia delta II HPE 1.6 103KM :)

Awatar użytkownika
Cocos
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 311
Rejestracja: 15 maja 2010, 16:01
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław / Wieluń

Re: Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Post autor: Cocos » 30 mar 2011, 14:52

Dawid pisze:Niestety ale regulacja też jest podświetlona.Przerobiłem ostatnio całe podświetlenie Delty wymieniając wszystkie możliwe żaróweczki na czerwone ledy.
Ja wczoraj zabrałem się za spalone żarówki. Okazało się, że pokrętło jasności podświetlenia zegarów nie ma żaróweczki. Ale dolutowałem i też świeci :)
Słyszałem natomiast że podświetlone powinny być również dźwigienki kierunkowskazów i wycieraczek, czy to prawda? Jak się dobrać do nich?
Problem z tykającymi kierunkami też przerabiałem - wystarczyło przeczyścić styki w dźwigience. Ale dojścia do żarówek tam nie było...
Obrazek
Była: '99 Dedra SW 1.6 16V (klik)
Jest: '00 Peugeot 406 Coupe 2.0 16V
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5399
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Post autor: Tomzik » 01 kwie 2011, 2:10

Tak, obie dźwigienki przy kierownicy są podświetlane- bajer, jaki widziałem jedynie w Tipo i Delta, jako jego krewna widać to odziedziczyła ;) Nawet Kappa nie może się tym pochwalić ;)

U mnie póki co nie świeci jedynie przycisk od przednich przeciwmgielnych, nie wiem dlaczego, wymieniałem już przycisk na inny (jest tam diodka podświetlająca a nie żarówka, więc wymieniłem cały podzespół) i nadal nie świeci..

Reszta póki co sprawna, sterowanie szybami, wysokością świateł, lusterkami, dźwigienki, panel klimy (choć czasem ma kaprys i świeci tylko wyświetlacz temperatury i nawiewu, tak jakby była opcja dzienna, bez świateł, ale jak szturchne to zaskoczy ;) ) i otwieranie kratek nawiewu, nawet przyciski od lampek sufitowych świecą jeszcze ;)

Aaa, no i coś mi tam też tyknie co krótką chwilę, to wajha od kierunków/świateł?
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Cocos
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 311
Rejestracja: 15 maja 2010, 16:01
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław / Wieluń

Re: Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Post autor: Cocos » 01 kwie 2011, 11:22

A jak się do tych dźwigienek dostać? Byłby super efekt gdyby zaczęły świecić :)

Co do włącznika przednich przeciwmgielnych - diodka to chyba nieorginalna. Ja właśnie wymianiałem - żaróweczkę na żaróweczkę. Wprawdzie założyłem większą bo takiej małej nie miałem, ale też świeci mimo że nie weszła w ten otworek, w którym powinna siedzieć. Miałem tylko taki problem, że druciki od żaróweczki wystawały po ok. 1 milimetrze i nie było szansy nic do nich dolutować, i niestety musiałem stopić częściowo plastik przełącznika, żeby się do nich dostać. Nie obyło się później bez problemów przy składaniu wszystkiego w całość (ze względu, że część przytopionych elementów nie koniecznie chciała ze sobą współpracować:P ) ale koniec końcem wszystko działa :)

A jak tyka przekaźnik kierunkowskazów sam z siebie to dźwigienka :)
Obrazek
Była: '99 Dedra SW 1.6 16V (klik)
Jest: '00 Peugeot 406 Coupe 2.0 16V
Obrazek

Awatar użytkownika
aquarius01
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 143
Rejestracja: 26 sty 2010, 16:19
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Post autor: aquarius01 » 01 kwie 2011, 11:58

Cocos pisze:A jak się do tych dźwigienek dostać? Byłby super efekt gdyby zaczęły świecić :)
A one nie są przypadkiem takie same jak w AR145/Tipo itp ? Jeżeli tak to mam gdzieś manuala jak to podświetlenie przywrócić. W przypadku AR 145 od rocznika 1997 Fiat przestał montować podświetlone manetki. Może w przypadku Delty/Dedry było podobnie ?
Pozdrawiam
Zbyszek

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5399
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Post autor: Tomzik » 01 kwie 2011, 14:51

Moja Delta jest z 97 i ma podświetlane.

Nie mam pojęcia jak się do nich dostać. Są pewnie takie same jak w Tipo czy 145, aczkolwiek tych ze 145 nie widziałem.

Wiem, że różnica między tymi z Tipo a tymi z Delty polega na nieco innej "stylizacji", lekko różni się wygląd zewnętrzny, natomiast rozkład funkcji jest dokładnie taki sam.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Lukasz KrK
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 681
Rejestracja: 30 sie 2009, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Post autor: Lukasz KrK » 01 kwie 2011, 21:29

u mnie takze wszystko swieci poza 3 pokretłami od nawiewu jak sie do nich dostac koledzy?
Obrazek
Obrazek
IV- miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii,oraz specjalne wyróżnienie :-)
www.close2you.pl - drogeria internetowa Agnieszki Zapraszam.

Awatar użytkownika
Cocos
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 311
Rejestracja: 15 maja 2010, 16:01
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław / Wieluń

Re: Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Post autor: Cocos » 02 kwie 2011, 0:42

Lukasz KrK pisze:u mnie takze wszystko swieci poza 3 pokretłami od nawiewu jak sie do nich dostac koledzy?
Dobierałem się kiedyś do lewego nawiewu i z tego co pamiętam trzeba było odkręcić duży kawał plastiku, który mamy nad lewym kolanem bo pod nim jest śrubka (czy też są śrubki - nie pamiętam) trzymająca nawiew. Jak wyjmiesz nawiew - to z użyciem dość dużej siły (najlepiej szczypcami) wyciągasz czarną plastikową oprawkę żarówki, a następnie z niej wyciągasz żarówkę. I gotowe.

Środkowymi nawiewami przy odpowiedniej pogodzie zajmę się jutro. Podejrzewam, że środkowe nawiewy mogą być przykręcone śrubkami gdzieś pod panelem klimy (jeśli się mylę proszę mnie poprawić). Panel, z tego co wyczytałem na forum, przykręcony jest dwiema śrubkami gdzieś przy popielniczce.

Jeżeli w Delcie jest również nawiew dla pasażerów tylnej kanapy - to wystarczy go podważyć śrubokrętem i ładnie wychodzi. Ten element przerabiałem we wtorek :)

aquarius01 pisze:
Cocos pisze:A jak się do tych dźwigienek dostać? Byłby super efekt gdyby zaczęły świecić :)
A one nie są przypadkiem takie same jak w AR145/Tipo itp ? Jeżeli tak to mam gdzieś manuala jak to podświetlenie przywrócić. W przypadku AR 145 od rocznika 1997 Fiat przestał montować podświetlone manetki. Może w przypadku Delty/Dedry było podobnie ?
To ja poproszę o tego manuala jeżeli uda Ci się znaleźć :)
Obrazek
Była: '99 Dedra SW 1.6 16V (klik)
Jest: '00 Peugeot 406 Coupe 2.0 16V
Obrazek

Awatar użytkownika
grodek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:49
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Post autor: grodek » 02 kwie 2011, 21:14

Też ostatnio przerabiałem spalone żarówki.Jest tego że Ho Ho.Sygnalizacja nie zapiętych pasów - nie działa,sygnalizacja podgrzewania fotela - nie działa,podgrzewanie fotela ... nie działa :lol:
Zmierzam do pytania.Czy przerabiał ktoś wymianę wszystkich świecidełek w Delcie u elektryka?Zastanawiam się nad kosztem takiego prezentu dla Lusi na zajączka : yesyes :
Drugie pytanie.Czy w Delcie II jest sygnalizacja świateł mijania?Mi świeci tylko oznaczenie postojowych: Obrazek

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5399
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Post autor: Tomzik » 02 kwie 2011, 21:34

Świeci tylko to co pokazujesz. W Tipo też tak jest, więc zapewne Delta nie może mieć inaczej ;)

W sumie to chyba tylko w Kappie widziałem 2 zielone kontrolki od świateł- taka jak pokazujesz i taka od krótkich, świecące razem podczas jazdy na krótkich ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Tomas_25
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2011, 19:14
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wyszków City

Re: Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Post autor: Tomas_25 » 29 maja 2012, 10:41

Witam

Mam zamiar wymienić żaróweczki od pokręteł nawiewów i mam pytanie jaki tam typ żarówek siedzi ? Bo chcę kupić kilka a nie wiem jakie.


Pozdrawiam
Cadillac STS 3.6 Platinum 2005 r Opel Astra III OPC 2006

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5399
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta II HPE '99 - podświetlenie zegarów połowa

Post autor: Tomzik » 29 maja 2012, 17:29

Z tego co pamiętam to typowe żaróweczki bez cokołu 1,2W.

Żarówkę wciskasz w plastikową oprawkę, która jest jednocześnie mocowana na 2 zatrzaski w pozycji prostopadłej do pokrętła.

Jak masz podświetlany także tylny nawiew, na końcu tunelu środkowego, to podejrzyj tam - najłatwiej jest wyciągnąć właśnie tą kratkę i sprawdzić. Patent od podświetlania jest tam identyczny jak w przednich nawiewach, więc będziesz miał jasność.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”