Kappa - kontrolka poziomu płynu hamulcowego

Awatar użytkownika
romo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Złotoryja

Kappa - kontrolka poziomu płynu hamulcowego

Post autor: romo » 12 maja 2004, 15:58

czy normalnym zjawiskiem w kappie jest zapalanie sie kontrolki poziomu plynu hamulcowego wraz z kontrolka zaciagnietego hamulca recznego podczas zaciagania hamulca recznego :?:
Romo Kappa 2000 Turbo (LPG)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Kappa - kontrolka poziomu płynu hamulcowego

Post autor: Krzysiek » 13 maja 2004, 8:58

Zapalają się dwie
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - kontrolka poziomu płynu hamulcowego

Post autor: Arek » 13 maja 2004, 11:59

Romo to jak najbardziej normalne zjawisko - wiecej to porzadane zjawisko bo jak sie nie swieci to znaczy ze jest niedobrze. Zreszta POLECAM LEKTÓRE INSTRUKCJI!! :lol:
Aha sorry ze nie odpowiedziałem na twego posta w sprawie wizyty w Warszawie, ale dopiero teraz wlazłem na Forum. Nic straconego, do nastepnej razy
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Kappa - kontrolka poziomu płynu hamulcowego

Post autor: MacioBA » 17 lis 2011, 21:33

W instrukcji po lifcie - co prawda niemieckiej, ale zawsze - występuje takie stwierdzenie:
"Pojazd wyposażony jest w elektroniczne sterowanie hamulca, EBD. Jednoczesne zapalanie się kontrolki niskiego poziomu płynu hamulcowego i kontrolki ABS, przy pracującym silniku wskazuje na błąd w EBD. W tym przypadku, w trakcie gwałtownego hamowania może dojść do przedwczesnego zablokowania kół tylnych, z tendencją do poślizgu...." dalej jest, że należy pojechać z tym do ASO....
Czy ktoś to przerabiał?

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - kontrolka poziomu płynu hamulcowego

Post autor: Polej » 17 lis 2011, 21:45

MacioBA pisze:W instrukcji po lifcie - co prawda niemieckiej, ale zawsze - występuje takie stwierdzenie:
"Pojazd wyposażony jest w elektroniczne sterowanie hamulca, EBD. Jednoczesne zapalanie się kontrolki niskiego poziomu płynu hamulcowego i kontrolki ABS, przy pracującym silniku wskazuje na błąd w EBD. W tym przypadku, w trakcie gwałtownego hamowania może dojść do przedwczesnego zablokowania kół tylnych, z tendencją do poślizgu...." dalej jest, że należy pojechać z tym do ASO....
Czy ktoś to przerabiał?
EBD to nie w Kappie, bez względu na rocznik.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Kappa - kontrolka poziomu płynu hamulcowego

Post autor: MacioBA » 17 lis 2011, 21:49

Mam jak byk napisane "elektronischen Bremskraftregler (EBD)..."

Obrazek

Instrukcja z IX 1999

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4020
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - kontrolka poziomu płynu hamulcowego

Post autor: volf » 17 lis 2011, 22:41

Ta instrukcja jest od kappy czy od lybry?
Tak czy owak to kappa ma korektor w układzie hamulcowym tylnej osi więc nawet przy uszkodzonym ABS nie powinno dojść do przedwczesnego zablokowania kół tylnych. Być może w lybrze korektora nie ma więc uwaga może być rzeczowa...
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Kappa - kontrolka poziomu płynu hamulcowego

Post autor: MacioBA » 18 lis 2011, 7:25

Instrukcja jest z Kappy :) - wiem, czcionka taka sama jak w instrukcji z Lybry, jednakowoż jest to instrukcja z Kappy "po liftowej". Drążę temat, bo właśnie spotykam się z taką przypadłością w Kappie ('99) - kluczyk w MAR, zapala się kontrolka ABS, gaśnie, reszta kontrolek też gaśnie, zapłon, i na chwilę zapala się jednocześnie kontrolka niskiego poziomu płynu hamulcowego i ABS - po 2-3 sekundach gasną i w trakcie jazdy, hamowania i innych wygłupów :) kontrolka ABS się nie zapala, więc to raczej nie czujnik. Zaglądnąłem do instrukcji polskiej - oczywiście nie ma takiego numeru z zapalaniem się jednocześnie obu tych kontrolek, zerknąłem do oryginalnej niemieckiej instrukcji z tego samochodu i proszę - jest taka pozycja opisana jak powyżej. Nie za bardzo wiem jak się za to zabrać i chyba spróbuję podpiąć się do złącza ABS i być może uda się to jakoś zdiagnozować za pomocą FES (jeśli się połączy).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”