Kappa - stabilizator

Awatar użytkownika
cocoon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 739
Rejestracja: 03 kwie 2009, 20:53
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Kappa - stabilizator

Post autor: cocoon » 02 wrz 2011, 18:25

Pytanie brzmi :czy jest możliwość wymiany wieszaka/łącznika stabilizatora bez wymontowywania tegoż co łączy się chyba z popuszczaniem belki i tym podobnymi przyjemnościami.
CROMA 1,9 JTDM 150 KM 272/B AVORIO VANITOSO VR.z wirusem
FREEMONT URBAN 2.0 JTDM2 automat 170 KM (narazie)
była : Kappa 2,4 JTD 616A GRIGIO URANO z jeszcze nowszym wirusem :)
>wojtekr3@interia.pl 600 227 557
Idiotów na świecie nie ma wcale tak wielu. Są tylko bardzo dobrze rozstawieni

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Re: Kappa-stabilizator

Post autor: mikaeltdi » 02 wrz 2011, 19:26

Jest i to bez większych problemów ,gorzej jest z gumowymi elementami na stabilizatorze ale też da radę .Przy łącznikach ;odkręcasz śruby łącznika od wahacza i łącznik powinien zejść ze stabilizatora ewentualnie delikatnie mu pomóż młotkiem ;) ,wahacz trochę może opaść -zakładasz nowy, skręcasz i gotowe ,w otworze na wahaczu masz wgłębienie na ząbek który jest na łączniku (żeby się nie obracał )więc dobrze ustaw i solidnie dokręć .
Pozdro i miłej pracy
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
bylo Renault Espace 1,9DCI 2004r.
bylo Renault Laguna 2 1,9DCI 2002r.
jest Lancia k 2.0 155KM 1996
jest Renault Laguna 3 2.0DCI 2008r. 180KM 400Nm

Awatar użytkownika
cocoon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 739
Rejestracja: 03 kwie 2009, 20:53
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - stabilizator

Post autor: cocoon » 02 wrz 2011, 20:27

Ha , i tu pojawia się problem. Też myślałem że odkręcę , pomogę młotkiem, założę ,dokręcę i w drogę.Młotek chwilowo nie pomógł albowiem ustrojstwo nie było chyba nigdy ruszane.Przy biciu nie widać specjalnie ruchu schodzącego z drążka tylko główka trochę pracuje na gumie ale to nie problem bo doda się więcej mocy i powinno ruszyć ale co dalej? W tulejce metalowej nowego łącznika(OCAP) nie ma ząbka ani szczeliny coby dopasować go do drążka. Wygląda jakby było to wulkanizowane na drążku i stąd te opory.Nie wiadomo w takim razie jak będzie z wbijaniem tego nowego jeżeli jest to takie ciasne a sprężysta oberlaga wcale nie pomaga w operacji.Jak się wymontuje cały stabilizator to da się to wymienić ale wolałbym tego uniknąć jeżeli jest jakaś inna metoda prosta,łatwa i przyjemna :D
Wiem że odpowiedziałem sobie na pytanie ale może jednak :?:
CROMA 1,9 JTDM 150 KM 272/B AVORIO VANITOSO VR.z wirusem
FREEMONT URBAN 2.0 JTDM2 automat 170 KM (narazie)
była : Kappa 2,4 JTD 616A GRIGIO URANO z jeszcze nowszym wirusem :)
>wojtekr3@interia.pl 600 227 557
Idiotów na świecie nie ma wcale tak wielu. Są tylko bardzo dobrze rozstawieni

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Re: Kappa - stabilizator

Post autor: mikaeltdi » 02 wrz 2011, 21:58

cocoon pisze:... W tulejce metalowej nowego łącznika(OCAP) nie ma ząbka ani szczeliny coby dopasować go do drążka.
ząbek jest w łączniku od strony łączenia z wahaczem ,a szczelina w wahaczu coby się łącznik nie kręcił ...
....Wygląda jakby było to wulkanizowane na drążku i stąd te opory...
hm..nie widziałem jeszcze żeby było to wulkanizowane z drążkiem, raczej jest mocno zapieczona tulejka od łącznika na drążku ...i dobrze bo to znaczy że jak założysz nowy to nie będzie Ci nic stukało ,ale ze zdjęciem może być w takim przypadku trochę kłopotu ..przecinak i młotek albo szlifierka i tnij łeb łącznika ..ostrożnie żeby nie przeciąć drążka ;) tylko nie odcinaj a przetnij w poprzek lub pod kątem ...a śruba pod wahaczem jak nie chce puścić to też ją tnij ..czasem jak wszelkie sposoby po dobroci nie dają rady :roll: można jeszcze podgrzać ale chyba szybciej będzie ciąć.
Pozdrawiam
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
bylo Renault Espace 1,9DCI 2004r.
bylo Renault Laguna 2 1,9DCI 2002r.
jest Lancia k 2.0 155KM 1996
jest Renault Laguna 3 2.0DCI 2008r. 180KM 400Nm

Awatar użytkownika
cocoon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 739
Rejestracja: 03 kwie 2009, 20:53
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - stabilizator

Post autor: cocoon » 02 wrz 2011, 22:29

Tak się zasugerowałem tulejką że nie zwróciłem uwagi na resztę.Śruba a właściwie nakrętka nie sprawia kłopotu tylko ta tulejka.Ale nic,natchnąłeś mnie mocą więc będę działał w temacie młotek i inni przyjaciele :D ale po niedzieli bo jutro Bieszczady a niedziela dzień święty :roll: Dzięki za wsparcie. Pozdrawiam
CROMA 1,9 JTDM 150 KM 272/B AVORIO VANITOSO VR.z wirusem
FREEMONT URBAN 2.0 JTDM2 automat 170 KM (narazie)
była : Kappa 2,4 JTD 616A GRIGIO URANO z jeszcze nowszym wirusem :)
>wojtekr3@interia.pl 600 227 557
Idiotów na świecie nie ma wcale tak wielu. Są tylko bardzo dobrze rozstawieni

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - stabilizator

Post autor: fotisk » 06 wrz 2011, 1:05

Witaj,
dobrze działa jak mikaeltdi napisał szlifierka kątowa, flex czy jak ja tam zwą. Nacinasz kawałek, tylko ostrożnie żeby stabilizatora nie naciąć, potem żabka, lekko kręcisz i schodzi. Do nabicia nowego łącznika używam młotu wiertniczego (maszyna budowlana), ustawiam kucie i ogień. Chwila moment i po temacie.
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

Awatar użytkownika
SEBAkappa
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2009, 17:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - stabilizator

Post autor: SEBAkappa » 06 paź 2011, 19:36

też miałem zapieczone mocno tulejki,ale pomogłem sobie szlifierką kątową zwaną fleksem:)naciąłem i skubaństwo zlazło:) więc tarcza w ruch i do dzieła.
Lancia Kappa Coupe 2.0 16V Turbo : yesyes :

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - stabilizator

Post autor: annubis17 » 08 paź 2011, 0:08

A mój łącznik... Trzyma się jedynie na wahaczu bo z drążka wypadł już... Sama tulejka na drążku została, ktoś ma pomysł jak ją ściągnąć?
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Alan

Re: Kappa - stabilizator

Post autor: Alan » 08 paź 2011, 0:52

Naciąć i przypierdzielić młotem przy pomocy przecinaka :)

Ja dziś wymieniałem w swojej...i dalej coś puka :/

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Kappa - stabilizator

Post autor: kecajgo » 08 paź 2011, 13:28

Mi coś stukało 4 lata !! ale znalazłem: okazało sie że tłukły się pancerze od linki ręcznego przy wahaczach tylnych: dwa wahacze kurde zmieniłem!!. Odnośnie stuków z przodu to sprawdź dobrze przekładnie kierowniczą Alan, mi się udało ją nieco dokręcić ostatnio.

Alan

Re: Kappa - stabilizator

Post autor: Alan » 11 paź 2011, 23:44

Dobra przyznam się.....stukało nieprzykręcone nadkole.Wymieniłem mcpersona i łączniki....a tu wkręt załatwił sprawę :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”