Y - silnik wycieraczek przednich

Tomazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 118
Rejestracja: 05 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Tarnów

Y - silnik wycieraczek przednich

Post autor: Tomazik » 29 wrz 2011, 19:49

Witam, mam pytanie. Posiadam Lancię Y z 1996 roku i mam problem z wycieraczkami przednimi. Nie działają, ale płyn się wylewa. Bezpiecznik musi być dobry bo tylna wycieraczka działa a one są na tym samym bezpieczniku. W jaki sposób sprawdzić czy silnik jest dobry, do jakich kolorów kabli podpiąć zasilanie może jakieś inne rozwiązanie zastosować. Jest tam dwie kostki z kablami przy silniku wycieraczek o różnych kolorach. Nie da się jeździć bez wycieraczek toteż proszę o pomoc!

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Y - silnik wycieraczek

Post autor: Kondziu » 30 wrz 2011, 9:54

Jeśli wcale nie działają to najprawdopodobniej silniczek, nie jest to duży koszt. Gdzieś na forum jest też instrukcja jak to zrobić.
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

Tomazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 118
Rejestracja: 05 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Tarnów

Re: Y - silnik wycieraczek

Post autor: Tomazik » 30 wrz 2011, 10:13

Proszę jeśli to możliwe o podanie tego jak to zrobić tj. samemu naprawić wycieraczki

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Y - silnik wycieraczek

Post autor: Kondziu » 30 wrz 2011, 10:36

Tu jest instrukcja jak wyjąć mechanizm z silniczkiem. Samego mechanizmu nie naprawiałem i trzeba zobaczyć jeśli on jest uszkodzony czy da się naprawić. Jeśli to silniczek (jak przypuszczam) to możesz go albo kupić albo jak chcesz samemu to możesz go przewinąć, ale nie wydaje mi się żeby było warto, używany razem z mechanizmem można kupić na 50pln.
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

Tomazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 118
Rejestracja: 05 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Tarnów

Re: Y - silnik wycieraczek przednich

Post autor: Tomazik » 30 wrz 2011, 11:05

Dzięki kolego za okazaną pomoc, mam jeszcze pytanie do których kabelków na krótko podpiąć 12v by sprawdzić czy rzeczywiście silnik wycieraczek jest zepsuty. Może silnik jest ok a mam inny problem, do ciekawego zjawiska dochodzi bowiem w miejscu gdzie są bezpieczniki po stronie pasażera w schowku jest miejsce bez bezpiecznika a jak go włożę to pali natychmiast. Może to jest wina wycieraczek albo nie ma to z niczym nic wspólnego. W pierwszej kolejności na krótko chciałbym sprawdzić czy działa silnik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”