Lybra- sterownik od ABS

pablo31
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Lubin

Lybra- sterownik od ABS

Post autor: pablo31 » 13 lut 2011, 12:54

Niedawno zapaliły mi się abs wraz z hamulcem ręcznym, po diagnozie na kompie pokazuje awarie sterownika od abs czy muszę wymienić go wraz z pompa czy da się jakoś naprawić sam sterownik, wszystkie czujniki na kołach są ok, słyszałem tez ze przyczyna mogą być zużyte tarcze hamulcowe czy to może być przyczyna, właśnie muszę wymienić tarcze i tak się zastanawiam czy wymiana coś da?
Ostatnio zmieniony 13 lut 2011, 13:04 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używamy polskich znaków - poprawiłem

Nitek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2010, 22:02
Lokalizacja: Łańcut/Warszawa

Re: Lybra- sterownik od ABS

Post autor: Nitek » 13 lut 2011, 13:42

mam podobny problem, dzisiaj lybra powitała mnie kontrolka abs + ręczny, czasami świeci się tylko abs, czasami zgasną obydwie ale wystarczy ostrzej przychodować abs nie zadziała i wyskoczą obydwie kontrolki
czy mógłbyś napisać jakie błędy Ci pokazuje po podpięciu do kompa (mi 05 - valve relay i 11 - control unit faulty)
Ostatnio zmieniony 13 lut 2011, 13:44 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Proszę używac polskich znaków - poprawiłem
Lybra SW 2.4 JTD

Nitek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2010, 22:02
Lokalizacja: Łańcut/Warszawa

Re: Lybra- sterownik od ABS

Post autor: Nitek » 16 lut 2011, 21:53

niniejszym chciałbym przeprosić moja Lanciane za pochopne posądzenie o kolejną awarię, okazało się, że po wymianie termostatu nie dokręciłem nakrętki przy mocowaniu kabla zasilającego abs w skrzynce nad aku, a jak wiadomo urządzenia elektryczne działają lepiej gdy mają podłączone zasilanie :)
Lybra SW 2.4 JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”