Lybra - jak dobrze kupić

Moderator: stabraf

djbrzoza
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2010, 0:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: djbrzoza » 24 paź 2010, 21:48

djbrzoza pisze:
Kamiloo pisze:Witam.

Zastanawiam się na zakupem Lyberki i mam pytanie odnośnie tego samochodziku. Jako że Lancia produkowana jest na płycie podłogowej Alfy, to czy mam obawiać się awaryjności na poziomie Alfy ?

Znalazłem na allegro takie coś: http://moto.allegro.pl/lybra-1-9-jtd-al ... 84604.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest tego tam więcej i co najdziwniejsze wszystkie są z Płocka.. Jest coś o czymś powinienem wiedzieć?

kurde też mi ta się bardzo spodobała i sam nie wiem co myśleć jestem świadomy że przebieg był kręcony ale i tak wygląda nieźle
I jak? ktoś oglądał?

grzegorzp4
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2010, 8:39
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: grzegorzp4 » 10 lis 2010, 16:47

Witam

Szukam szukam i wciąż ciężko znaleźć dobry egzemplarz Lanci Lybry SW. Czy oglądał ktoś z Was poniższe modele?
http://otomoto.pl/lancia-lybra-salon-1- ... 01039.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://moto.allegro.pl/czarna-lybra-1-9 ... 79798.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://moto.allegro.pl/lancia-lybra-1-9 ... 62971.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Które z tych aut jest godne polecenia? Zastanawiam sie nad kupnem tego z Inowrocławia? Oglądał go ktoś już może?
Proszę o jakieś opinie

Awatar użytkownika
Kamiloo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: Kamiloo » 11 lis 2010, 14:52

A ja mam jeszcze takie ogólne pytanie odnośnie użytkowania Lybry. Co chwilę słyszę, że ten model jest strasznie awaryjny, że wydatki związane z naprawami, są bardzo duże. Mógłby ktoś to jakoś skomentować?

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: wujekp » 11 lis 2010, 19:20

Kamiloo pisze:A ja mam jeszcze takie ogólne pytanie odnośnie użytkowania Lybry. Co chwilę słyszę, że ten model jest strasznie awaryjny, że wydatki związane z naprawami, są bardzo duże. Mógłby ktoś to jakoś skomentować?
To forum jest jednym wielkim komentarzem tego stereotypu.
A te opinie słyszałeś od osób, które ile Lybr ujeżdżały?
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
mr.kura
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 20 lut 2009, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: mr.kura » 11 lis 2010, 20:06

Przyjedź na Tyskie LKP :) . Wszystkiego się dowiesz :D

Awatar użytkownika
LybraSW
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 24 lut 2008, 0:00
Imię: Michal
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: LybraSW » 11 lis 2010, 21:46

Kamiloo pisze:A ja mam jeszcze takie ogólne pytanie odnośnie użytkowania Lybry. Co chwilę słyszę, że ten model jest strasznie awaryjny, że wydatki związane z naprawami, są bardzo duże. Mógłby ktoś to jakoś skomentować?
W takim razie ja podejmę się skomentowania.
Ile $$ masz zamiar przeznaczyć rocznie na ew naprawy swojego przyszłego auta ?? Bo sprzęgło i koło 2 masowe to ok 2500-3000 zł z wymianą. Wahacze przednie jeśli są do wymiany to 700 zł z wymianą. Amortyzatory 700 zł przód/ komplet 500 zł tył/komplet Sachs. O takich pierdołach jak tarcze, klocki, płyny nie wspomnę. To tylko sama eksploatacja. Kupując Lybrę musisz się liczyć z kosztami - bo nie kupujesz auta nowego. Zawsze coś nadaje się już do wymiany. Ogólnie nic w tym aucie nie psuję się "ot tak" no może po za żarówkami ;). Ja mam swoją Lybrę 2,5 roku, przejechałem w tym czasie w większości bezawaryjnie ponad 70 tyś km. Nigdy nie zakaprysiła, nigdy nie zawiodła w trasie. Wypady do Chorwacji i Włoch po 5 tyś km w 2 tygodnie nie robią na niej wrażenia. Ale w tym czasie wymieniłem prawie wszystko z rzeczy eksploatacyjnych po za wydechem i silnikiem. Bo nie ma auta które przelata 200 000 km na jednym sprzęgle, zawieszeniu czy pompie oleju ;)

Nie sugeruj się ceną auta która oscyluje w granicach używanego Punto. Jeśli auto w zakupie kosztowało ponad 100 000 zł w salonie, to producent zakładał że jego właściciela stać na jego utrzymanie. Aczkolwiek nie odradzam ci tego auta bo jeździ cudownie, a siedząc w nim przenosisz się o kilka segmentów wyżej.

Jeśli masz jakieś pytania - pisz śmiało.

Pozdrawiam
Była - Lancia Lybra SW 2.4 JTD Bicolore - lll miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii
Ford Focus II FL 1.6 TDCI 2010r
Cannondale F800 Lefty
Cięższa połówka MonikiSW

Awatar użytkownika
Kamiloo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: Kamiloo » 13 lis 2010, 19:58

Dziękuje za odpowiedzi ;)
Troszkę sie nie zrozumieliśmy. Pytając o awaryjność, miałem na myśli, poziom usterkowości samochodu. I nie mówię to u rzeczach eksploatacyjnych, bo to normalne że wymienia się płyny, klocki, itp. Generalnie zależy mi abym nie musiał jeździć kilka razy w miesiącu do mechanika, bo coś sie zepsuło :)

brato
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2010, 23:14
Lokalizacja: Piła

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: brato » 25 lis 2010, 23:27

Witam na forum
Od dłuższego czasu mam na oku "włoszkę" ostatnio mocno mnie zainteresowało to konkretne auto :http://allegro.pl/show_item.php?item=1328950112
Proszę o wasze opinie o tej czarnej damie jak coś mam vin od sprzedawcy i z rozmowy z nim wniskuję że to nie jeden ztych"płockich" handlarzy
Mam ochotę ją obejrzeć w środę więc proszę o w miarę szybką odpowiedź
Pozdrawiam i mam nadzieję zostać pełnoprawnym forumowiczem po zakupie

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: MacioBA » 05 gru 2010, 10:55

Na zdjęciach to większość samochodów wygląda dobrze :) Tutaj hmmm, mało ma coś powietrza w oponach ;) choć te wyglądają na dosyć świeże. Zmieniara jest, choć Grundig, ale jest więć prawdopodobnie Bose jest w samochodzie - o ile nie zostanie wymontowane przed sprzedażą :) W środku (choć zdjęcia są raczej niezbyt wylewne..) to wygląda przyzwoicie, jest klima :) - coś wysoko stoi wycieraczka pasażera - na tym foto ze środka to widać. Pod maską - fajnie wyczyszczona pokrywka silnika :) Tyle tu można wzrokowo powiedzieć. Ogłoszenie już raczej nie aktualne, wiec nie wiem czy nadal jesteś tą Lucyną zainteresowany - ale najlepiej to jednak zobaczyć dany wózek z bliska...
Co do awaryjności Lybry.. hmmm... jak już wymienisz wahacze, łączniki stabilizatora, tarcze hamulcowe, podnośniki szyb - no to już później jest to samochód bezawaryjny :) Na swoim egzemplarzu przetestowałem w/w rzeczy i od tego czasu tylko olej i filtry wymieniam.

brato
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2010, 23:14
Lokalizacja: Piła

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: brato » 06 gru 2010, 9:38

Więc zgrzeszyłem.
Muszę przyznać że na żywo prezentuje się lepiej niż na zdjęciach.
Wizyta w warsztacie,oględziny itp,itd i zdecydowałem się na zakup.
Wahacze do wymiany,łączniki ok,tarcze ok.Elektryka jak narazie wszystko ok.
Mam teraz pytanie.Do auta dostałem wyciąg z warsztatu w belgii (znam akurat język) i tam jest opisane że w kwietniu 2010 przy 185000 wymieniano rozrząd,czyszczono i nabijano klimę oraz parę innych drobnych ekploatacyjnych wymian.
Co powinieniem wymienić na starcie eksploatacji i czego pilnować.

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: MacioBA » 13 gru 2010, 10:50

Jeśli piszesz, że wahacze są do wymiany, to zacznij od tego - szkoda opon :) Wymień bezwzględnie olej, filtr oleju, filtr paliwa (!), filtr powietrza (!) i filtr kabinowy. Sprawdź akumulator (zima jest, może mu się przyda podładować), sprawdź poziom wszystkich płynów, dolej do spryskiwacza i ciesz się fajnym samochodem! Zawczasu nie ma tutaj nic specjalnie do wymienienia - jeśli końcówki drążków kierowniczych i łączniki stabilizatora są ok, to prócz wahaczy na razie nic tam więcej nie kombinuj. BTW - te łączniki masz jeszcze fabryczne (plastikowe) czy już po wymianie (metalowe) ? Jeśli są plastikowe, to nie oszukujmy się, ale na polskich drogach nie będą wieczne...

Awatar użytkownika
Kamil07
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2010, 12:44
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: Kamil07 » 19 gru 2010, 12:56

Witam!

Szukam Lancii Lybra i ostatnio trafiłem na to ogłoszenie:

http://moto.allegro.pl/sliczna-lybra-1- ... 75384.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Co sądzicie o tym samochodzie?
Mi auto przypadło od razu do gustu.
Ogłoszenie wydaje się według Was rzetelne?
Czy coś może być nie tak?
Warto jechać na oględziny?

Z góry dziękuję za pomoc.
Piłka nożna to nie jest sprawa życia i śmierci. To coś o wiele ważniejszego. B. Shankly

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10681
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: FXX » 19 gru 2010, 13:08

Przebieg być może i realny, ciężko stwierdzić. Na zdjęciach wygląda całkiem ok, nie widzę jakiś oznak ewentualnych przygód.
Co do opisu to ona na pewno nie ma 6x AirBag, a jeśli już to 4. Ogólnie ładnie wygląda, tylko, że to najuboższa wersja.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Kamil07
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2010, 12:44
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: Kamil07 » 19 gru 2010, 13:45

Dziękuję za opinię.

Poważnie zastanawiam się nad kupnem tego egzemplarzu.
Marzy mi się bogatsza wersja, jednak mój wybór ograniczają finanse :D

Pozdrawiam,

Kamil
Piłka nożna to nie jest sprawa życia i śmierci. To coś o wiele ważniejszego. B. Shankly

glad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: glad » 08 sty 2011, 10:10

Zobacz na przełączniki klimy i wentylacji zatarte na śmierć ! mocno użytkowany samochód !
Zobacz na progi na wysokości kierownicy coś tam jest ! Rdza chyba !
Koleś to mega handlarz a to wszytko tłumaczy !
I na koniec bardzo pięknie zrobione zdjecia



Kamil07 pisze:Dziękuję za opinię.

Poważnie zastanawiam się nad kupnem tego egzemplarzu.
Marzy mi się bogatsza wersja, jednak mój wybór ograniczają finanse :D

Pozdrawiam,

Kamil

A ja poważnie proponuje tobie się zastanowić nad zakupem tego samochodu !
Części karoserii są ciężko dostępne a jak są to bardzo wysokie i z kosmosu.
Z tego co widzę ograniczają cie finanse , więc zaufaj mi i poszukaj czegoś do czego części są normalne bo np: zderzak przedni do lybry w dobrym stanie ponad tysiąc złotych ! Szrot 700 ( połamany itp )
Lusterko lewe od 250 zloty ! ( Trudno dostępne chyba że inny kolor a wtedy koszty malowania )
Zastanów się poważnie nad zakupem tego samochodu , chyba że będziesz jeździł w niedziele do kościoła i wykupisz AC za ponad 2-3 tysiące
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”