Lybra - tempomat (dołożony)/nie chce działać

jan123456

Odp: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: jan123456 » 25 mar 2010, 6:34

Z tego co się orientuję w hitachi II są wyjścia do cruise control.Oprócz czujnika sprzęgła sterownik potrzebuje jeszcze czujnika świateł stopu :D .Jak juz wspomniałem przymierzałem się do montowania tempomatu w hitachi II.Szukaj schematu mareii z silnikiem 1,8 euro2 lub bravo brava w pierwszej edycjii

Grzejnik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 120
Rejestracja: 19 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Łomianki k/W-wy

Odp: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Grzejnik » 25 mar 2010, 10:21

Janku, zależy mi tez na tym /a moze przede wszystkim/ by był to układ "bezpieczny" czyli taki jak fabryczny rozłączający się w momencie wystąpienia usterki... rozumiem że to będzie tak działało :-) jak byś pamiętał lub miał rozpiskę pinów do Hitachi II byłbym wdzięczny ponieważ w moim De satiz nie znalałem wejścia do tempomatu... może masz nowszą wersję de satiz?
a co do czujnika świateł stopu, to czy mogę podpiąć się równolegle w wyłączniku pod pedałami, czy raczej odseparować przekaźnikiem?
dzięki, pozdrawiam

jan123456

Odp: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: jan123456 » 25 mar 2010, 18:30

Zanim zaczniesz zabawę w tempomat/w Twoim przypadku pasywny/zapoznaj się z logiką działąnia tempomatu,potem możesz sie usmiać stwierdzeniem "bezpieczny tempomat" .Co do rozpiski wyjść jak już wczesniej wspominałem prubowałem gryżć temat-jednak klient się rozmyślił ,na chwilę obecną nie posiadam żadnych materiałów mogących przyczynic się do powstania tego urządzenia.Nie chćę być również nie miły ,ale co ma otwierać przepustnicę skoro tam jest mechaniczna/na linkę/?A na pewno w Twoim aucie nie ma elektronicznej przepustnicy.To wszystko co mam do powiedzenia w temacie 1,8 hitachi II i tempomatu

Codee

Re: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Codee » 04 kwie 2010, 15:51

a czy spasuje dźwignia z alfy 147, bo są na allegro całe przełączniki 150 pln/szt., jest też sama dźwignia w cenie 149 pln.
Jak już ktoś stwierdził wcześniej wtyczka się różni, ale to nie problem bo ze zdjęć wynika że kabli jest tyle samo.

jan123456

Re: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: jan123456 » 04 kwie 2010, 17:36

Codee pisze:a czy spasuje dźwignia z alfy 147, bo są na allegro całe przełączniki 150 pln/szt., jest też sama dźwignia w cenie 149 pln.
Jak już ktoś stwierdził wcześniej wtyczka się różni, ale to nie problem bo ze zdjęć wynika że kabli jest tyle samo.


Witaj Codee
Tak spasuje /pod katem elektrycznym/z alfy 147 tylko musisz dopasować połaczenie pinów z alfy do lancii-jednak elektrycznie to to samo.Czy mechanicznie zamontujesz /te same uchwyty/nie wiem nie montowałem.Montowałem z alfy 156 to jest to samo co w lybrze/dwie śrubki przykręcane do wyłącznika/Przeczytaj parę postów wyżej wypowiedzi czecha/pepazdepa/on ma gotowe "pałąki"tempomatu do sprzedania.Czy ktoś to kupił-nie wiem?Jesli będziesz potrzebował schematu przeróbki z alfy to na PW

Codee

Re: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Codee » 04 kwie 2010, 19:41

Dziękuję za odpowiedź

POZDRAWIAM

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Jarek T » 09 maja 2010, 12:57

Witam
Korzystając z instrukcji zamieszczonej w tym temacie dołożyłem sobie tempomat (teraz mam dwa w tym jeden niedziałający).
W aucie miałem dołożony tempomat CarPoint eurocruise EC1000 - niestety padł z czasem (tempomat z dodatkową centralką i siłownikiem pneumatycznym) tymczasem wygrzebałem oryginalną kostkę i dołożyłem wyłacznik 3 przyciski + diodę - działa rewelacyjnie, z tym że samoróbka wygląda nieciekawie - podklejona taśmą dwustronną nad stacyjką (ale działa).
Wyprowadzenia kostki były zgodne z numeracją podaną wyżej, z tym że przewody miały inne kolorki...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: FXX » 09 maja 2010, 13:02

Zawsze możesz kupić "przełącznik" z Alfy 156 i po drobnych modyfikacjach będzie śmigać.
Ewentualnie jeśli jesteś osobą niepalącą i nie używasz popielniczki to tam zrobic sterowanie tempomatem (co zresztą już było na forum).
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 85
Rejestracja: 13 mar 2010, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Piotr84 » 26 sie 2010, 12:06

ktoś może wrzycić zdjęcie tego tempomatu "samorobnego". Chodzi mi o kostkę i o przyciski - "przewodzi gdy włączony".

Wczoraj zainteresowałem się tematem, znalazłem pod kierownicą kostkę także połowa sukcesu :)
przed zakupem czegoś z allegor wolałbym sprawdzić czy wszystko ładnie śmiga:)

Gdaieś tu czytałem że potrzebny jest przycisk on/off + 3 przyciski "przewodzi gdy włączony".. Jakoś to wszytko nie mogę sobie wyobrazić.
bardzo proszę o zdjęcie jeśli ktoś owe posiada :)

pozdrawiam
Lancia Lybra 1.9 JTD 110

Awatar użytkownika
Fiorino
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 97
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Fiorino » 27 paź 2010, 13:28

czy jest już sposób/schemat na podłączenie tempomatu z alfy 147 który na allegro jest najtańszy/najpopularniejszy?

147/stilo manual
Lancia Lybra SW 2.0 20V

Awatar użytkownika
Aras
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 705
Rejestracja: 26 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Aras » 27 paź 2010, 23:39

Ja właśnie wczoraj zakończyłem montaż pająka z alfy 156 z 2004 roku, praktycznie bez jakiejkolwiek przeróbki, po prostu zdjąłem lanciowy założyłem alfoski, podpiąłem wtyczki (ok 1 godzina pracy) i dzisiaj sprawdziłem na trasie czy wszystko działa i jest super, choć uczucie przyspieszania tempomatu jest dziwne :D . Lybre mam z 2000 r.

Awatar użytkownika
Fiorino
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 97
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Fiorino » 28 paź 2010, 11:37

[quote="Aras"]zdjąłem lanciowy założyłem alfoski, podpiąłem wtyczki (ok 1 godzina pracy) /quote]

wg tego schematu co jest w tym wątku pare stron wcześniej? :)

PS.miałeś wcześniej tempomat "lanciowy" bo piszesz ze go zdjąłeś?
Lancia Lybra SW 2.0 20V

Awatar użytkownika
Aras
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 705
Rejestracja: 26 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Aras » 28 paź 2010, 11:46

nie nie miałem, zdjąłem "pająka" czyli całość manetek pod kierownicą , w moim aucie nie było nigdy wcześniej tempomatu .
jak bym miał sie pieprzyć z tempomatem w ten sposób jak jest to w manualu do stilo to by mi się w ogóle tego nie chciało robić :D
sprawdziłem tylko czy w alfoskim są wtyczki identyczne , i czy mam biała wtyczkę- mam (dobrze ukryta w wiązsce pod kierownicą) popodpinałem wtyczki fabryczne i wszystko działa. żadnych sztuczek z lutownicą kabelkami itp .

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Toper » 30 gru 2010, 23:14

Schemat jak podłączyć dźwignię od AR 147 (jest inna wtyczka niż w Lybrze, narysowałem kolory przewodów z dźwigni).
wtyczka-tempomat_od_AR147.JPG
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Fiorino
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 97
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Fiorino » 06 mar 2011, 22:46

jutro jade po manętkę z AR 147 i będę działał zgodnie z powyższym schematem, tylko mam prośbę o poradę, otóż można było przeczytać na temat uszkodzenia immo - jak tego uniknąć, w którym momencie demontażu plastików najbardziej uważać?
Lancia Lybra SW 2.0 20V

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”