Lybra - woda w kabinie

tommydacho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 28 maja 2009, 9:44
Lokalizacja: Ostrołęka, Kurpie

Lybra - woda w kabinie

Post autor: tommydacho » 31 lip 2009, 13:15

LZauważyłem ostatnio taki dziwny patent w mojej lyberce. Nie spotkałem się z czymś takim jeszcze nigdy, otóż zbiera mi się woda pod nogami. Dokładnie jeżdżąc po suchutkich drogach, ani grama wody, im dłużej jadę tym więcej wody. Dywanik już wyciągnąłem bo nie ma sensu, ale wykładzina i tak wciąż mokra. Co to może być? Na węch jak zwykła woda.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2009, 14:22 przez Nat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta tematu zgodnie z regułami forum
Lancia Lybra 2.4 JTD

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Odp: Ale o co chodzi? Pomóżcie!

Post autor: stabraf » 31 lip 2009, 13:22

Może to ta woda co się skrapla z klimy? :roll:

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Odp: Ale o co chodzi? Pomóżcie!

Post autor: tomek » 31 lip 2009, 13:22

Woda skrapla sie z klimatyzacji. Ale skad w Lybrze moze wyciekac - nie wiem :(
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Odp: Ale o co chodzi? Pomóżcie!

Post autor: aro » 31 lip 2009, 13:23

Po pierwsze zaraz dostaniesz od moda za niewłaściwy tytuł tematu :)

Czy nie ubywa Ci płynu w układzie chłodzenia?
Może to nagrzewnica sie rozcieka, lub węże w jej pobliżu?
Albo z klimy masz powódź w wozie?

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Ale o co chodzi? Pomóżcie!

Post autor: Nat » 31 lip 2009, 14:21

Miałem takie coś kiedyś w fordzie i winny był własnie, jak pisze Aro, wyciek z nagrzewnicy.
W tytule posta ZAWSZe umieszczaj typ lancii i krótki opis problemu. Tym razem skoryguje to za Ciebie w pierwszym poscie.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

tommydacho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 28 maja 2009, 9:44
Lokalizacja: Ostrołęka, Kurpie

Odp: Lybra - woda w kabinie

Post autor: tommydacho » 13 sie 2009, 9:19

No wciąż nie miałem czasu zajechać do mechanika, ale że chłodniej to jeździłem bez klimy i problem zniknął. Czyli sprawa jasna, skroplona woda z klimy.

pozdrawiam
Lancia Lybra 2.4 JTD

tommydacho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 28 maja 2009, 9:44
Lokalizacja: Ostrołęka, Kurpie

Re: Lybra - woda w kabinie

Post autor: tommydacho » 17 sie 2010, 14:39

Ciąg dalszy cudów z wodą w kabinie. Klima naprawiona i problem zniknął. W niedzielę wracałem z Doliny Pilicy, chwile po burzy, często brodziłem po drodze w głębokiej wodzie, po dojechaniu do celu znowu wszystkie dywaniki mokre, wody naprawdę opór. Dotychczas w czasie deszczów nie miałem takich problemów, tym razem woda bywała naprawdę głęboka. czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem i co może być powodem?
Lancia Lybra 2.4 JTD

jarecki82
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 09 mar 2009, 0:00
Lokalizacja: chełm

Re: Lybra - woda w kabinie

Post autor: jarecki82 » 17 sie 2010, 14:48

w podlodze sa takie korki odplywowe...
moze ich nie bylo i gdy brodziles to wtedy moglo cie zalac...

jezeli chodzi o wczesniejszy przypadek to nie wydaje mi sie zeby tak z klimy sie lalo...
jezeli juz to woda scieka na zewnatrz...
prawdopodobniej wina lezy po stronie ukladu chlodzenia,
zalej kontrolnie pod ktoras z kresek min max i sprawdz czy w przypadku mokrego dywanika brakuje plynu...

KamMilek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2010, 8:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - woda w kabinie

Post autor: KamMilek » 12 lis 2010, 14:50

MIAŁAM TO SAMO. MOKRA PODŁOGA ZA, A Z CZASEM I POD FOTELEM KIEROWCY. SPRAWDZONO DROŻNOŚĆ "RYNIENEK", KTÓRYMI SPŁYWA WODA - BYŁO CZYSTO. TRZEBA BYŁO ZDJĄĆ TAPICERKĘ Z PODŁOGI I WTEDY OKAZAŁO SIĘ, ŻE W AUCIE MAM BASEN. POWODEM BYŁA NIESZCZELNOŚĆ PRZEDNIEJ SZYBY. W ROCZNIKU 2000 WYSZŁA SPORA PARTIA TEGO MODELU Z TAKĄ PRZYPADŁOŚCIĄ - ZLY KLEJ. SZYBKA ZOSTALA PODKLEJONA I MAM SPOKÓJ.

Awatar użytkownika
zorrowtc
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 26 sty 2010, 8:00
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Lybra - woda w kabinie

Post autor: zorrowtc » 20 gru 2010, 12:40

Witam , u mnie było tez mokro. Szukałem długo przyczyny. Lybra SW 1,9 jtd.
U mnie woda zbierała się pod siedzeniem kierowcy a bardziej z tyłu. Ściągnąłem tapicerkę, gumę itd. (a raczej to co z niej zostało) od strony kierowcy. Wytarłem wszystko do sucha, włączyłem klimę i czekałem.
Okazało się że to jednak z klimy woda się skraplała, jak wyczytałem na forum. Spływa ona ścianą brodzikową od przodu i zbierała się z tyłu za siedzeniem kierowcy. Na tej ściance jest wężyk z którego leci skroplona woda z klimy. Dostęp tam jest masakryczny ale...
Mam znajomego mechanika. Doradził aby na ten wspomniany wężyk nałożyć inny o większej średnicy. Sam tego nie zrobiłem. Zostawiłem mu auto i usterka mi naprawił. Włożył jakoś tam rękę zamocował dłuższy wężyk o większej średnicy, na tym o mniejszej średnicy i mam spokój.
Pozdrawiam
Lancia Lybra SW 1,9JTD 2000r

bocianek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2008, 0:00

Re: Lybra - woda w kabinie

Post autor: bocianek » 08 sie 2011, 0:24

Witam
Mam podobny problem. U mnie woda zbiera się w progu od strony pasażera ( lewa), tak że przy ruszaniu słychać chlupanie. Woda z progu przecieka pod dywaniki pasażerów zarówno z tyłu jak i z przodu. Woda w progu występuje po opadach, lub po myciu auta. Co robić ? Gdzie znajdują się odpływy? Którędy woda może się dostawać do progu? Czy wstrzyknięcie pianki montażowej do progu to dobry pomysł ?

grzechuz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 29 wrz 2009, 23:15
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Lybra - woda w kabinie

Post autor: grzechuz » 03 paź 2011, 22:59

zorrowtc pisze:Witam , u mnie było tez mokro. Szukałem długo przyczyny. Lybra SW 1,9 jtd.
U mnie woda zbierała się pod siedzeniem kierowcy a bardziej z tyłu. Ściągnąłem tapicerkę, gumę itd. (a raczej to co z niej zostało) od strony kierowcy. Wytarłem wszystko do sucha, włączyłem klimę i czekałem.
Okazało się że to jednak z klimy woda się skraplała, jak wyczytałem na forum. Spływa ona ścianą brodzikową od przodu i zbierała się z tyłu za siedzeniem kierowcy. Na tej ściance jest wężyk z którego leci skroplona woda z klimy. Dostęp tam jest masakryczny ale...
Mam znajomego mechanika. Doradził aby na ten wspomniany wężyk nałożyć inny o większej średnicy. Sam tego nie zrobiłem. Zostawiłem mu auto i usterka mi naprawił. Włożył jakoś tam rękę zamocował dłuższy wężyk o większej średnicy, na tym o mniejszej średnicy i mam spokój.
Pozdrawiam
u mnie woda zbiera się podobnie z przodu i z tyłu za siedzeniem kierowcy. próbowałem przeczyścić ten kanał od skroplin, tylko za bardzo nie wiem jak on wygląda. W czołgałem się pod samochód szukałem... szukałem... i znalazłem, tylko nie wiem co znalazłem. Czy to jest taki wąski na około 4-5 mm i szeroki na około 2-3 cm kanał o przekroju prostokątnym? próbowałem go przeczyścić ale zero efektu... wygląda tak jak był czysty.Czy ktoś mógłby zrobić zdjęcie tego kanału do odprowadzenia skroplin. Przecież każdy z nas ma choćby tel. komórkowy. Na pewno pomogłoby to wielu z nas. Jakby co proszę info na prywatnym. Będę czekał:)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - woda w kabinie

Post autor: Dudi » 04 paź 2011, 8:59

Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”